Négy spanyol klub maradt állva a Bajnokok Ligájában

Atlético Madrid

Summary

Arsenal | Atlético Madrid | Barcelona | Bayern München | Borussia Dortmund | Manchester City | Real Madrid | Real Sociedad | FC Köbenhavn | FC Porto | Inter | Lazio | Napoli | PSG | PSV | RB Leipzig

A Paris Saint-Germain egy helyzetekben gazdag 1–1-es döntetlent játszott Németországban a Borussia Dortmund vendégeként, de ezt csoportriválisai nem tudták kihasználni, így a párizsiak jutottak tovább a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

Az E csoportban a csoportelsőség volt a tét az Atlético Madrid és a Lazio spanyolországi összecsapásán, melyen a hazai együttes kétgólos győzelemmel az élen végzett.

A dortmundi mérkőzés rendkívül intenzív játékot hozott, az első félidőben számos gólszerzési lehetőséggel. A remekül kontrázó PSG-nek voltak nagyobb helyzetei, de mindegyiket kihagyták a párizsiak, ugyanakkor a már biztos továbbjutóként pályára lépő hazaiak is megszerezhették volna a vezetést. A gól nélküli döntetlen után a második játékrészben gyors gólváltás következett, majd továbbra is nagy volt az iram és a küzdelem, veszélyben forogtak a kapuk, de az eredmény nem változott, a PSG csak lesgólig jutott.

A csoport másik mérkőzésén a Newcastle bő félóra elteltével megszerezte a vezetést a Milan ellen, ezzel akkor a PSG elé került a Dortmund mögött továbbjutást érő pozícióba, de a Milan a második játékrészben egyenlített, majd fordított, ezzel az angol csapat végül negyedik lett.

A G csoportban már az utolsó játéknap előtt kialakult a sorrend, a Manchester City mögött a lipcseiek másodikként továbbjutottak. A német csapat a biztos harmadik – és ezzel a tavaszt az Európa-ligában folytató – svájci együttes ellen begyűjtötte a három pontot, de a vendégeknek volt esélyük a döntetlenre. A mérkőzés három gólja a második félidő elején öt perc lefogása alatt született.

A hazai kapuban ott volt Gulácsi Péter, aki tavaly októberben a Celtic Glasgow elleni BL-mérkőzésen térdszalagszakadását szenvedett, és csaknem egy évig nem játszott. Visszatérése óta még csak a kupában védett, idegenben, így a szerdai volt az első hazai meccse.

A Manchester City nem vesztett pontot a csoportkörben, a címvédő 3-2-re nyert zárásként az utolsó helyezett Crvena zvezda vendégeként.

A H jelű négyesben az éllovas FC Barcelona – amely már biztosan nyolcaddöntős volt – kikapott az eddig pont nélkül álló, sereghajtó belga Royal Antwerp otthonában. A másik nyolcaddöntős szereplést érő helyről az FC Porto és a Sahtar Donyeck portugáliai összecsapása döntött: a hazai együttes nyolcgólos ütközetet nyert meg, ezzel versenyben maradt a BL-ben.

UEFA Bajnokok Ligája

6. (utolsó) forduló

A csoport:

Manchester United – Bayern München 0-1 (0-0)
Gól: Coman (71.)

FC Köbenhavn – Galatasaray 1-0 (0-0)
Gól: Lerager (58.)
Kiállítva: Lerager (90.)

A csoport végeredménye: 1. Bayern München 16 pont, 2. Köbenhavn 8, 3. Galatasaray 5, 4. Manchester United 4

B csoport:

Lens – Sevilla 2-1 (0-0)
Gól: Frankowski (63., 11-esből), Fulgini (96.), illetve Ramos (79., 11-esből)

PSV Eindhoven – Arsenal 1-1 (0-1)
Gól: Vertessen (50.), illetve Nketiah (42.)

A csoport végeredménye: 1. Arsenal 13 pont, 2. PSV Eindhoven 9, 3. Lens 8, 4. Sevilla 2

C csoport:

SSC Napoli – Braga 2-0 (2-0)
Gól: Saatci (9., öngól), Osimhen (33.)

Union Berlin – Real Madrid 2-3 (1-0)
Gól: Volland (45+1.), Kral (85.), illetve Joselu (62., 72.), Ceballos (89.)

A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 18 pont, 2. SSC Napoli 10, 3. Braga 4, 4. Union Berlin 2

D csoport:

Internazionale – Real Sociedad 0-0

Salzburg – Benfica 1-3 (0-2)
Gól: Sucic (57.), illetve Di Maria (32.), Rafa Silva (45+1.), Cabral (92.)

A csoport végeredménye: 1. Real Sociedad 12 (7-2), 2. Internazionale 12 (8-5), 3. Benfica 4 (7-11), 4. Salzburg 4 (4-8)

E csoport:

Atlético Madrid – SS Lazio 2-0 (1-0)
Gól:
 A. Griezmann (5.), Samuel Lino (51.)

Celtic Glasgow – Feyenoord 2-1 (1-0)
Gól:
 L. Palma (33.), G. Lagerbielke (90+1.), ill. Y. Minteh (82.)

A csoport végeredménye: 1. A. Madrid 14 pont, 2. Lazio 6, 3. Feyenoord 6., 4. Celtic 1

F csoport:

Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 1-1 (0-0)
Gól:
 K. Adeyemi (51.), ill. W: Zaire-Emery (56.)

Newcastle United – AC Milan 1-2 (1-0)
Gól:
 Joelinton (33.), ill. C. Pulisic (59.), S. Chukwueze (84.)

A csoport végeredménye: 1. Borussia Dortmund 11 pont, 2. PSG 8, 3. AC Milan 8, 4. Newcastle United 5

G csoport:

RB Leipzig – Young Boys 2-1 (0-0)
Gól:
 Sesko (51.), Forsberg (56.), illetve Colley (53.)

Crvena zvezda – Manchester City 2-3 (0-1)
Gól:
 Hvang (76.), Kátai (91.), illetve Hamilton (19.), Bobb (62.), Phillips (85.)

A csoport végeredménye: 1. Manchester City 18 pont, 2. Leipzig 12, 3. Young Boys 4, 4. Crvena zvezda 1

H csoport:

FC Porto – Sahtar Donyeck 5-3 (2-1)
Gól:
 Galeno (9., 43.), M. Taremi (62.), Pepe (75.), Francisco Conceição (82.), ill. D. Sikan (29.), S. Eustáquio (72.), Aguinaldo (88.)

Royal Antwerp – FC Barcelona 3-2 (1-1)
Gól:
 A. Vermeeren (2.), V. Janssen (56.), G. Ilenikhena (90+2.), ill. Ferran Torres (35.), Marc Guiu (90+1.)

A csoport végeredménye: 1. Barcelona 12 pont, 2. FC Porto 12, 3. Shaktar Donyeck 9, 4. Antwerp 3

A legjobb 16 között négy spanyol, három német és három olasz csapat mellett csak két angol klub folytathatja tavasszal.

Csoportgyőztesek: Arsenal | Atlético Madrid | Barcelona | Bayern München | Borussia Dortmund | Manchester City | Real Madrid | Real Sociedad

Csoportmásodikok: FC Köbenhavn | FC Porto | Inter | Lazio | Napoli | PSG | PSV | RB Leipzig

Az európai kupasorozatok sorsolását hétfőn rendezik Nyonban a tavaszi folytatásra.

Forrás: M4 Sport