Tapad az éllovasra a Budapest JAHC

Budapest JAHC
Fotó: DAB/Anda Fábián

A Budapest Jégkorong Akadémia 5-2-re nyert pénteken Dunaújvárosban a sereghajtó vendégeként, ezzel sorozatban negyedik sikerét aratta az Erste Ligában. Mindhárom erdélyi csapat nyert Magyarországon.

A fővárosi együttes győzelmével tartja egypontos hátrányát a címvédő és éllovas Corona Brasov mögött.

A BJA-ban Zimányi Dániel és Szivák Gergő is debütált, Pozsgai Tamás, Keresztes Levente és Sofron István nem játszott. A Dunaújváros gyorsan emberelőnybe került, de nem tudott ezzel élni. Molnár Bálint, majd Tóth Richárd révén kétszer is megszerezte a vezetést a vendég együttes, de a DAB mindkétszer gyorsan tudott egyenlíteni.

A harmadik BJA-gólra már nem érkezett válasz: Somoza volt eredményes a harmad utolsó másodperceiben. Az újvárosiaknál Sági Máté kapust sérülés miatt az első harmadban le kellett cserélni, Tóth Balázs állt be.

A BJA a folytatásban fölényben játszott, és sok helyzetéből még kettőt gólra váltott: Blackwater és Roach is betalált. Kangyal Balázs együttese sorozatban negyedik meccsét nyerte meg, így továbbra is második.

Somogyi Balázs, a DAB vezetőedzője: Töketlenek voltunk

“Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy szerettük volna, jól álltunk bele a meccsbe, azt tudjuk, hogy képesek vagyunk gólokat lőni, s azt is, hogy akadnak néha problémáink a védekező harmadban. Ehhez képest három olyan gólt kaptunk, hogy nem akartuk elég tökösek lenni a saját kapunk előtt és egyedül hagytuk a kapusunkat és egy BJA-játékos három dunaújvárosi ellen képes volt gólt szerezni. Ez fegyelmezetlenség. Hallgattunk a srácokra, hogy cseréljünk edzésmódszert, mert eddig nem kaptunk ilyen gólokat, s nem feltétlenül mondom, hogy ez teljes mértékben az ő hibájuk, csapat vagyunk, valamint ezek szerint mi is elrontunk és ezt helyre kell tenni, de én azt gondolom, hogy a mai meccs a fegyelmezetlenségen ment el. Nem tudom, hogy fordulhat elő, hogy három másodperc van hátra a harmadból és nem teszünk meg mindent azért egy bulinál, hogy távol legyen a kapunktól a korong. Rendet kell tenni a fejekben, mert azok a játékosok, akiknek hozni kellene az ilyen meccseket, nagyon mínuszban végeztek, sok kapott gólnál voltak fent, viszont az pozitívum, hogy két fiatal hátvédünk plusz kettőben és egyben hozták le a meccset úgy, hogy végig játszottak. Nehéz ilyenkor bármit mondani, tudjuk milyen jó erőkből áll az ellenfelünk, de ma este megszorítható lett volna a BJA és nem éltünk ezzel, nem mentünk rájuk jobban, sajnálom, hogy nem tudtunk pontot rabolni egy kemény, harcias hokival. Töketlenek voltunk, ez a legjobb kifejezés a mai teljesítményünkre.”

Kangyal Balázs, a Budapest JAHC vezetőedzője

“Valamiért, ami megvolt a DAB-ban két nappal ezelőtt a Ferencváros ellen, az most nem, talán a fáradtság miatt, mert ott nagyon jó meccset játszottak különben. Az első harmad hektikus volt, az edzők rémálma, ide-oda helyzetekkel, eladott korongokkal mindkét oldalon de a második és harmadik harmadban el tudtunk lépni valóban. A második harmadban huszonnégyet lőttünk kapura, volt tizennégy helyzetünk, ami dicsérendő dolog, mert őt meghatározó játékosunk is hiányzott. Ezzel együtt jobban kellett volna koncentrálnunk a meccs elején, mert ez a DAB jól strukturált csapat, de úgy érzem, hogy ma megérdemelten visszük haza a három pontot.”

Az utolsó tíz percben dőlt el a DVTK Jegesmedvék és vendége, a Gyergyói HK fordulatos összecsapása: 1-0-s hazai vezetést követően 3-1-re fordított az erdélyi csapat, hogy aztán a záró harmad elején 4-3-ra ismét a házigazdánál legyen az előny. A záró tíz percben, 4-4 után aztán kétszer a Gyergyó volt eredményes, így hatmeccsesre nyújtotta győzelmi sorozatát az Erste Ligában.

Az SC Csíkszereda Silló Arnold góljával győzött a FEHA19 vendégeként, így mindhárom romániai csapat nyerni tudott idegenben. A vendégek kapujában Adorján Attila min a 26 fehérvári lövést hárította.