Lengyel-magyar: hazai győzelem Veszprémben, döntetlen Kielcében

Dragan Pechmalbek
A veszprémi Dragan Pechmalbec (k) kapura dob, mellette Leon Susnja, a lengyel csapat játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, az 5. fordulóban játszott Telekom Veszprém - Orlen Wisla Plock mérkőzésen a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Veszprém házigazdaként 28-21-re legyőzte Fazekas Gergő csapatát, a lengyel Orlen Wisla Plockot, míg Szeged 27-27-es döntetlent játszott az előző idényben ezüstérmes lengyel Kielce otthonába a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

A hazaiak keretéből Omar Jahja és Nagy Benedek hiányzott. A vendégeknél Filip Michalowicz, Marcel Sroczyk és Abel Serdio nem szerepelt, viszont ott volt a pályán az egyaránt “veszprémi múltú” Fazekas Gergő, Mirko Alilovic és Mirsad Terzic, valamint a korábbi szegedi Dmitrij Zsitnyikov.

A hetedik percben a Veszprém már 5-2-re vezetett, ráadásul a Plock büntetőt hibázott. Gasper Marguc góljaival tovább növelte előnyét a házigazda, ezért Javier Sabaté, a lengyelek vezetőedzője – a bakonyiak korábbi trénere – időt kért.

A játék képe ezután sem változott, a hazaiak pontosabban támadtak és hatékonyabban védekeztek, de a huszadik perctől a szünetig már nem nőtt tovább az előnyük.

A Plock némi meglepetésre 4-1-es sorozattal kezdte a második félidőt, így felzárkóztak mínusz kettőre. Tudatosan lassították a játékot, de minden hibájukat lerohanással és gyors góllal büntette a Veszprém, amely egy 6-1-es sorozattal a 44. percre eldöntötte a meccset (21-14).

Gasper Marguc hat, Mikita Vajlupov öt, Lukas Sandell négy góllal, Ignacio Biosca García tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Przemyslaw Krajewski hatszor talált be, Fazekas Gergőnek két lövése volt, de gólt nem szerzett.

A két csapat 11. egymás elleni BL-meccsén a Veszprém egy vereség és két döntetlen mellett nyolcadszor nyert.

Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője

“A Plock kellemetlen rivális, hét góllal nyerni ellene hatalmas eredménynek számít. Büszke vagyok a csapatomra, amely fantasztikusan védekezett a mérkőzés folyamán. Biosca teljesítménye szintén dicséretet érdemel. Voltak kisebb megingásaink, de az időkérések mindent rendbe tettek. Ezen az úton szeretnénk haladni továbbra is.”

Gasper Marguc, a Telekom Veszprém játékosa

“A győzelmünk kulcsa a védekezés volt: hatvan percig sikeresen uraltuk a mérkőzést. Erre a sikerre tudunk építkezni, rendre hasonló teljesítménnyel szeretnénk kiszolgálni a szurkolóinkat, akiknek hálával tartozunk a páratlan támogatásért.”

Javier Sabate, az Orlen Wisla Plock vezetőedzője

“Megérdemelt győzelmet aratott a Veszprém. A csapatom hajtott szívvel-lélekkel, két gólra is sikerült felzárkóznunk, de a hazaiak könyörtelenül kihasználták a hibáinkat. Fantasztikus érzés volt az arénába visszatérni, köszönjük a szurkolóknak a hangulatot.”

Fazekas Gergő
A veszprémi Dragan Pechmalbec (b) és Fazekas Gergő, a lengyel csapat játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében játszott Telekom Veszprém – Orlen Wisla Plock mérkőzésen. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Fazekas Gergő, az Orlen Wisla Plock játékosa

“Szomorú vagyok, hiszen nyerni érkeztem Veszprémbe. Ugyanakkor a boldogság is át járt, hiszen BL-mérkőzésen szerepelhettem az arénában. Édesapám szép sikereket ért itt el, anno miatta kezdtem el kézilabdázni. Egy álmom valóra vált, de a munka folytatódik! Ignacio Bioscának külön is gratulálok, aki ma is remek napot fogott ki!”

