Dreskovic bombagóljával nyert a Debrecen, a Ferencváros kikapott Miskolcon

Megyeri
Megyeri Balázs rúgja ki a labdát. Fotó: DVSC / Derencsényi István

A Debrecen egygólos meccsen nyert a vendég Fehérvár ellen a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó előtti, 32. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Az első félidő rendkívül eseménydús volt, gyakorlatilag a gólon és a piros lapon kívül mindent láthatott a közönség. A vendégek jóval közelebb álltak a vezetés megszerzéséhez, de vagy Megyeri védett hatalmasat, vagy – amikor már a debreceni hálóőr is tehetetlen lett volna – a kapufa hárított.

A második játékrész már messze nem volt ilyen izgalmas, a Debrecen vendéglátóként becsülettel próbálkozott, a Fehérvárnak pedig egy-egy kisebb lehetősége akadt.

A hajrában ugyanakkor megszerezte a vezetést a Loki, a belső védő Meldin Dreskovic kapásból lőtt óriási gólt, miután egy szögletet követően kifejelték a labdát.

A Debrecen egy újabb ziccernél eldönthette volna a három pont sorsát, de a helyzete kimaradt. Így az utolsó percekben még védekeznie kellett, amit aztán sikeresen meg is tett, és győzelemmel búcsúzott a Nagyerdei Stadion közönségétől.

A hajdúsági gárda – amely sorozatban a harmadik hazai összecsapásán győzött 1-0-ra – ezzel biztosan az ötödik helyen végez. A fehérváriaknak viszont a zárófordulóban a Diósgyőr ellen kellene bebiztosítaniuk a bronzérmes pozíciójukat.

Srdjan Blagojevic, a DVSC vezetőedzője

“Nem volt egy egyszerű mérkőzés. Főleg mentálisan volt nehéz, hiszen a múlt héten 5 gólt kaptunk az FTC-től és elveszítettük a nemzetközi kupaindulás esélyét. Nehéz volt fenntartani a kellő intenzitást, de szerencsére sikerült. A Fehérvár jó csapat, fizikailag erős, de ma Megyeri Balázs több remek védése és a türelmes támadásépítés meghozta a győzelmet. Nem ez volt a legjobb teljesítményünk, de nyertünk. Ezúton is szeretném megköszönni a szurkolók egész éves támogatását.”

Bartosz Grzelak, a Fehérvár vezetőedzője

“Gratulálok az ellenfélnek. Nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, a legjobbat Debrecenben, mióta én vagyok a Fehérvár edzője. De ilyen a futball, nyilván csalódottak vagyunk, de megyünk tovább!”

OTP Bank Liga, 32. forduló

Debreceni VSC – Fehérvár FC 1-0 (0-0)
Debrecen, 5347 néző, v.: Bognár
Gól: Dreskovic (79.)
Debreceni VSC: Megyeri – Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Szuhodovszki (Loncar, 67.), Ojediran – Dzsudzsák (Romancsuk, 84.), Vajda (Kocsis, 81.), Domingues (Bódi, 81.) – Bárány (Szécsi, 67.)
Fehérvár FC: Tóth B. – Bese, Spandler, Serafimov, Gergényi, Schön – Csongvai, Sigér (Gradisar, 77.), Christensen – Karamoko (Pető, 85.), Katona M. (Stefanelli, 67.)

A Ferencváros kikapott Miskolcon, pontosztozkodás Zalaegerszegen

Felforgatott összeállításban kezdett a Magyar Kupa-döntő előtt álló Ferencváros, több fiatal, illetve korábban kevesebb szerephez jutó játékos került a csapatba, amely így nem tudta nagy nyomás alá helyezni a DVTK-t. A hazaiakat – akiknél ugyancsak több helyen történt változás az előző hetihez képest – ezúttal nem támogatták az ultrák, akik az Újpest otthonában múlt szombaton elszenvedett 7-0-s vereség miatt távol maradtak.

Ferencvárosi labdabirtoklási fölénnyel, többnyire mezőnyjátékkal, komoly helyzetek nélkül telt el bő fél óra, a hajrában viszont mindkét csapatnak volt esélye a gólszerzésre, de egyik fél sem tudott élni a lehetőségével.

Lüktető volt a játék a második félidőben, mindkét csapat be tudta szorítani egyes időszakokban ellenfelét a kapuja elé. Negyed órával a vége előtt furcsa góllal szerzett vezetést a Diósgyőr: Zachariassen próbált meg felszabadítani, rárúgta saját csapattársára, Tóth Alexre a labdát, róla pedig Gera felé szállt, aki közelről a kapuba fejelte.

Nagy iramot diktálva próbált meg egyenlíteni az FTC, de a DVTK sem mondott le a támadásokról, és a végén Szabó Levente fejesével növelte előnyét és múlt heti súlyos veresége után begyűjtötte a három pontot.

Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TE 2-0 (0-0)
Miskolc, DVTK Stadion, 6634 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Gera D. (76.), Szabó (88.)
Diósgyőr: Ogyincov – Gera D. (Ferencsik, 82.), Lund, Szatmári, Stephen – Klimovics, Vallejo, Holdampf (Bényei, 19.) – Pernambuco, Szabó L., Jurek (Bokros, 67.)
Ferencváros: Varga Á. – Makreckis, Aaneba, S. Mmaee, Pászka (Civic, 63.) – Stj. Loncar, Ben Romdhane (Katona B., 46.), Tóth A. (Kehinde, 82.) – Szevikjan (Zachariassen, 62.), Kodro, Lisztes (Marquinhos, 62.)

Kisvárda Master Good – Mezőkövesd Zsóry FC 4-3 (4-0)
Gól: Camaj (18., 45+1.), Mesanovic (26.), Cipetic (36.), illetve Ináncsi (85.), Molnár (87., 91.)

MTK Budapest – Puskás Akadémia FC 1-3 (1-3)
Gól:
 Nagy Zsombor (36.), illetve Szolnoki (5.), Nissilä (12., 20.)

Zalaegerszegi TE FC – Paksi FC 1-1 (1-1)
Gól: Mim (25.), illetve Windecker (45+4.)

Újpest FC – Kecskeméti TE 0-3 (0-1)
Gól: Pálinkás (27., 64.), Horváth K. (59.)

A tabella:
 1. Ferencvárosi TC           32 22   5   5    78-30  71 pont – bajnok és BL-selejtezős
 2. Paksi FC                  32 16   7   9    49-41  55
 3. Fehérvár FC               32 16   5  11    55-40  53
 4. Puskás Akadémia FC        32 14  10   8    56-34  52
 5. Debreceni VSC             32 14   6  12    48-44  48
 6. Diósgyőri VTK             32 12   8  12    50-56  44
 7. ZTE FC                    32 12   7  13    53-58  43
 8. MTK Budapest              32 12   7  13    42-61  43
 9. Kecskeméti TE             32 12   6  14    43-44  42