Tátrai-Fejes Miklós: Szeretnék hatvan jó lövést leadni, ez a legfőbb célom 

Tátrai-Fejes Miklós

Tátrai-Fejes Miklós pisztolyos, Európa-bajnoki bronzérmes légpisztolyban (2022), olimpiai induló (2016) 

Hogyan sikerült eddig a felkészülése? 

“Zalaegerszegen élek a családommal, itt dolgozom és készülök a Győrben rendezendő, 10 méteres Európa-bajnokságra. A lehetőségeim megvannak, az itteni lőtér tökéletes és nap mint nap elvégzem azt az edzésmunkát, amit az edzőmmel, Tesánszki Mihállyal megbeszéltünk. Már nem a mennyiségi, hanem a minőségi munkán van a hangsúly. Január elején volt egy kis fegyverproblémám, átálltam a tartalékpisztolyra. Teljesen jól sikerült, hiszen a szlovéniai Rusébanrendezett Grand Prix-versenyen harmadik lettem. Nagy jól tudtam vele lőni, nagyon tetszik az új pisztoly.”

Ad az önbizalmat, hogy 2022-ben, a norvégiai Hamarban a harmadik helyen végzett egyéniben légpisztolyban a kontinensviadalon? 

“Egyrészt megnyugtató, hogy valamit már elértem ebben a sportágban, hiszen világversenyen dobogón állhattam. Tehát innentől kezdve már csak azért lőhetek, mert szeretem ezt a sportágat. Másrészt viszont másodjára sokkal nehezebb megismételni a korábbi eredményt. Az 580-nal is ez volt a helyzet. Ha már néhányszor sikerül ezt a köregységet teljesíteni, akkor már kisebb a stressz. Úgyhogy ez a Norvégiában nyert bronzérem önbizalmat is adott, de terhet is jelent. De igyekszem ennek a pozitív üzenetét megragadni.”

Mit jelent önnek, hogy Magyarországon lesz ez az Eb? 

“A hazai pálya miatti nyomásra abszolút nem gondolok. Tulajdonképpen bárhol is rendezzenek egy Európa-bajnokságot, a külvilágot mindig teljesen ki kell kapcsolni. Az természetes, hogy nagyobb figyelmet fogunk kapni, ezt tudni kell kezelni. A pálya és a körülmények jók lesznek, rajtam múlik majd, hogy ebből mit hozok ki.”

Milyen emlékei, élményei vannak a korábbi győri kontinensviadalokról?   

“2016-ban Győrben vívtam ki az olimpiai indulás jogát, tehát nagyon szépemlékeim vannak az Eb-ről, a városról, a csarnokról. Akkor 579 kör kellett a nyolcba jutáshoz, és már a döntővel megszereztem az olimpiai kvótát. Akkor még az 50 méteres pisztolyos szám, a szabadpisztoly is szerepelt az ötkarikás programban, és már elég sok európai élversenyzőnekmegvolt a kvótája. Emlékszem, hogy két sorozatban lőttünk, én az elsőben szerepeltem. Befejeztem az alapversenyem és visszamentem a hotelbe. Az edzőm hívott, hogy bejutottam a nyolcas fináléba és hogy megvan az ötkarikás kvóta. Földöntúli boldogság volt számomra! Ezért (is) kezdtem el annak idején lőni, hogy kijussak egy olimpiára. De ez már a múlt, nem foglalkoztat, a jelenre koncentrálok.”

Milyen célokat fogalmazott meg a mostani Eb-re? 

“Szeretnék hatvan jó lövést leadni, ez a legfőbb célom. Türelmesen, jó ritmusban kell végigcsinálni a versenyt. Azzal tisztában vagyok, hogy a fináléhoz 580-582 kör minimum kellhet. Ha pedig megvan a döntő, akkor egy teljesen új verseny kezdődik. A mi sportágunkban nagyon sűrű a mezőny, több tucat nagyon jó sportlövő van, nüanszokon múlnak helyezések, akár sorsok. Nem vagyok rossz formában, meglátjuk, mire lesz elég.”

Major Veronika: ötkarikás egyéni számban szeretnék döntőbe jutni

Péni István: A cél az ötkarikás kvóta megszerzése