Bravúros szegedi döntetlen Kielcében

A szegediek keretéből Szita Zoltán, Nagy Martin, Borut Mackovsek és Szymon Dzialakiewicz, a hazaiaktól Andreas Wolff és Alex Dujshebaev hiányzott.

A magyar csapat előző meccse, a múlt héten a norvég Kolstad otthonában már húsz perc után eldőlt a skandinávok javára, ezúttal azonban remekül tartotta magát a Szeged, sőt a 15. percben 7-5-ös előnyben volt. Ezt követően a szünetig egyszer sem tudta visszavenni a vezetést a Kielce, mert ellenfele hatékonyabban védekezett és pontosabban, tudatosabban támadott, mint a legutóbbi mérkőzésén, a cserejátékosok jól szálltak be, illetve a lengyelek nem erőltették azt a gyors játékot, amit a Kolstad mutatott.

A második félidőben már a hatodik percben időt kért Kárpáti Krisztián vezetőedző, mert játékosai egyre többet hibáztak, ezt a Kielce rendre lerohanással és góllal büntette, így visszavette a vezetést. Kapusa lecserélésével létszámfölényes támadójátékra állt át a vendégcsapat, ám ez sem vált be.

A házigazdák 4-0-s sorozatot produkáltak, de a szegediek ezt követően kilábaltak a hullámvölgyből és az 51. percben egyenlítettek. Luka Stepancic háromszor is betalált, Emil Kheri Imsgard fontos pillanatokban védett, és együttesük a második felvonásban először vezetett, három perccel a vége előtt.

Az izgalmas végjátékban Kárpáti időt kért, Dean Bombac gólt szerzett, majd Bánhidi Bencét kiállították. Még 29 másodperc volt hátra, amikor Arkadiusz Moryto betalált, és bár az utolsó támadás a Szegedé volt, az állás már nem változott. A vendégek úgy értek el döntetlent, hogy öttel kevesebb kaput eltaláló lövésük volt.

Kielce
Fotó: Sólya Eliza

Arkadiusz Moryto hat, Szymon Sicko öt, Dylan Nahi négy gólt lőtt, Milosz Walach kilenc védéssel zárt hazai oldalon. A szegedieknél Luka Stepancic hétszer, Mario Sostaric és Dean Bombac négy-négy alkalommal talált be, Mikler Roland hétszer, Emil Kheri Imsgard négyszer védett.

A két csapat 13. egymás elleni tétmérkőzésén tíz lengyel és két magyar győzelem mellett először született döntetlen, és a szegediek első alkalommal szereztek pontot Kielcében.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

5. forduló

A csoport:

Barlinek Industria Kielce (lengyel) – OTP Bank-Pick Szeged 27-27 (14-15)
Kielce:
 Walach – Moryto 6/2, Olejniczak 2, Karaljok 3, T. Gebala, Nahi 4, Ig. Karacic 3/1. Csere: Sicko 5, D. Dujshebaev, Thrastarson 1, Kounkoud, Tournat 3.
Szeged: Mikler – Sostaric 4/1, Stepancic 6, Bombac 4, Bánhidi 1, Bodó 3, Jelinic. Csere: Imsgard (kapus), Gaber, Kalaras 1, Martins 3, Garciandía 3, Frimmel 2, Szilágyi.

B csoport

Telekom Veszprém – Orlen Wisla Plock (lengyel) 28-21 (14-9)
Veszprém:
 Biosca, Corrales (kapusok), Casado 2, Descat, Elderaa, Elisson 1, Fabregas 1, Koszorotov 1, Ligetvári 1, Mahé 1, Marguc 6, Nilsson 1, Pechmalbec 3, Remili 2, Sandell 4, Vailupau 5.
Płock: Alilovic, Jastrzebski (kapusok), Daszek 2, Dawydzik 3, Fazekas, Krajewski 6, Lucin 1, Mindegia, Mihic, Pérez Arce 4, Piroch, Samolia 2, Susnja, Terzic, Zarabec, Zsitnyikov 3.

Egy hét múlva az egy győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Szeged a horvát PPD Zagrebet fogadja, a négy sikerrel és egy vereséggel álló Veszprém pedig a spanyol bajnok Barcelona otthonában lép pályára a BL csoportkörében.

Forrás: MTI / Vehir.hu