Dénes Eszter: Ha egy jó eredményt lövök, akkor az döntőt érhet 

Dénes Eszter

A győri 10 méteres, olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság első három napján a juniorok lőnek, majd a felnőttek következnek.

Dénes Eszter puskás, Európa-bajnoki ezüstérmes légpuska vegyes csapatban Péni Istvánnal (2020), egyéni világkupa-bronzérmeslégpuskában (2021) 

Hogyan sikerült az eddigi felkészülése?   

“Az elmúlt heteket intenzív felkészüléssel töltöttük edzőmmel, Kissné Oroszi Edittel. Végeztem a vizsgákkal elég hamar, így teljesen a lövészetre tudtam koncentrálni. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemre járok Természetvédelmi mérnöki szakra. Végzős vagyok. A decemberi válogatók nagyon jól sikerültek, így a januáriakon nem kellett elindulnom. Részt vettem viszont a szlovéniai Grand Prix-versenyen és a kairói vk-n. Lőttem a Bundesligában is, a Vöhringen csapatában. Egyiptomban 630.9 kört értem el, de sajnos ezzel sem jutottam be a légpuska nyolcas döntőjébe. 632.3 kör kellett a fináléhoz, és 22-en lőttünk 630-at, illetve afölötti eredményt, vagyis brutálisan erős volt a mezőny. Ez a verseny így is jó visszaigazolás volt, hogy jó úton járunk, másrészt bízom benne, hogy a Győrben rendezendő Európa-bajnokságon egy kairóihoz hasonló eredménnyel döntőbe tudok jutni. Az elmúlt időszakban Mátraházán edzőtáboroztunk, az Eb-ig hátralévő napokban pedig a klubomban, az UTE-ban készülök. Az edzőtáborok nagyon jók, mert húzzuk egymást, megosztjuk a tapasztalatainkat. Összességében bizakodó vagyok.”

Mit jelent önnek, hogy Magyarországon lesz ez az Eb? Vannak emlékei, élményei a korábbi győri kontinensviadalokról?     

“Nagyon jó, hogy ez az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság itt lesz Magyarországon, Győrben. Nekem jó érzés itthon versenyezni. Persze egy kis terhet is helyez az emberre, hiszen jobban a reflektorfényben vagyunk. De ez nem baj, és különben is jobb érzés hazai pályán jó eredményt elérni. Az is pozitívum, hogy nem kell sokat utazni és hogy ismerem a pályát. Én lőttem már 2016-ban és 2018-ban is a győri Eb-n a juniorok között, igaz, abban a mezőnyben nagyon fiatalnak számítottam a magam 14, illetve 16 évével. Azok a versenyek ugyan nem sikerültek nagyon jól, de sokat tanultam belőlük. Szeretném most megmutatni, hogy igazából mire vagyok képes.”

Milyen célokat fogalmazott meg az Európa-bajnokságra? 

“Szeretnék magamhoz képest jól teljesíteni. Ha egy jó eredményt lövök, akkor az döntőt érhet. A mezőnyt nehéz felmérni, de bízom a saját képességeimben. Remélem, hogy helyt tudok állni olyan szempontból is, hogy ez egy kiemelt kontinensviadal, hiszen versenyszámonként két kvótát osztanak. Meg úgy is, hogy hazai Eb. Minden esélyünk megvan egy éremre legalább és bízom benne, hogy sikerülni is fog. Négy versenyszám lesz. Az egyéni és a vegyes páros mellett két csapatversenyt is rendeznek. Az egyik a hagyományos, amikor összeadják hármunk, Mészáros Eszter, Bajos Gitta és az én egyéni eredményemet, a másik pedig egy kieséses rendszerű, éremcsatás csapatverseny. Vegyes párosban 2020-ban Péni Istvánnal a wroclawi kontinensviadalon ezüstérmesek lettünk, most is vele fogok lőni. Az biztosan hozzáad a teljesítményünkhöz, hogy ugyanabban a klubban edzünk és ugyanaz az edzőnk.”

Mennyire kacérkodik Párizzsal? 

“Én az olimpiára úgy tekintek, mint egy lehetőségre. Ha jól fogok lőni, akkor annak már nagyon fogok örülni. Az ötkarikás kvóta pedig egy plusz ajándék lesz. Az elsődleges célom, hogy jól lőjek. Nyilván szeretnék ott lenni a párizsi olimpián és mindent meg is teszek érte.”