Világbajnoki ezüstérmes a női junior kézilabda-válogatott

ezüstérmes
Fotó: Jure Banfi / kolektiff

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női junior kézilabda-válogatott kikapott Franciaország együttesétől a Szkopjében rendezett világbajnokság vasárnapi döntőjében.

Szilágyi Zoltán szövetségi edző csapata 29-26-ra maradt alul a végjátékban jobb riválissal szemben, amely félidőben egy góllal vezetett.

Az elején egyik gárda sem tudott két gólnál többel elszakadni a másiktól, leginkább azért, mert a támadójáték kölcsönösen gyenge volt, s inkább a kemény védekezésben jeleskedtek a felek, illetve a magyar kapuban Zaj Klárabravúrt bravúrra halmozott.

A második félidőt jobban indította a francia alakulat, amely 17-13-ra elhúzott, a 47. percben azonban sikerült az egyenlítés (21-21), sőt vezetett is a magyar válogatott egy találattal, a franciák azonban fordítani tudtak, majd üres kapus gólokkal elléptek 26-24-re, s innen már nem volt visszaút a magyar csapat számára.

A franciáknál az egyformán nyolc gólos Manon Errard és Lilou Pintat volt a legeredményesebb, a magyar csapatból legjobbként Faragó Lea hat gólig jutott, míg Zaj Klára 41 százalékos hatékonysággal 46 lövésből 19-et hárított.

A magyar női válogatott a hatodik világbajnoki érmét nyerte ebben a korosztályban, egy arany és egy bronz mellé most negyedik ezüstjét szerezte meg. A franciák egy ezüst után harcolták ki az aranyérmet.

Szilágyi Zoltán, szövetségi edző

“Most még kicsit csalódottak vagyunk, hiszen nem játszottunk ma jó, minden fronton fölénk nőtt ma a francia válogatott, de egy pár nap múlva már biztos nagyon büszkék leszünk erre az eredményre. Volt lehetőségünk a végjátékban is, hogy közelebb kerüljünk, de végül többet hibáztunk, mint amennyi belefért.”

U20-as női kézilabda-világbajnokság

Döntő:

Franciaország – Magyarország 29-26 (14-13)
Franciaország:
 Lehuault, Tignon (kapusok), Lylou Borg 1, Enola Borg 5, Colinot, Dabo, Dury 2, Errard 8, Karamoko 2, Mbata, Monteillet, Nikindanda, Perret 2, Pintat 8, Texier 1, Tucella.
Magyarország: Zaj, Imre (kapusok), Csernyánszki, Csíkos 4, Faragó 6 (2), Farkas J. 2, Gajdos, Gém 2, Kovács A. 4, Kövér 1, Panyi 1, Szabó 1, Szabó 2, Török, Varga 3 (1), Vártok.