A DVTK legyőzte a Schiót, Prágában is kikapott a Győr

Kányási Veronika

A bajnok DVTK hazai pályán 70-63-ra legyőzte az olasz Schiót szerdán a női kosárlabda Euroliga második fordulójában. A SERCO UNI Győr 14 ponttal kikapott a cseh USK Praha vendégeként.

A magyar bajnok négy győzelemmel kezdte az NB I-et, az Euroligában – ahol legutóbb egy győzelemre volt a négyes döntőtől – viszont óriási csatában 55-54-re kikapott egy hete a francia BLA csarnokában.

Az olasz bajnoki ezüstérmes és kupagyőztes Schio ugyanakkor 92-58-ra verte a spanyol Salamancát úgy, hogy Juhász Dorka a WNBA döntője miatt még mindig az Egyesült Államokban tartózkodik. A Minnesota Lynxet is erősítő magyar légiós így Miskolcon sem léphetett pályára.

A piros-fehér szurkolók alighanem jobb rajtot vártak kedvenceiktől, akik a nyitónegyedben tízpontos hátrányba kerültek

carspod

A szövetségi kapitányként is dolgozó Völgyi Péter tanítványai azonban megrázták magukat, egy 11-0-ás rohammal rukkoltak elő, és főként a válogatott Kányási Veronika révén a 15. percben már ők vezettek 23-22-re. A félidőben 29-32 volt az állás.

Fordulás után, 33-32-nél harmadszor volt a magyaroknál az előny, majd kellemes meglepetésre nyolc ponttal megléptek a diósgyőriek, ekkor a montenegrói Milica Jovanovic is remekelt. Újabb fordulatként azonban az utolsó negyedre három pontra olvadt a különbség, a túloldalon főként a franciákkal olimpiai ezüstérmes Janelle Salaun jeleskedett.

A zárószakaszban Kányási 10. pontját követően kilenc pont volt a távolság, ez négyre csökkent, majd az amerikai Kaila Charles pillanatai következtek, és máris 59-49 állt a nagyórán. Innen a Völgyi-csapat már nem engedte ki a kezéből a meccset, s végül ötvenszázalékosra javította mérlegét az Euroligában.

Völgyi Péter: Az első negyedben a Schio extra dobóteljesítményt nyújtott

“Tudtuk, hogy nekünk a saját játékunkkal kell foglalkoznunk, mint ahogy azt is, hogy ha visszább esik a dobóteljesítményük, vissza fogunk tudni a meccsbe. Megfordítottuk a mérkőzést, és magabiztos sikert arattunk, aminek nagyon örülök. Remek volt a hangulat, ami nagyon hiányzott már. Egy nagyon jó csapatot győztünk ma le.”

Kányási Veronika: Nagyon büszke vagyok, igazi csapatmunka volt, amit véghez vittünk

“Tudtunk szigorítani a védekezésünkön, tudtuk, hogy nem tudják végig az extrákat hozni. Mindig volt valaki, aki átlendített minket a holtponton, amikor a Schio elkezdett visszajönni. Ez az az út, amin tovább kell mennünk. Az Euroligában minden pontnak és győzelemnek jelentősége van. Örülünk ennek a sikernek, és dolgozunk tovább, jövő héten is nyerni szeretnénk.”

A miskolciak jövő csütörtökön a spanyol Salamancát fogadják

A győriek négy győzelemmel kezdték meg az NB I-es szezont, az Euroliga nyitókörében viszont 80-59-re kikaptak a vendég olasz Veneziától.

Cziczás László vezetőedző még a második fordulóban sem számíthatott Bridget Carletonra, a kanadai kulcsember továbbra is a tengerentúlon tartózkodik, mivel a Juhász Dorkát is foglalkoztató Minnesota Lynx-szel döntőt vív a WNBA-ben.

A magyarok 7-8-nál vezettek utoljára, ezt követően az Euroligában legutóbb bronzérmes – és a nyitókörben Valenciában alulmaradt – prágaiak akarata érvényesült. A csehek a második negyedben 17 ponttal elhúztak, a félidőben 45-34 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után már 22 pont is volt a távolság, ezzel eldőlt a találkozó, mivel a Rába-partiaknál többen is adósak maradtak a jó teljesítménnyel. Dubei Debóra, a válogatott csapatkapitánya hiába dobott négy triplát, a vendégek nem tudtak közelebb kerülni az USK-hoz, így végül második mérkőzésükön is vesztesen hagyták el a pályát.

Cziczás László, a Győr vezetőedzője

“Sajnos az első félidőben a 16 eladott labdával olyan előnyt adtunk az ellenfélnek, amit nem tudtunk behozni, és nagyon jó formába lendült a hazai csapat a könnyű kosarak miatt. Nem tudtuk őket utolérni már a mérkőzés további szakaszában, de ettől függetlenül voltak olyan pillanatok, amik kifejezetten tetszettek, és a játék bizonyos szegmensében tudtunk fejlődni, erre pedig tudunk építeni a jövőben.”

Angyal Barbara tíz pontot szerzett

“Sajnálom, hogy kikaptunk, de volt sok biztató jel a védekezésben, amiből szeretnénk tovább fejlődni a jövőben. Támadásban csökkentenünk kell az eladott labdáink számát. Ettől függetlenül, összeségében nagyot harcolt a csapat, és mindenki kitette a szívet-lelkét a pályára.”

A győriek egy hét múlva a magyar válogatott Határ Bernadettet és Turner Yvonne-t foglalkoztató spanyol Valencia otthonában szerepelnek.