Férfi kézilabda BL: ismét Veszprém-Szeged párharc a negyeddöntőbe jutásért

Fabregas
Ludovic Fabregas nyolc lövésből nyolc gólt szerzett. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A Veszprém és a Szeged ismét egymással játszik a negyeddöntőbe jutásért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel előbbi 30-28-ra kikapott házigazdaként a címvédő német SC Magdeburgtól a csoportkör utolsó fordulójában, csütörtökön.

A hazaiak keretéből Gasper Marguc és Nagy Benedek hiányzott. Csapatuk annak tudatában lépett pályára, hogy egy győzelemmel a negyeddöntőbe jut, tehát a rájátszás első fordulójában nem kell pályára lépnie, döntetlen vagy vereség esetén viszont a Szegeddel játszik a legjobb nyolc közé kerülésért.

A Veszprém kapujában ezúttal nem Rodrigo Corrales, hanem Mike Ulrich Jensen kezdett, aki tavaly júniusban éppen a Magdeburg színeiben nyerte meg a BL-t. Jelenlegi együttese eleinte igyekezett lassítani a játékot, mert az ellenfél a gyors kézilabdát erőltette. Egy ideig mindkét taktika működött, felváltva vezettek a csapatok, majd többet hibáztak a bakonyiak, a Magdeburg három találattal ellépett, ekkor Momir Ilic vezetőedző időt kért.

A magyar bajnoki címvédő egyre hatékonyabban védekezett, egy 4-1-es sorozattal egyenlített, ekkor a címvédő kért időt. A hazaiak 3-2 után 14-13-nál vezettek ismét, de az első félidő döntetlennel zárult.

Amikor a második félidőben a BL-címvédő 15 másodpercen belül két gólt dobott, ismét kettővel vezetett, ám a Veszprém csakhamar fordított. A házigazdák védekezése a beálló körül nem működött megfelelően, a németek védelme viszont egyre hatékonyabb volt. Az ötvenedik percben már a harmadik büntetőt rontották el a bakonyiak és háromgólos hátrányban voltak, felzárkózási kísérleteiket az ellenfél kapusa, Sergey Hernández rendre visszaverte. Csapata támadásban és védekezésben is hatékonyabb volt a találkozón, sikerével a csoport második helyén végzett és a negyeddöntőbe jutott.

Ludovic Fabregas nyolc, Jehia el-Dera öt góllal, Mike Ulrich Jensen 11 védéssel zárt. A túloldalon Felix Claar kilenc, Ómar Ingi Magnusson öt alkalommal talált be, a mezőny legjobbjának megválasztott Sergey Hernándeznek 16 védése volt.

A két csapat 11. egymás elleni tétmérkőzésén öt veszprémi siker és egy döntetlen mellett ötödször győzött a Magdeburg. A bakonyiak tíz győzelemmel és négy vereséggel zárták a csoportkört.

A Veszprém a B csoport harmadik, a Szeged az A csoport hatodik helyén végzett. A rájátszás első fordulójának első mérkőzéseit március 27-28-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik. A két magyar csapat az előző szezonban is ugyanebben a fázisban találkozott egymással a BL-ben, akkor a Veszprém kettős győzelemmel jutott tovább.

EHF kézilabda Bajnokok Ligája

14. forduló

B csoport

Telekom Veszprém – SC Magdeburg (német) 28-30 (14-14)
Veszprém:
 Corrales, Jensen, (kapusok), Casado 3, Descat 2, Elísson 1, Fabregas 8, Jahja, Koszorotov 2, Ligetvári, Mahé, Nilsson, Remili 4, Elderaa 5, Pechmalbec, Sandell 2, Vailupau 1.
Magdeburg: Hernández Ferrer, Portner (kapusok), Bergendahl 1, Claar 9, Damgaard, Hornke 2, Jensen 3, Kristjánsson 1, Lagergren, Magnússon5 (1), Meister, Mertens, Musche 4, O’Sullivan 1, Smárason 4, Weber.

RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) – GOG (dán) 30-34 (15-15)
20:45 Orlen Wisla Plock (lengyel) – FC Porto (portugál)
20:45 Barca (spanyol) – Montpellier HB (francia)