Stollárék megvédték címüket a Római Teniszakadémián

Stollár
A győztes címvédő Stollár Fanny (j) és a lengyel Katarzyna Piter a budapesti salakpályás női tenisztorna párosversenyének döntője eredményhirdetésén a Római Teniszakadémián. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Stollár Fanny a lengyel Katarzyna Piterrel az oldalán megvédte címét a 232 ezer euró összdíjazású, budapesti salakpályás női tenisztorna párosversenyében.

A szombati fináléban Stollárékra a második helyen kiemelt Anna Danyilina, Irina Hromacsova kazah, orosz duó várt. Utóbbi játékos az elmúlt hónapokban Babos partnereként versenyzett és együtt nyerték meg áprilisban a roueni tornát.

A magyar-lengyel kettős júniusban elhódította a valenciai trófeát ugyancsak salakon, és a Római Teniszakadémián is repülőrajtot vett 3:0-val, és noha Stollár egyszer elvesztette az adogatását, magabiztosan hozta a 29 perces szettet.

A második felvonásban egy brék döntött, s a stabilabban ütő ellenfél 37 perc alatt kiegyenlített, így a harmadik szettet helyettesítő bajnoki rövidítésre maradt a döntés. A tíz nyert pontig tartó tie-breakben Stollárék remek fogadásokkal és a magyar játékos kiváló lecsapásaival 8-2-re elhúztak, innen pedig már nem engedték ki a kezükből a diadalt. A találkozó 1 óra 17 percig tartott.

“Ez a harmadik trófeánk együtt, köszönöm a partneremnek, hogy a korábbi kommunikációs problémák után sikerült megoldanunk a közös játékot” – mondta Stollár Fanny az Asbóth József Stadionban. “Ugyancsak köszönet Márky Jenő tornaigazgatónak, a magyar tenisznek sokat jelent ez a verseny.”

Katarzyna Piter hozzátette, szinte már második otthona Budapest, és idén is rengeteg segítséget kaptak a közönségtől.

A 25 éves Stollár negyedik WTA-tornáján diadalmaskodott párosban, mindahányszor Budapesten ünnepelhetett, utóbbi két alkalommal Piter oldalán. Challenger-szinten 2019-ben Guadalajarában és idén Valenciában győzött.

A fehérorosz Aljakszandra Szasznovics és az első helyen kimelt orosz Diana Snajder vívja a finálét a 232 ezer euró összdíjazású, budapesti salakpályás női tenisztornán.

A szombati elődöntőkben a világranglistán 134. Szasznovics 2 óra 49 perces csatában búcsúztatta a 79. helyen álló, szlovák Anna Karolina Schmiedlovát, majd a 28. helyezett Snajder – aki a nyitókörben Stollár Fannyt verte – magabiztosan győzte le a német Eva Lyst (129.).

A fináléra vasárnap kerül sor a Római Teniszakadémián.

Hungarian Grand Prix

Páros, döntő:

Stollár Fanny, Katarzyna Piter (magyar, lengyel)-Anna Danyilina, Irina Hromacsova (kazah, orosz, 2.) 6:3, 3:6, 10-3 – döntő rövidítés