Az Európai Unió a háborút szítja, fegyvereket és pénzt szállít, hogy a háború minél tovább tartson
Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője az Országgyűlés szerdai plenáris ülésén arról beszélt: a 21. század a veszélyek, kihívások, valamint újabb és újabb háborúk évszázadává kezd alakulni, és ebben a helyzetben azt látják, hogy a „józan ész eltűnik a brüsszeli döntéshozók szótárából”, és helytelen válaszokat adnak a kihívásokra.
Úgy vélte: a migrációval kapcsolatban az Európai Unió észszerűtlen döntéseket hoz, így például a „migránskvótára” és a „migránsgettók” létrehozására vonatkozóan. Arra kérte a kormányt, ezt soha ne fogadja el, továbbra is védje meg a magyar határokat.
Az orosz-ukrán háború brüsszeli kezelését is „sajátosnak” nevezte, mondván, az EU a háborút szítja, fegyvereket és pénzt szállít, hogy a háború minél tovább tartson, minél több ember pusztulását okozva.
Megdöbbentőnek nevezte, hogy a Hamász terrortámadását követően mindössze négy ország – Németország, Ausztria, Csehország és Magyarország – maradt az unióban, amely kiáll Izrael mellett, és támogatja önvédelemhez való jogát. (Tegyük hozzá ez szimpla hazugság, a szerk.)
Simicskó a migráció káros következményének nevezte, hogy Nyugat-Európa számos országában tömegek tüntetnek a Hamász mellett.
Úgy összegzett: Brüsszel politikája kudarc, ezért arra kérik a kormányt, hogy továbbra is álljon ki a magyar érdekek mellett.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter úgy reagált: nem kétséges, hogy a veszélyek korát éljük, az elmúlt másfél évtizedben a világ válságról válságra bukdácsolt. A krízisekből fakadóan új világrend kialakulását láthatjuk, aminek még nem tudni mi lesz a végeredménye, de nagyobb tétben lehet fogadni arra, hogy Európa nem fog ebben erősebb szerepet betölteni – vetítette előre.
Felhívta a figyelmet arra: az EU elveszítette a második pozícióját a világgazdasági teljesítmény tekintetében, az európai versenyképesség folyamatosan csökken és az EU biztonsági környezete is romlik, amelyet a szomszédban zajló háború, és annak teljes mértékben elhibázott európai kezelése okoz. Eközben délről a migrációs nyomással is küzdeni kell, a magyar határvadászokra bűnözői csoportok éles fegyverekkel lőnek, Brüsszel szerint viszont ezeket az embereket kellene beengedni Európába – jegyezte meg Szijjártó Péter.
Úgy értékelt, Európa ma komoly dilemma előtt áll: el kell döntenie, hogy a blokkosodás irányába tolja-e a jövőt, vagy az együttműködés és az összeköttetések korszakát kívánja látni az elkövetkezendő években. Hangsúlyozta: Magyarország érdeke, hogy a következő évek az összeköttetésekről, az együttműködésről szóljanak, mert a világot sújtó válságokat csak így lehet eredményesen kezelni. Magyarország a keleti és a nyugati vállalatok, a keleti és a nyugati gazdaság találkozási pontjává vált, és ha ez Magyarországon sikerülhet, akkor sikerülhet globálisan is – hangsúlyozta.
Fidesz: Brüsszel megszervezni akarja a bevándorlást, nem megakadályozni
Zsigó Róbert (Fidesz) arról beszélt, hogy a veszélyek korában élünk, amikor felértékelődik a béke és a stabilitás.
Az izraeli helyzettel kapcsolatban közölte: megdöbbenéssel figyeli az európai szimpátiatüntetéseket a terroristák mellett. Hangsúlyozta: Magyarországon ezt a hatóságok megtiltották, hiszen az akciók is terrorveszélyt jelentenek.
Nyugat-Európában szerinte azért engednek ennek teret, mert ott nagy számban élnek bevándorlók. A migránsok között pedig a Hamász tagjai is ott vannak, ami komoly kockázatot jelent. Hozzátette: a tüntetések mellett az antiszemita megnyilvánulások száma is nőtt.
Mindez szerinte Brüsszel elrontott migrációkezelése miatt alakult ki, annak eredményeként, hogy ellenőrizetlenül érkezhettek a bevándorlók. Kijelentette: Brüsszel nem megakadályozni, hanem megszervezni akarja a bevándorlást.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter leszögezte: nincs arra bocsánat, sem magyarázat, ha több ezer rakétát lőnek ki egy szuverén országra, sem ezrek megölésére, százak túszul ejtésére.
Szijjártó elfogadhatatlannak ítélt minden olyan kísérletet is, amelyek ezek relativizálására, magyarázására vagy a bocsánat keresésére irányulnak.
Izraelnek joga van megvédeni magát, és az egész világ érdeke, hogy a terrorellenes küzdelem sikeres legyen – hangsúlyozta. Ugyanakkor – tette hozzá – a nemzetközi közösségnek annak érdekében is meg kell tennie mindent, hogy a küzdelem ne váljon országok közötti háborúvá.
Szólt arról is, hogy számos kísérlet történt a tartós béke létrehozására a Közel-Keleten, ám ezek rendre kudarcba fulladtak egészen 2020 őszéig, az Ábrahám-megállapodások aláírásáig. Ezek jelentették az első reális reményt a békére, ám most az eredmények veszélybe kerültek.
Megdöbbentőnek nevezte, hogy Nyugat-Európában éltetik a terrorcselekményeket, és felütötte fejét a modern antiszemitizmus. Magyarországon mindez elképzelhetetlen, amíg a jelenlegi kormány irányítja az országot – hangsúlyozta a külügyminiszter.
(MTI)
Orbán Viktor életveszélyes külpolitikát folytat
FRISS HÍREINK
- Tóth Dávid lett a kajak szövetségi kapitány, a kenusoknál nincs döntés
- Tíz tipp a biztonságos vezetéshez esőben, hóban és nedves utakon
- Fábián Bettina 5., Rasovszky Kristóf 9. a világkupa-sorozat záróversenyén
- Török-magyar párharc az A divízióért
- Hamilton volt a leggyorsabb mindkét pénteki szabadedzésen Las Vegasban