Anyák napja a Groupama Arénában

Anyák napja

A bajnok és kupadöntős Ferencváros 5-1-re legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A játékosok anyák napja alkalmából édesanyjukkal érkeztek a pályára

Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke ötlete nyomán a Fradi és a Loki is mindent megtett azért, hogy különleges legyen az idei ünnepség a két klub játékosainak és édesanyjuknak. Heteken át tartó szervezés után az édesanyák kísérték be ezúttal a gyepre gyermekeiket. Afrikától Skandináviáig, Kelet-Európától Dél-Amerikáig érkeztek a Népligetbe a gesztustól meghatott anyukák, bizonyos esetben anyósok, akik szombaton a Fradi edzésébe is beleleshettek már.

A legkülönlegesebb helyzetben Szécsi Márk és Szécsi Gergő anyukája volt, akinek mindkét csapatban szerepel gyermeke.

A bajnok már az első percben gólt szerzett, de Traoré találatát les miatt érvénytelenítették, a találkozó pedig korántsem folytatódott ilyen lendülettel. Bár a zöld-fehérek egyértelmű fölényben futballoztak, a vendégek szervezett védelmét nem tudták feltörni, csak olyan egyéni villanások okoztak veszélyt, mint Lisztes cselsorozata, aki azonban utána nem találta el a kaput.

A Debrecen sikeresen tördelte a játékot, ezzel nemcsak a hazai rohamokat akadályozta meg, de a rivális lendületét is folyton megtörte, így jószerivel helyzet nélkül, meddő ferencvárosi mezőnyfölénnyel telt el az első játékrész.

A folytatásra a hajdúságiak kettős cserével próbálták frissíteni a csapatukat, de ez korántsem jött be, mert – a hazai szurkolók pirotechnikai show-ja után – Megyeri két remek védését követően Abena közelről már nem hibázott.

A góltól megélénkült a találkozó, Adama Traoré pedig hét perc elteltével megduplázta a hazai előnyt. Ebben a periódusban kedvére dolgozta ki a helyzeteket az FTC, a gólkirály Varga Barnabás például “ajtó-ablak” ziccert rontott. Ez meg is bosszulta magát, mert a DVSC váratlanul szépített, azonban a nagy kedvvel játszó Lisztes 11-est harcolt ki, melyet az immár húszgólos Varga értékesített, azaz hamar visszaállt a kétgólos különbség.

A Ferencváros továbbra sem állt le, így csak a győzelem mértéke volt kérdéses, végül Abena és Mohammed Abu Fanivolt még eredményes, a DVSC pedig csak Megyeri bravúrjainak köszönhetően kerülte el a még nagyobb vereséget.

A klub alapításának 125. évfordulóját ünneplő fővárosiak immár 15 kör óta veretlenek, ráadásul már 78 szerzett gólnál tartanak, amivel megdöntötték a Paks három évvel ezelőtti, 76 gólos rekordját a 12 csapatos rendszerben.

Dejan Stankovic, a Ferencváros vezetőedzője

“A teljes mérkőzés nagyon tetszett. A debreceniek az első félidőben sokat futottak. A második félidőben már sokkal jobban domináltunk – játékban és fizikálisan is. Megnyertük a bajnokságot három héttel ezelőtt, ennek ellenére nem állunk le, minden meccsünket meg akarjuk nyerni. Vár ránk még egy nagyon komoly feladat, a kupadöntő, a célunk, hogy elhódítsuk a trófeát. Olyan hozzáállásra van szükség az összes találkozónkon, mint amilyet ma is mutattunk. Ha valaki a Fradi mezét viseli, így kell futballoznia – jegyezte meg szerb mesterünk. Abena nem véletlenül szerzett két gólt. A védőink előrehúzódásai mögött nagyon komoly munka van. Ha a védőnk előremegy, hisz benne, hogy betalálhat, és neki kétszer is sikerült. Bátornak kell lenni, és támadni a labdát, ez a kulcs. Ma szenzációsan játszottunk, büszke vagyok a csapatomra. A csapategységünkről csak a legjobbakat tudom elmondani. Köszönet jár az egész klubnak, a szakmai stábnak és a szurkolóknak. A drukkereink lenyűgözőek, mindig mellettünk állnak, a legnehezebb helyzetekben is támogatnak bennünket.”

Az ötödik hajdúságiaknak a kudarccal minimálisra csökkent az esélyük a nemzetközi kupaszereplésre, mivel a hátrányuk négy pont a negyedik Puskás Akadémiával szemben az utolsó két forduló előtt.

