A DVTK, a Győr, a Sopron és a Szekszárd jutott be az elődöntőbe

Szekszárd

Az alapszakasz-győztes Diógyőr és a Szekszárd is nyert szombaton a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második összecsapásán, így teljessé vált az elődöntősök névsora.

A Győr másodszor is legyőzte a Vasas Akadémiát, ezzel szombaton biztosította helyét az elődöntőben.

A győriek fölényes, negyven pontos sikert arattak a hazai pályán játszó Vasas ellen. A legeredményesebb játékos a győriek brit-amerikai légiósa, Kristine Anigwe volt 18 ponttal.

A címvédő Sopron 79-60-ra nyert az NKA Universitas Pécs otthonában, így két magabiztos sikerrel jutott elődöntőbe.

Az alapszakaszban negyedik helyezett soproniak – akik nemrég 12. alkalommal hódították el a Magyar Kupát – az első negyedtől irányították a találkozót, a második félidőben pedig egyre nagyobb előnyt dolgoztak ki. Ezzel a győzelemmel a Sopron elsőként biztosította helyét a legjobb négy között.

A találkozó legeredményesebb játékosa 20 ponttal Böröndy Vivien volt a vendégektől.

Az ELTE BEAC az első felvonásban még tartotta a lépést Völgyi Péter vezetőedző miskolci együttesével, a félidőre viszont 21 ponttal elléptek a vendégek, ezt az előnyt pedig 40 pontra növelték a mérkőzés végéig. A meccs legeredményesebb játékosa a DVTK montenegrói légiósa, Milica Jovanovic volt 21 ponttal, hét lepattanóval és egy gólpasszal.

A Koltai Jenő Sportközpontban a TFSE kezdett jobban, a Szekszárd azonban a harmadik negyedben fordított és az utolsó tíz percben már 12 pontos előnyben volt.

A hajrában új erőre kapott a vendéglátó és az utolsó percre mindössze három pontra csökkentette a hátrányát, de végül nem tudta hosszabbításra menteni a találkozót, ezzel pedig a Szekszárd jutott tovább az elődöntőbe. Kathryn Westbeld25 ponttal járult hozzá a tolnai sikerhez.

Hegedűs Péter, a TFSE-MTK vezetőedzője

“Egy álommal lettünk ma szegényebbek, csalódott vagyok. Az elmúlt hetekben csak erre készültünk, szerettünk volna a legjobb négy közé kerülni. Négy negyedből hármat tudtunk megnyerni, azonban a harmadik negyedben volt egy olyan blokkunk támadásban, amin nem tudtunk úrrá lenni, ez a mérkőzésbe került. Újabb célt kell találnunk!”

Zseljko Djokics, a Szekszárd vezetőedzője

“Nagyon fontos, hogy a játékosok már ismerik egymást, ismerik a taktikát. Fontos koncentrálni az individuális dolgokra. Meccs elején hibáztunk sokat. Dúl Panka nagyon jól játszott, ott folytatta ahol Szekszárdon abbahagyta. Tudtuk jól, hogy minden játékos nagyon erős. Sokszor kaptunk kosár plusz fault kosarat. Ez olyan dolog, amit nagy koncentrációval lehet megállítani. Gratulálni szeretnék a saját csapatomnak is. Megint csináltunk újra egy szenzációs dolgot. Nagyon nehéz szezon van mögöttünk, sok problémával küzdünk egész évben. Büszke vagyok a játékosaimra. Boldog vagyok, hogy ami munkát beletettek egész szezonban, nem volt könnyű, visszajött nekik. Ez a siker a most kezdő gyerekeknek is példát mutat. A befektetett munka mindig visszajön idővel. Szeretnék gratulálni a TF csapatának is. Egy nagyon jó évet futnak. Magyarországnak van egy nagyon tehetséges edzője Hegedűs Péter személyében. Biztos vagyok benne, hogy a jövőben sok sikert fog elérni. Ebben a párharcban is megmutatta, hogy mennyire fel tudja készíteni taktikailag a csapatát. Sok sikert kívánok nekik az ötödik helyért vívott harcban.”

Női kosárlabda NB I

Negyeddöntő, 2. mérkőzések:

Vasas Akadémia – Serco UNI Győr 48-88 (17-23, 14-27, 9-23, 8-15)
Vasas Akadémia:
 Taylor 2, Jáhni 12/9, Tóth 4/3, Salamon 14/3, Madár 10/3. Csere: Villányi 1, Boros 1, Gelei-, Szerencsés 2, Kádár 2.
Győr: Dubei 11/9, Carleton 9/6, Ruff-Nagy 15/9, Török 10/6, Anigwe 18. Csere: Küllős-, Hegedűs 3, Dombai 10/3, Goree 4, Bach 2, Gyöngyösi 3/3, Molnárová-.

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Győr javára.

NKA Universitas Pécs – Sopron Basket 60-79 (18-21, 17-17, 10-18, 15-23)
Pécs:
 Tadic 8/3, Weninger 11/6, P. Williams 8, Wallace 8, Mérész 2. Csere: Laczkó 8, Smailbegovic 10/3, Simon, Olawuyi 4, M. Williams 12/6, Kiss.
Sopron: Varga 8/3, Papp 8, Sitku 2, Brooks 13, Böröndy 20/15. Csere: Kókai, Fegyverneky 11, Jevtovic 2, Mompremier 14, Toman D. 1, Szikszai.

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Sopron javára.

TFSE-MTK – Tarr KSC Szekszárd 75-83 (25-19, 21-20, 9-25, 20-19)
TFSE-MTK
: Carter 15/3, Király, Szabó 18, Czinano 2, Dúl P. 20/18 Csere: Dúl T. 5/3, Pusztai 3/3, Németh 5, Burján 7/3.
Szekszárd: Miklós 5/3, Horváth 11/9, Mányoky 4, Monroe 15, Westbeld 25/3. Csere: Theodoreán 1, Stanacev 5/3, Krnjic 9, Boros 8/6.

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Szerkszárd javára.

E.ON ELTE BEAC – DVTK Hun-Therm 47-87 (20-21, 3-23, 14-27, 10-16)
ELTE BEAC:
 Morgan 10, Gábor 5/3, Angyal 10/3, Ozola 6, Tóth 5/3. Csere. Drahos, Katona 2, Zsámár 1, Milkovics 6/6, Szauter, Juhász.
DVTK: Aho T. 6, Kányási 6/6, Aho N. 2, Grigalauskyte 6, Jovanovic 21/12. Csere: Charles 14/3, Lelik 16/12, Tenyér 1, Tadic 6, Vég-Dudás 3, Oláh 6/6.

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Diósgyőr javára.