A címvédő vendégeként nyert az FTC-Telekom

FTC-Telekom
Az FTC-Telekom kapujában Arany Gergely 42 hazai lövést hárított, háttal Mike Dalhuisen

A magyar bajnoki címvédő FTC-Telekom 4-1-re nyert az elmúlt kiírás győztese, a Gyergyói HK vendégeként a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

Szilassy Zoltán, a Gyergyó vezetőedzője

“A kezdés nem tetszett, nem voltunk olyan élesek, mint a Fradi, sokkal agresszívebben kellett volna kezdenünk. Kértük, hogy az első harmad után próbáljuk megnövelni a korcsolyázó mennyiséget, ez meg is történt, hisz elkezdtünk helyzeteket kialakítani, egyet pedig be is préseltünk. Megvolt a lehetőségünk az egyenlítésre, de ebből a mérkőzésből is az látszik, hogy az úgynevezett „piszkos” gólokban kell erősödnünk. Korán lehoztam a kapust, hisz igazából mindegy, hogy hánnyal kapunk ki, próbáltuk szűkíteni a különbséget.”

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

“Letértünk a győzelem útjáról, de lehetőséget kaptunk, hogy visszatérjünk rá, és persze ki ellen, ha nem a tavalyi Erste Liga győztes ellen? Meg tudtuk mutatni, hogy igenis alázatosak vagyunk, igenis jó csapat vagyunk, és pont erről beszéltünk a meccs előtt a srácokkal. Alázatos, komoly csapatjátékot sikerült a jégre vinni, ez pedig meghozta a gyümölcsét.”

Az éllovas Újpest saját közönsége előtt kapott ki a fővárosi rivális Budapest JAHC együttesétől, ezzel idénybeli első vereségét szenvedte el a sorozatban.

Az első tíz találkozóját elveszítő Csíkszereda egymást követő második meccsét nyerte, ezúttal szétlövésben kerekedett vendége, a Dunaújvárosi Acélbikák fölé.

Hozó Levente, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője

“Az ilyen mérkőzésekre várunk a Vákárban, már régóta. Én azt mondom, hogy megint csak a csapatot tudom kiemelni, úgy a kapustól, a hátvédek, mint a csatárok, hogy olyan munkát tettek le a jégre, hogy visszajöttünk. Az utolsó két percben lőttük a gólt. Úgy gondolom, hogy előre elég szellős volt minden, próbáltunk gólt lőni de utána aztán amikor bele álltunk és a végére, tehát ugye ami mindenkinek a szájába van, a végére birtuk a mérkőzést és bírjuk is, úgyhogy megyünk előre, tovább.”

Niko Eronen, a Dunaújvarosi Acélbikák vezetőedzője:

“Úgy gondolom, hogy az első harmadban mindkét csapatnak meg voltak a pillanatai. Hol egyik csapat, hol a másik volt néhány percig támadásban aztán váltott védekezésre. A második harmadban egy kicsit jobban kezeltük a korongot. Tetszett amit láttam a csapatom részéről. Aztán az ellenfél vezetett 2-1-re. A harmadik harmadban nyugodtak és türelmesek voltunk és sikerült gólokat szereznünk. De úgy gondolom nem tiszteltük a 3 pontot azután, hagytuk, hogy ránk jöjjenek és így lett 3-3. Egy izgalmas hosszabbítás volt. Mindkét csapatnak voltak helyzetei, megugrásai, esély a győzelemre. A közönség számára mindenképp szórakoztató volt, az edzők számára lehet, hogy nem annyira. Aztán veszítettünk büntetőkkel.”

Jégkorong Erste Liga

SC Csíkszereda – Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (1-0, 0-1, 2-2, 0-0, 1-0) – szétlövés után
Gól:
 Péter Balázs Szabolcs (18., emberelőnyben), Eduard Casaneanu (43.), Jevgenyij Szkacskov (58.), ill. Oliver Ödman-Hadzinikolic (27.), Henry Aleksi Maarnela (51.), Santeri Sullanpaa (52.), David Levin (65., büntető)

Gyergyói HK – FTC-Telekom 1-4 (0-2, 1-0, 0-2)