OTP Bank Liga, 31. forduló

Ferencvárosi TC – Debreceni VSC 5-1 (0-0)
Groupama Aréna, 11 959 néző, v.: Antal
Gól: Abena (49., 70.), Traoré (56.), Varga B. (68., 11-esből), Abu Fani (80.), illetve Vajda (63.)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka (Pászka, 82.), Abena, Cissé, Ramírez – Katona B. (Ben Romdhane, 74.), Maiga – Lisztes (Kodro, 74.), Abu Fani (Tóth A., 82.), Traoré (Szevikjan, 74.) – Varga B.
DVSC: Megyeri – Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Ojediran (Romancsuk, 46.), Szuhodovszki (Tuboly, 46.) – Vajda (Kocsis D., 85.), Dzsudzsák (Loncar, 74.), Domingues (Szécsi, 74.) – Bárány.

A Diósgyőr kiütésével őrizte meg élvonalbeli tagságát az Újpest

Újpest FC

Jelentős fölényben futballozott az élvonalban maradást bebiztosítani szándékozó Újpest már az első pillanattól kezdve, a lila-fehérek gyakorlatilag tíz perc alatt egyértelművé tették, hogy ezt a mérkőzést mindenképpen meg akarják nyerni.

Előbb Radosevic, majd Keita volt eredményes fejjel, a Diósgyőrnek pedig nem igazán sikerült kijönnie a szorításból, így aztán a 30. percben már háromgólos hátrányban volt. Egy bal oldali beadásba ugyanis Edomwonyi kézzel ért bele a vendégek tizenhatosán belül, így videobírózás után büntetőt ítélt Káprály játékvezető, Mörschel pedig nem hibázott a tizenegyespontról.

A folytatásban is leginkább az történt a pályán, amit a hazaiak akartak, a DVTK négy próbálkozásából egy sem találta el az újpesti kaput, nem úgy Ljujic nagyszerű átlövése a 45. percben, amely négygólosra növelte az Újpest előnyét.

Fordulás után labdabirtoklásban ugyan kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, kapura veszélyesen azonban csak a hazaiak futballoztak. Csoboth Kevin két perc alatt duplázott, ezzel kiütéses újpesti diadal kezdett kialakulni, a hajrához közeledve pedig Ambrose is befejelt egy kapufáról kipattanó labdát. A folytatásban a DVTK igyekezett szépíteni, de sem pontrúgásból, sem pedig akcióból nem járt sikerrel, így kiütéses vereséggel távozott a Szusza Ferenc Stadionból.

A fővárosi lila-fehér együttes sorozatban négy vereség után nyert ismét, míg a borsodiak három veretlenül megvívott bajnoki után kaptak ki.

A Kisvárda a hátralévő két mérkőzésen már nem érheti utol a kilenc ponttal előtte álló Újpestet.

Újpest FC – Diósgyőri VTK 7-0 (4-0)
Szusza Ferenc Stadion, 5833 néző, v.: Káprály
Gól: Radosevic (6.), Keita (10.), Mörschel (30., 11-esből), Ljujic (45.), Csoboth (59., 61.), Ambrose (71.)
Újpest FC: Banai (Molnár, 46.) – Huszti (Kovács D. L., 68.), Koburi, Keita – Radosevic, Tajti (Pauljevic, 46.), Ljujic (Kiss T., 72.), Geiger (Mucsányi, 80.) – Mörschel, Ambrose, Csoboth.
DVTK: Danilovic – Farkas (Szatmári, 63.), Lund, Baco, Bokros – Holdampf, Klimovics, Pozeg Vancas (Jurek, 63.), Bényei (Vallejo, 46.) – Szabó L. (Fekete, 46.), Edomwonyi (Pernambuco, 46.)

Mezőkövesd Zsóry FC – Zalaegerszegi TE FC 1-2 (1-0)
Gól
: Szalai J. (44.), illetve Bedi (60.), Drazic (87., öngól)

Puskás Akadémia FC – Kisvárda Master Good 4-2 (2-1)
Gól: Puljic (29.), Nagy Zs. (38., 50.), Komáromi (65.), illetve Navratil (45.), Ésik (91.)

Fehérvár FC – MTK Budapest 4-0 (3-0)
Gól: Katona M. (23.), Christensen (32.), Csongvai (40.), Pető (78.)

Kecskeméti TE – Paksi FC 0-0

A tabella:
 1. Ferencvárosi TC      31 22   5   4   78-28  71 pont – bajnok és BL-selejtezős
 2. Paksi FC             31 16   6   9   48-40  54
 3. Fehérvár FC          31 16   5  10   55-39  53
 4. Puskás Akadémia FC   31 13  10   8   53-33  49
 5. Debreceni VSC        31 13   6  12   47-44  45
 6. MTK Budapest         31 12   7  12   41-58  43
 7. ZTE FC               31 12   6  13   52-57  42
 8. Diósgyőri VTK        31 11   8  12   48-56  41
 9. Kecskeméti TE        31 11   6  14   40-44  39