Döntetlennel zárta a csoportkört a Győri Audi ETO KC, a Fradi egy góllal kikapott Metzben

Győri-Lukács
Győri-Lukács Viktória

Döntetlennel zárta a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörét az elmúlt kiírásban bronzérmes Győri Audi ETO, amely szombaton 32-32-t játszott otthon a francia Brest Bretagne együttesével.

Szeptemberben 24-23-ra nyert idegenben Ulrik Kirkely vezetőedző együttese, amely biztos csoportelsősége tudatában a sorozatban megnyert 11 meccs után az elmúlt két találkozóján kikapott, a célja így az volt, hogy ne három vereséggel zárja a csoportkört. A találkozó előtt a klub vezetősége és a szurkolók koszorúzással emlékeztek meg a 2014. február 2-án elhunyt egykori norvég vezetőedző, a magyar női válogatottat első külföldiként irányító Karl Erik Böhn domborműve előtt.

A mérkőzést balkezes jobbátlövő nélkül játszotta le az ETO, a csapatok nagyobb hangsúlyt helyeztek a befejezésekre, mint a védekezésre, elvétve akadt csak gól nélkül zárult támadás, 15 perc után 12-12 állt az eredményjelzőn. A győriek sokat és eredményesen játszották meg a szélsőket, különösen Győri-Lukács Viktória villogott, miközben a félidő második felére a hazai védekezés is javult. A kiegyenlített játékrész döntetlennel zárult.

A szünet után tovább javult a Győr – különösen védekezésben volt látványos az előrelépés -, a 37. percben először volt három találat a különbség (23-20). A Brestnek sokáig csak arra futotta erejéből, hogy – a nyártól már a Ferencvárost erősítő – Valerija Maszlova vezetésével tartsa a három-négygólos lemaradását, hat perccel a dudaszó előtt azonban egy hazai megtorpanást kihasználva egy találatra közelített (28-27), sőt három perccel a vége előtt egyenlített is a francia alakulat (30-30). Az utolsó percekben aztán emberhátrányban is jól koncentrált a Győr, egygólos előnynél időkérés után azonban támadásban labdát veszített, a Brest pedig döntetlenre mentette a találkozót, amelyet a helyszínen tekintett meg Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány is.

A találkozó legeredményesebbjeként Maszlova nyolcszor volt eredményes, Győri-Lukács és a győri mezben 800. gólját szerző Estelle Nze Minko hatszor-hatszor, Veronica Kristiansen ötször talált be a hazaiaknál. Sandra Toft 12, a Brest kapujában Katharina Filter 11 védést mutatott be.

“Nagy iramú mérkőzés volt, különösen az első játékrészben, amikor két olyan csapat lépett pályára, amely a rohanásban kevesebb energiát fordított a védekezésre” – értékelt Ulrik Kirkely a sajtótájékoztatón. – “A második félidőben jobban működött a védekezés, tudtuk kontrollálni a kiváló erőkből álló Brest támadójátékát, noha voltak nehéz periódusaink. A hajrában nem sikerült az előnyt megtartani, csak döntetlen lett, így van bennünk csalódottság.”

Estelle Nze Minko kiemelte: nagyon szerettek volna nyerni, csalódott, hogy ez nem sikerült, kissé vereségként éli meg az eredményt. Meglátása szerint csapatként nagyot harcoltak, a találkozóból pedig tanulniuk kell, tudnak építkezni és előrelépni belőle a folytatásra.

A német bajnok SG BBM Bietigheim hazai pályán 34-16-ra verte a montenegrói Buducnost Podgoricát. A házigazdáknál Faluvégi Dorottya három gólt dobott. Magyar klubtársai közül Szikora Melinda térdműtét után gyógyul, Háfra Noémi pedig először a rájátszás első körében léphet pályára a Bietigheim színeiben a BL-ben.

