Söpréssel döntős a címvédő Falco KC

Krivacevic
Krivacevic Markó egykezes zsákolása

A címvédő Falco pénteken 103-59-re legyőzte a Zalaegerszeget, ezzel 3-0-ra lezárta a párharcot és bebiztosította helyét a férfi kosárlabda NB I döntőjében, míg a Szolnoki Olajbányász 110-109-re múlta felül az Alba Fehérvárt, ezzel 2-1-re vezet.

A szombathelyiek erőt demonstráltak az elődöntő harmadik mérkőzésén, amelyen már az első negyedben magabiztos előnyre tettek szert. Ezt a folytatásban folyamatosan növelték, így nem forgott veszélyben az alapszakaszgyőztes vasiak győzelme és a döntőbe jutás sem. A mérkőzés legeredményesebb játékosa, a szombathelyi gárdát erősítő válogatott Perl Zoltán volt húsz ponttal.

“Nem számítottunk rá, hogy ennyire sima lesz. Azért benne volt a fejekben, hogy tavaly is a ZTE-vel játszottuk az elődöntőt és az első két simább meccs után a harmadik egy hosszabbításos, szoros meccs volt. Most is erre készültünk, de szerencsére sima győzelem lett”

– mondta az M4 Sportnak a mérkőzést követően Perl Zoltán.

Milos Konakov, a Falco KC vezetőedzője

“A mai meccset jól kezdtük, gyorsan 5 perc alatt sikerült egy nagyobb előnyt kiépíteni, és utána már kontrolláltuk a meccs ritmusát. Voltak egy-két hibánk, de összességében elégedett vagyok a mai és a széria alatt mutatott játékunkkal. Az eredményen is látszik, hogy végén már csak egy csapat volt a pályán, szerencsére mindkét csapat sérülés nélkül ment/megy tovább. A csapat végig 100%-on pörgött, most egy kicsit pihenünk, majd ahogy az elődöntő előtt, így a döntő előtt is, hétfőn együtt nézzük a másik ág 4. meccsét. A szurkolónak köszönet a hangulatért, szombaton találkozzunk egy teltház előtt és élvezzük a bajnokság utolsó pillanatait, együtt. Mi mindent megteszünk.”

Matthias Zollner, a ZTE KK vezetőedzője

“Gratulálok a Falconak, a három meccs után nem kérdés, hogy megérdemli a döntőt. Bármennyire is jó csapat a szombathelyieké, ekkora különbség nincs a két csapat között. Nekünk össze kell dolgoznunk, mert vannak problémák. Ez nem a mi játékunk volt, és vár még ránk egy a széria, ahol méltón akarjuk képviselni a csapatot. Most van egy kis pihenőnk regenrálódunk és mentálisan rendet kell raknunk.”

Székesfehérváron a hazaiak kezdtek jobban, és az utolsó negyedig vezettek, a hajrában azonban fordított a Szolnok, majd a vendéglátóknak sikerült hosszabbításra menteniük az összecsapást. A ráadás utolsó másodpercében viszont Demajeo Wiggins sikeres büntetőjével nyert és ezzel a két csapat párharcában előnybe került a Szolnok.

A negyedik mérkőzést hétfőn Szolnokon rendezik.

Férfi kosárlabda NB I

Elődöntő, 3. mérkőzések:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 103-59 (26-14, 25-11, 26-17, 26-17)
Falco KC: Tanoh Dez 8/3, Pot 10/3, Benke 15/9, Tiby 6, Krivacevic 8. Csere: Keller Á., Perl 20/3, Pongó Ma. 10/6, Kovács B. 6/6, Jordano 14/12, Barac 3, Verasztó 3/3.
ZTE KK: Hicks 7/3, Szalay 12/6, Paige 10, Ikpe 3/3, Tóth Á. 2. Csere: Ostojic 10, Ona Embo 2, Csátaljay, Keller I. 6/3, Németh Á. 2, Gyimes 5/3, Csuti.

A párharcot a Falco nyerte 3-0-ra.

Arconic-Alba Fehérvár – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 109-110 (37-18, 23-30, 18-23, 16-23, 15-16) – hosszabbítás után