Cicipasz tovább menetel Rómában

Cicipasz

A római ATP 1000-es férfi salakpályás tornán Novak Djokovics váratlan búcsúja után Andrej Rubljov is kiesett.

Az orosz teniszező a második fordulóban kezdte meg szereplését, meglepő módon Andrej Rubljov szetthátrányból volt kénytelen fordítani az amerikai Marcos Giron ellen. Közben a selejtezőből érkezett Alexandre Müller a főtáblán előbb szetthátrányból fordítva legyőzte Fucsovics Mártont, majd két szettben nyert honfitársa, Arthur Fils (francia, 31.) ellen.

A legjobb 32 között Müller ismét szenthátrányból fordított Rubljov ellen, a francia játékos következő ellenfele a chilei Nicolas Jarry lesz.

A második helyen kiemelt Danyiil Medvegyev is három játszmára kényszerült, a kvalifikációból érkező Hamad Medjedovic a második szett megnyerésével kiharcolt a döntő játszmát, ám azt 5:7 arányban elbukta az orosz játékossal szemben. Medvegyev következő ellenfele Tommy Paul (amerikai, 14.) lesz, az orosz teniszező korábban már háromszor legyőzte Pault. Idén az Indian Wells-i torna elődöntőjében Medvegyev 1:6, 7:6(3), 6:2 arányban nyert Tommy Paul ellen.

A legjobb 16 között Sztefanosz Cicipasz és Alex de Minaur már 12. alkalommal játszik egymás ellen, bár az egymás elleni eredményekben a görög játékos 10-1-re vezet, mégsem esélytelen De Minaur. Cicipasz tíz győzelme után, idén az acapulcó-i negyeddöntőben Alex de Minaur 1:6, 6:3, 6:3 arányban nyert Cicipasz ellen.

Cicipasz Rómában Novak Djokovicstól 2021-ben a negyeddöntőben, míg egy évvel később a fináléban kapott ki. Tavaly az elődöntőben Medvegyev nyert 7:5, 7:5 arányban.

A nőknél Iga Swiatek Julija Putyinceva után Angelique Kerber ellen is két játszmában nyert, a lengyel világelső következő ellenfele Madison Keys lesz. A két teniszező 2021-ben először éppen Rómában játszott egymás ellen, akkor Swiatek 7:5, 6:1 arányban nyert. Keys csak egyszer, 2022-ben Cincinnatiban tudta legyőzni Swiateket. A madridi elődöntőben a lengyel teniszezőnő 6:1, 6:3 arányban nyert, Madison Keys Rómában vághat vissza.