A Ferencváros 25-24-re kikapott a Metz HB otthonában

Metz

Az előző idényben BL-ezüstérmes magyar csapat keretéből Kisfaludy Anett, Andrea Lekic és Szöllősi-Zácsik Szandra hiányzott. Eleinte nélkülük is jól tartotta magát az FTC, támadásban bevált a két irányítós játéka, védekezésben azonban akadtak problémák, és az időkérés ellenére a 18. percben már háromgólos hátrányban voltak a vendégek.

A kapuban Janurik Kinga sokat tett azért, hogy nem nőjön tovább a Metz előnye, de mezőnyben, támadásban többet hibázott a Ferencváros, mint ellenfele. Akciógólt tíz és fél percig, gólt hat és fél percig nem dobtak a magyarok, így a szünetben már 14-9-re vezetett a francia együttes.

A 37. percben Allan Heine vezetőedző megint időt kért, mert csapatának hátránya tovább nőtt. A folytatásban két és fél percben belül 4-0-s sorozattal rukkolt elő az FTC, ekkor a Metz is időt kért, rendezte sorait és úgy tűnt, hogy a meccs utolsó negyede előtt eldöntötte a két pont sorsát.

Az utolsó 11 és fél percben azonban csak egyszer találtak be a franciák, a magyarok ezt egy 6-1-es szériával használták ki, sőt az egyenlítés is összejöhetett volna nekik, de Simon Petra lövését az utolsó másodpercben – a nyáron Győrbe igazoló – Hatadou Sako kivédte.

Klujber Katrin nyolc, Simon Petra öt gólt lőtt, Janurik Kinga 18 védéssel zárt. A hazaiaknál Sarah Bouktit hatszor, Chloé Valentini ötször talált be, Sakónak 17 védése volt.

A két csapat huszadik egymás elleni tétmérkőzésén a Ferencváros tíz győzelem és két döntetlen mellett nyolcadszor veszített.

Az FTC négy győzelemmel, két döntetlennel és nyolc vereséggel zárta a csoportkört, és továbbjut a rájátszás első fordulójába, amennyiben Korsós Dorina csapata, a Rapid Bucuresti vasárnap házigazdaként nem győzi le a dán Esbjerget.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

14. forduló

A csoport:

Győri Audi ETO KC – Brest Bretagne (francia) 32-32 (18-18)
Győr:
 Duijndam, Toft (kapusok), Blohm 4, Broch, Dale 1, de Paula, Farkas J., Fodor, Győri-Lukács 6, Haugsted 1, Hovden 4, Kristiansen 5 (1), Nze Minko 6, Oftedal 3, Szöllősi-Schatzl 2.
Brest: Cantin, Filter (kapusok), Cabral Barbosa 5, Carlson 2, Coatanea 1, Delaye, Dembélé 2, Faure 1, Foppa 6, Jarrige, Kouyaté 1, Lassource 3, Maslova 8, Mauny, N’Diaye, Toublanc 3 (2).

SG BBM Bietigheim (német) – WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 34-16 (19-7)

Február 18., vasárnap
14:00 Odense Handbold (dán) – CSM Bucuresti (román)
16:00 IK Sävehof (svéd) – DVSC SCHAEFFLER (Tv: Sport 1)

B-csoport:

Metz Handball (francia) – FTC-Rail Cargo Hungaria 25-24 (14-9)
Metz: Depuiset, Sako (kapusok), Bkic, Bouktit 6, Chambertin 1, Gijseels 4 (2), Golvet, Granier 3, Hansen 1, Jacques, Jörgensen 1, Le Blevec, Mlamali, Valentini 5, Vinter Burgaard 4.
FTC: Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bölk 2, Cvijics, Edwige 1, Hársfalvi 1, Horváth, Klujber 8 (3), Kovács 3, Kukely, Malestein 3 (1), Márton 1, Simon 5, Tomori.

Krim Mercator Ljubljana (szlovén) – MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 32-19 (18-10)
Vipers Kristiansand (norvég) – Ikast Handbold (dán) 31-32 (16-14)

16:00 CS Rapid Bucuresti (román) – Team Esbjerg (dán)

Forrás: MKSZ / MTI