Az ETO FC Győr Bumba duplájával fordított és nyert Kazincbarcikán

ETO FC Győr

A bajnokként már feljutott Nyíregyháza egy 93. percben szerzett gólall 2-1-re nyert a BVSC-Zugló vendégeként a labdarúgó NB II 32. fordulójának a vasárnapi játéknapján.

A feljutásra esélyes ETO FC Győr a 16. percben már kétgólos hátrányban volt Kazincbarcikán…

A 12. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Pethő Bence lépett ki a leshatáron, majd átemelte a labdát Gyurákovics felett, ami így a hálóban kötött ki (1-0). Négy perccel később megduplázta az előnyét a Kazincbarcika, Pekár László lövése a kapufáról Gyurákovics hátára pattant, ami így a kapuba jutott (2-0).

A 41. percben egy felszabadítás után Claudiu-Vasile Bumba lőtte vissza kapásból a labdát, ami a bal felsőben kötött ki (2-1).

Az 57. percben Boschiliától nem tudták elvenni a labdát, távoli bombáját Tóth B. védte. Az 57. percben egy balról belőtt labdát Szépe János csúsztatott a hálóba (2-2).

A 85. percben Diarra adott be, a hosszún érkező Bumba egy átvétel után higgadtan lőtt a hálóba (2-3).

Így jelenleg két ponttal megelőzi a harmadik Vasast, amely hétfőn vívja a forduló zárómérkőzését.

Borbély Balázs, a Győr vezetőedzője

“A meccs előtti edzésen történt egy sajnálatos sérülés, ami miatt a védelmünkön változtatni kellett. Ez sajnos az elején meg is látszott, nem volt meg az összhang, ami miatt kétgólos hátrányba kerültünk. Ezután mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, jó meccs alakult ki. A szünetben változtattunk, ami jó hatással volt ránk, a cserék új energiát hoztak, és átvettük az irányítást. Izgalmas mérkőzést játszottunk, gratulálok az ellenfelünknek is, de ma nekünk volt szerencsénk.”

A Tiszakécske és a Siófok csak döntetlent játszott, így már biztosan búcsúzik az NB II-től.

Merkantil Bank Liga NB II, 32. forduló

BVSC-Zugló – Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 (0-0)
Gól:
 Benkő-Bíró (53.), illetve Nagy D. (64.), Novák (93.)

Kolorcity Kazincbarcika SC – ETO FC Győr 2-3 (2-1)
Gól:
 Pethő (12.), Gyurákovics (16. – öngól), illetve Bumba (41., 86.), Szépe (57.)

Aqvital FC Csákvár – HR-Rent Kozármisleny 3-1 (1-0)
Gól:
 Simon (45.), Nagy Z. (64.), Tamás (95.), illetve Hegedűs (80.)

Credobus Mosonmagyaróvár – Budafoki MTE 1-1 (1-1)
Gól:
 Szabó (41. – 11-esből), ill. Vasvári (42.)

FC Ajka – Budapest Honvéd 0-2 (0-1)
Gól:
 Krajcsovics (42.), Kerezsi (56.)

Gyirmót FC Győr – Tiszakécskei LC 1-1 (1-1)
Gól:
 Erdei M. (44.), illetve Zamostny (1.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – BFC Siófok 1-1 (0-0)
Gól:
 Gajdos (64.), illetve László D. (63.)
Kiállítva: Dénes Cs. (Siófok, 60.)

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 73 pont/32 mérkőzés – már bajnok, 2. ETO FC Győr 63/32, 3. Vasas FC 61/31