A Gyöngyös három góllal nyert Tatabányán!

Gyöngyös

A Gyöngyös meglepetésre 34-31-re nyert a tabella harmadik helyén álló Tatabánya vendégeként a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A gyöngyösiek ezzel sorozatban a negyedik meccsükön diadalmaskodtak az élvonalban

A papírformának megfelelően a Veszprém vendégként is magabiztos győzelmet aratott a Ferencváros felett.

A tabellán negyedik hazaiak és az éllovas vendégek mérkőzése csak az első néhány percben volt szoros, utána a Veszprém tartotta többgólos vezetését. A szünetben 20-16 volt az állás “oda”, a második játékrész közepe táján 25-33-at mutatott az eredményjelző, a vége pedig kilencgólos vendéggyőzelem lett.

A hazaiak részsikereként a meccs legeredményesebb játékosa Nagy Bence volt, aki kilenc gólt lőtt.

Csupán kétgólos szegedi győzelmet hozott a Budakalász otthonában rendezett mérkőzés

A hétvégének a tabella hatodikaként nekivágó hazai alakulat és a második helyen álló vendégegyüttes meccsén a Budakalász 12-5-re is vezetett már, innen fordított a szünetig a Szeged 21-17-re. A második harminc percben ugyanakkor nem tudta előnyét növelni a Tisza-parti gárda, mi több, a Budakalász többször is felzárkózott egy gólra, egyenlítenie azonban nem sikerült.

Mario Sostaric, a Szeged szlovén válogatott jobbszélsője az első félidőt végig a pályán töltve mind a tizenegy kísérletét gólra váltotta, összességében pedig – egyetlen lövést elrontva – 14-szer volt eredményes.

Férfi kézilabda NB I

MOL Tatabánya KC – HE-DO B.Braun Gyöngyös 31-34 (15-15)
Tatabánya
: Bartucz, Székely (kapusok), Ancsin 5, Dissinger 3, Eklemovic, Enomoto 8 (3), Juhász 4, Krakovszki B. 1, Maras, Pergel 2, Peric, Rodríguez 1, Topic 3, Ugalde 2, Vajda 2, Vilovski.
Gyöngyös: Gyánti, Podoba, Tomic (kapusok), Bodor 5, Edwards, Gráf 4, Gyallai, Hegedűs 5, Jaros 4, Jóga 1, Lakosy 4 (1), Pietruszko, Schmid 1, Ubornyák 5, Varsandán 5 (1).

FTC-Green Collect – Telekom Veszprém 31-40 (16-20)
FTC:
 Borbély, Győri (kapusok) 1, Balogh 2, Bognár 5, Bujdosó 3, Csörgő 1, Debreczeni 1, Imre 1, Kovacsics 4, Mikita 2 (1), Nagy 9, Pordán 2, Szepesi.
Veszprém: Corrales, Jensen (kapusok), Bőti 2, Casado 3, Descat 4, Elderaa 3, Fabregas 5, Koszorotov 3, Ligetvári, Mahé, Marguc 6 (1), Nilsson 3, Omar 4 (2), Pechmalbec 1, Sandell 6, Végh.

CYEB-Budakalász – OTP Bank-Pick Szeged 33-35 (17-21)
Budakalász:
 Tóth, Váczi (kapusok), Berényi, Dávid, Halász 1, Juric-Grgic 7 (1), Kiss 5, Kovács 4, Mikhalin 7, Papp 1, Ranisavljevic, Sinkovits 1, Szakács, Tyiskov 3, Varga 2, Varjú 2.
Szeged: Mikler, Nagy (kapusok), Bodó 1, Bombac, Fekete, Frimmel 3, Gaber 1, Garciandia 3, Jelinic 1, Kalarash 1, Mackovsek 1, Martins 7, Sostaric 14 (2), Stepancic 2, Szilágyi, Szita 1.