Katona Mátyás mesterhármast szerzett a Kecskemét ellen, pontosztozkodás Felcsúton

Katona Mátyás

A Fehérvár FC hátrányból kétszer felállva, Katona Mátyás mesterhármasával 3-3-as döntetlent játszott az előző idényben ezüstérmes, vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Gyors gólváltással kezdődött a találkozó, a vendéggólra szinte azonnal jött a hazai találat. A folytatásban is lüktető volt a játék, a csapatok gólra törően futballoztak. A Kecskemét járt közelebb a vezetés újbóli megszerzéséhez, volt is egy videóbíró (VAR) által jogosan visszavont találata, miközben a Fehérvárt vélhetően megzavarta Kalmár Zsolt sérülés miatti elvesztése.

Katona Mátyás zúgó kapufája vezette fel a második félidőt, majd az ő második góljával előnybe került a hazai együttes. Nem esett kétségbe a Kecskemét, tovább támadott és a hajrához közeledve két cserejátékos, Nagy Olivér és Szendrei Ákos találataival megfordította a meccset. Ismét hátrányba került a Fehérvár, de ment előre az egyenlítésért és Katona a harmadik góljával döntetlenre mentette a meccset.

Pontosztozkodás Felcsúton

Egyértelműen uralta az első negyedórát a középpályát ekkor könnyedén átjátszó FTC, és a fölény egy bal oldali szögletnél góllá érett: Kristoffer Zachariassen csúsztatás után közelről passzolt a kapuba.

A hátrányba került PAFC határozottabb labdaszerzésre átváltva azonnal megpróbált támadásokat vezetni, néhány percig nyomást is tudott gyakorolni ellenfelére, de gólhelyzeteket nem alakított ki. Később megint a Ferencváros futballozott fölényben, többet kísérletezett gólszerzéssel és végig kontrollálta a játékrészt.

A második félidő elejét ismét megnyomta a fővárosi csapat, magasan támadta le ellenfelét, amely nehezen tudta kihozni a labdát. Aztán megint csökkent az FTC nyomása, a Puskás Akadémia pedig egyenlített: Nagy Zsolt nagyszerű sarkazós passzal hozta helyzetbe a kilépő Lamin Colleyt, aki nem hibázott.

Lamin Colley
Lamin Colley, a Puskás Akadémia FC gólszerzője a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójában játszott Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Nem sokkal később Nagy maga is közel állt a gólszerzéshez, 15 méterről a kapufát találta el a bal felső saroknál. A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapat győzelemre játszott, a Ferencváros kapuba is talált egy alkalommal, de lesről, így maradt a pontosztozkodás.

Azzal, hogy csak egy pontot szerzett, az FTC – amely éllovasként kezdte a 14. fordulót – a Paks mögé szorult, igaz, egy meccsel kevesebbet játszott. A Puskás Akadémia viszont maradt a harmadik helyen a tabellán.

Dejan Sztankovics, a Ferencváros vezetőedzője

“Először is szeretnék gratulálni a hazai csapatnak és a játékosaimnak is, jól játszottak. Az első félidőben kontrolláltuk a mérkőzést, gólt is szereztünk, de muszáj volna a meccs vége felé is hasonló koncentráltsággal lennünk. Ezen kívül, ha lehetőségünk van rá, be kell biztosítanunk a győzelmet. Két pontot elveszítettük ma. A második félidőben 15 percig nem mi irányítottuk a játékot, ezen kívül az történt a pályán, amit elvárok, Ha már a mérkőzést elemezzük, bonthatjuk apró részletekre. 1-1 után minden gyors támadásvezetésünket az ellenfél apró faltokkal tördelte. Nem gondolnám, hogy elveszítettük teljes mértékben a fókuszt a második félidőben, viszont 1-1 után a Puskás Akadémia védői nagyon rendezetten helyezkedtek. Nem kockáztattunk eleget. Voltak kapura lövéseink, de ilyenkor több hit kell abban, hogy ezek a lövések be is mehetnek. Az elmúlt mérkőzéseken összesen 8 pontot veszítettünk el, ami a Ferencváros számára igen megrázó. Ezen javítanunk kell a jövőben.”

OTP Bank Liga, 14. forduló

Fehérvár FC – Kecskeméti TE 3-3 (1-1)
Sóstói Stadion, 1752 néző, v.: Csonka
Gól: Katona M. (11., 61., 91.), illetve Szalai G. (9.), Nagy O. (77.), Szendrei Á. (80.)
Fehérvár: Tóth B. – Bese (Kastrati, 58.), Csongvai, Serafimov, Gergényi, Schön – Katona M., Christensen (Rúben Pinto, 90.), Kalmár Zs. (Flores, 31.) – Szabó L., Kodro (Karamoko, 58.)
Kecskemét: Varga B. – Szabó A., Belényesi, Szalai G. – Szűcs K. (Nagy O., 75.), Vágó (Meszhi, 75.), Szuhodovszki, Zsótér (Szendrei Á., 68.), Zeke (Matheus Leoni, 62.) – Horváth K., Tóth B. (Pálinkás G., 62.)

Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC 1-1 (0-1)