Zágrábban is nyert a Tatabánya

Pedro Rodríguez
Pedro Rodríguez Alvaro hat lövésből négy gólt szerzett. Fotó: facebook.com/tatabanyahandball

A Tatabánya 31-27-re nyert a horvát MRK Sesvete otthonában a férfi kézilabda Európa-liga első csoportkörének keddi, második fordulójában.

Kiválóan kezdtek a vendégek, hiszen a hatodik percben 3-1-re, a 17.-ben pedig már 10-5-re vezettek. A játék képén és menetén eleinte a horvátok időkérése sem változtatott, utána viszont már nem nőtt tovább a különbség, sőt, a kevesebb technikai hibát elkövető Tatabánya a szünetben csak 17-14-re vezetett.

A második félidő elején egyenlített a Sesvete (17-17), ezután viszont lerohanta ellenfelét a Tatabánya, minden hibáját kihasználta, és tíz perc alatt egy 8-0-s sorozattal eldöntötte a meccset. A folytatásban igyekeztek és némileg felzárkóztak a horvátok, de az egyenlítésre nem volt esélyük.

A Tatabánya végül úgy nyert négy góllal, hogy nyolccal kevesebb kapura lövése volt, mint a hazaiaknak

carspod

Mateo Maras kilenc góllal, Bartucz László 18 védéssel vette ki részét a sikerből. A túloldalon Davor Gavric 11 gólt dobott.

A két győzelemmel álló Tatabánya egy hét múlva a német Flensburg-Handewitt otthonában szerepel a második számú európai kupasorozat első csoportkörében, amelyből az első két helyezett jut tovább.

EHF férfi kézilabda Európa-liga

G csoport, 2. forduló:

MRK Sesvete (horvát) – MOL Tatabánya KC 27-31 (14-17)
Sesvete:
 Peric, Kahlina (kapusok), Antunovic, Dumencic 2 (2), Finek 2, Gavric 11, Godec 1, Hrsak 2, Ivanisevic, Jelovcic, Rauzan 4, Suker, Tomic 3, J. Topic 2, Turcic, Udovicic.
Tatabánya: Bartucz, Székely, Radvánszki (kapusok), Damatrin, Dissinger 2, Enomoto 3 (1), Golubovic 1, Havran, Krakovszki B. 4, Maras 9, Ntanzi 2, Plaza Jimenez 3, Przytula 1, Rodriguez Alvarez 4, Toniazzo 2, P. Topic. Edző: Cristian Ugalde.

HCB Karvina (cseh) – SG Flensburg-Handewitt (német) 31-41 (11-24)

A csoport állása: 1. Flensburg 4 p (+27), 2. Tatabánya 4 p (+5), 3. Karvina 0 p (-11), 4. Sesvete 0 p (-21)