Út az Olympiastadionba!

Olympiastadion

Az eredeti berlini Olimpiai-stadion természetesen az ötkarikás játékokra épült, a stadiont 1936. augusztus 1-én avatták fel.

Az 1974-es labdarúgó-világbajnokságon Chile mindhárom csoportmérkőzését Nyugat-Berlinben játszotta le

1974. június 14-én a berlini Olympiastadionban az NSZK Paul Breitner góljával nyert Chile ellen.

Négy nappal később Chile és az NDK 1-1-es döntetlent játszott egymással, majd Ausztrália-Chile 0-0, miközben az NDK-NSZK mérkőzést Hamburgban rendezték meg. A keletnémetek Jürgen Sparwasser találatával nyertek és megnyerték a csoportot.

Sparwasser egész karrierje során az 1. FC Magdeburgban játszott, 298 mérkőzésen 133 gólt szerzett. 1974-ben a csapattal UEFA Kupagyőztesek Európa Kupáját nyert, a rottterdami fináléban a Magdeburg 2-0-ra győzött az AC Milan ellen.

Az 1988-as nyugat-német Európa-bajnokságon a kelet-németek és a szovjetek tiltakozása miatt nem lehetett mérkőzést rendezni a stadionban.

A Német Labdarúgó Szövetség Nyugat-Berlint kárpótolva tavasszal megrendezte a Négy Nemzet Tornáját (Vier-Länder-Turnier). 1988. március 31-én a Szovjetunió 4-2-re győzte le a világbajnoki címvédő Argentínát, Maradona a 67. percben szerzett gólt.

Egy-egyes döntetlen után Svédország 11-esekkel győzött az NSZK ellen, így két nappal később a világbajnoki döntő visszavágóját a torna 3. helyéért rendezték meg. Az NSZK Lothar Matthäus egyetlen találatával nyert Argentína ellen.

A fináléban Svédország 2-0-ra győzött a Szovjetunió ellen.

2006-ban már hat világbajnoki mérkőzést rendeztek a felújított stadionban, az A csoportban a Nationalelf “vendégként” 3-0-ra nyert Ecuador ellen.

A negyeddöntőben összejött egy újabb német-argentin összecsapás, amit végül tizenegyesekkel nyertek meg a házigazdák.

A világbajnoki döntőben Olaszország szintén tizenegyesekkel győzött Franciaország ellen.

2015-ben a Bajnokok Ligája döntőjében az FC Barcelona 3-1-re nyert a Juventus ellen.

Május 25-én a Német Kupa döntőjében a Bayer Leverkusen Granit Xhaka egyetlen találatával nyert a másodosztályú 1. FC Kaiserslautern ellen.

Június 15-én Spanyolország 3-0-ra nyert Horvátország ellen a berlini Olimpiai-stadionban.

A D csoportban Ausztria Lengyelország és Hollandia ellen lép pályára Berlinben.

Egy-egy nyolcad- illetve negyeddöntő után július 15-én ebben a stadionban rendezik meg az Európa-bajnokság fináléját.