Sergio Ramos lőtte a Bajnokok Ligája történetének tízezredik gólját

Sergio Ramos

Az Arsenal egy félidő alatt kiütötte a francia Lens-t, ezzel bebiztosította csoportelsőségét, a Real Madrid pedig megőrizte 100%-os mérlegét a Napoli elleni, hazai sikerével.

Az A csoportban csak az első hely és az El-indulás maradt kérdés, hiszen az Inter és a Real Sociedad már korábban továbbjutott.  Az olaszok és a Benfica gólgazdag meccsen ikszelt az ötödik fordulóban. Hiába vezetett a portugál csapat már három góllal is, Inzaghi együttese visszajött a meccsbe és végül ponttal távozhattak Portugáliából is.

João Mário az első játékrészben 30 perc alatt háromszor vette be Emil Audero kapuját, a másdofik félidő elején Marko Arnautovic szépítő találata után Davide Frattesi volt eredményes. Simone Inzaghi csak ezután cserélt, pályára küldte Juan Cuadradót, Marcus Thuramot és Nicolo Barellát is. Végül a 72. percben Alexis Sánchez büntetőből egyenlített ki. Az Interbe újabb frissítésként érkezett Federico Dimarco és Lautaro Martínez, ám a győztes gólt már nem tudták megszerezni a vendégek.

A Sociedad a csoport másik meccsén szintén döntetlent játszott a Salzburggal, ám azon a meccsen nem született gól.

Az Arsenal egy félidő alatt kiütötte a francia Lens-t, ezzel bebiztosította csoportelsőségét.

Az Arsenal a Lens ellen már az első félidőben lerendezte a talákozót, Kai Havertz, Gabriel Jesus, Bakayo Saka, Gabriel Martinelli és Martin Ödegaard góljaival már 45 perc után óriási volt a különbség, a második félidő végén pedig Jorginho vitte be a kiütést büntetőjével.

A csoport korábbi meccsén a PSV kétgólos hátrányból jött vissza a Sevilla ellen és ütötte ki az El-specialistát a BL-ből.

Az előző szezonban Budapesten Európa-liga győztes Sevilla hazai környezetben a holland PSV Eindhoventől szenvedett 3-2-s vereséget úgy, hogy 66. perctől emberelőnyben futballozó vendégek a 92. percben szerezték a mindent eldöntő találatot. A mérkőzés első gólját jegyző Sergio Ramos a BL történetének tízezredik gólját lőtte, 31 évvel és 4 nappal azt követően, hogy Daniel Amokachi a Brugge színeiben először eredményes volt. A két találat között 9998 gól született!

Az ugyancsak szintén már csoportelső Bayern München egy gólnélküli döntetlennel folytatta BL-menetelését a Köbenhavn ellen. A Manchester United az első félidő közepén, majd a második játékrész derekán is kétgólos előnyben volt, de csak 3-3-as döntetlenre volt képes a Galatasaray otthonában, így továbbra is sereghajtó a csoportban.

A szerdai játéknap sztármeccsén a Real Madrid Nápolyba látogatott. Az olaszok jobban kezdték a meccset, meg is szerezték a vezetést, ám Rodrygo és Jude Bellingham hamar fordított. A második félidőben Anguissa még kiegyenlített, ám innentől visszavette az irányítást a Real és a 19 éves Nico Paz valamint Joselu góljaival végül mégis megnyerte a meccset, így a Napoli továbbjutására még várni kell, hisz a Braga 1-1-es döntetlent ért el az Union Berlin ellen,  és maradt esélye az utolsó fordulóra kanyarodva.

UEFA Bajnokok Ligája

5. fordu

A csoport:

Galatasaray – Manchester United 3-3 (1-2)
Gól: Zijech(29., 62.), Aktürkoğlu (71.), illetve Garnacho (11.), Fernandes (18.), McTominay (55.)

Bayern München – FC Köbenhavn 0-0

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Bayern München 13 pont, 2. FC Köbenhavn 5 (7-8), 3. Galatasaray 5 (10-12), 4. Manchester United 4

B csoport:

Arsenal – RC Lens 6-0 (5-0)
Gól: Havertz (13.), Gabriel Jesus (21.), Saka (23.), Martinelli (27.), Ödegaard (45+1), Jorginho (86., tizenegyes)

Sevilla – PSV Eindhoven 2-3 (1-0)
Gól: Ramos (24.), Youssef En-Nesyri (47.), illetve Saibari (68.), Gudelj (81., öngól), Pepi (92.)
Kiállítva: Ocampos (66., Sevilla)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Arsenal 12 pont, 2. PSV Eindhoven 8, 3. RC Lens 5, 4. Sevilla 2

C csoport:

Real Madrid – SSC Napoli 4-2 (2-1)
Góé: Rodrygo (11.), Bellingham (22.), Paz (84.), Joselu (94.), illetve Simeone (9.), Anguissa (47.)

SC Braga – Union Berlin 1-1 (0-1)
Gól: Djalo (51.), illetve Gosens (42.)
Kiállítva: Niakate (30., Braga)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Real Madrid 15 pont, 2. Napoli 7, 3. SC Braga 4, 4. Union Berlin 2

D csoport:

Benfica – Internazionale 3-3 (3-0)
Gól: Joao Mario (5., 13., 34.), illetve Aranutovic (51.), Frattesi (58.), Sanchez (72., tizenegyes)
Kiállítva: Antonio Silva (86., Benfica)

Real Sociedad – Salzburg 0-0

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Real Sociedad 11 pont (7-2), 2. (és továbbjutott) Internazionale 11 (8-5), 3. FC Salzburg 4, 4. Benfica 1

Forrás: M4 Sport / MTI