Az Alba Fehérvár a bronzérmes, a fináléban újra előnyben a címvédő Falco

Alba Fehérvár

Az Alba Fehérvár lett a bronzérmes a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a harmadik helyért zajló párharcban pénteken harmadszor is legyőzte a ZTE-t.

A tavaly ezüstérmes székesfehérváriaktól hárman is több mint húsz pontot dobtak.

Alejandro Zubillaga, a Fehérvár vezetőedzője

“A mérkőzésről nem szeretnék sokat beszélni, a célunkat elértük, nyertünk és megszereztük a harmadik helyet. Nagyon büszke vagyok erre a társaságra, a nehézségeket is együtt vészeltük át, sikerült kialakítanunk egy remek közösséget, és ez talán számomra még fontosabb is, mint a helyezés. Köszönet jár minden stábtagnak, akár a pálya mellett, akár az irodákban dolgozik, és a szurkolóinknak is hálás vagyok, mindvégig mellettünk voltak, még az elődöntőbeli vereség után is, amit nehéz lehetett feldolgozni. Nehéz három év van mögöttünk, de mindannyiszor legalább elődöntőt játszottunk és érmeket nyertünk, ezt talán csak a Falco mondhatja el magáról. Az álom továbbra is él, a következő évadban döntőbe akarunk kerülni és a csúcsra jutni, de ez megint csak együtt sikerülhet.”

Ismét vezet a címvédő Falco a férfi kosárlabda NB I döntőjében, miután az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc harmadik, pénteki mérkőzésén hazai pályán 100-76-ra legyőzte a Szolnokot.

A Tisza-partiak az első félidőben tartották a lépést házigazdáikkal, de a szombathelyiek a második félidőben elhúztak és tekintélyes különbséggel nyertek.

Keller Ákos 18 pontja és 5 lepattanója mellett kiosztott 3 gólpasszt is

“Igazából azt kell mondjam, hogy az első perctől azt éreztem, hogy a mi akaratunk érvényesül. Még akkor is, amikor főleg az elején sok lepattanót engedtünk, vagy Rólunk pattant ki a labda. Nagyon sokat segítettünk egymásnak, küzdöttünk, hajtottunk a csapatért, mind elől, mind hátul. Jó kis meccs volt, ahol most mi dobtunk jobban, nemcsak ezen múlt, de a különbség ennek is köszönhető. Dolgozunk tovább, és megteszünk, mindent hogy Szolnokon véget érjen a párharc.”

A párharc negyedik összecsapása hétfőn lesz Szolnokon.

Férfi kosárlabda NB I

Döntő, 3. mérkőzés:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 100-76 (26-21, 23-20, 24-18, 27-17)