Sima győzelemmel kezdett a címvédő FTC-Telekom Waterpolo

Waterpolo
Fekete Gergő (#7) és Vigvári Vendel (#10) – Fotó: Fradi.hu

Győzelemmel kezdte szereplését a címvédő Ferencváros a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmei során: Nyéki Balázs együttese a B csoport keddi nyitányán házigazdaként 16-7-re nyert a georgiai Dinamo Tbiliszi ellen.

A Komjádi Uszodában a vendégek – akik a következő napokat még Magyarországon töltik és a Ferencvárossal, valamint az OSC-vel is gyakorolnak – bátran és jó megoldásokkal kezdtek, de persze így is csak idő kérdése volt, hogy a házigazda zöld-fehérek mikor őrlik fel riválisukat.

A döntetlennel zárult első negyedet követően az FTC szinte szó szerint rálépett a gázpedálra, gyors akciókat értékesített és a nagyszünetre négygólosra növelte a különbséget (9-5).

A vendégek a fordulást követően elkészültek erejükkel, és innentől kezdve már csak három gólra voltak képesek, míg a Ferencváros közönségszórakoztató játékkal szerezte meg első sikerét.

A szombaton az európai Szuperkupát megnyerő Ferencváros jövő héten a holtszezonban öt olimpiai bajnokot igazoló szerb Radnicki otthonában ugrik medencébe

carspod

Splitben a VK Jadran büntetőkkel nyert a Radnicki Kragujevac ellen, Loren Fatovic nyolc lövésből öt gólt szerzett. A horvátok 4-1-es, majd 9-6-os vezetése után is egyenlíteni tudtak a szerbek, sőt 11 másodperccel a vége előtt Dusan Vasicemberelőnyben megszerezte a vezetést a Radnickinek.

A már említett Fatovic azonban három másodperccel a lefújás előtt egyenlített ki 10-10-re. A büntetőpárbaj harmadik párjában a hazai oldalon becserélt kapus Martin Celar védte ki Vasic ötméteresét, majd a visszacserélt Marko Bijachárította Filip Jankovic büntetőjét.

A BL négy négycsapatos csoportjából az első kettő jut a negyeddöntős csoportkörbe.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

B csoport:

FTC-Telekom Waterpolo – Dinamo Tbiliszi (georgiai) 16-7 (4-4, 5-1, 4-0, 3-2)
Gól:
 Argiropulosz 5, Vigvári Ve. 3, Mandic, Nagy Ák., Lugosi 2-2, Fekete, Varga Vi. 1-1, ill. Adeishvili, Akhvlediani, Dzikhtsiarenka, Tankosic, Vapenski 1-1.

Jadran Split – Radnicki Kragujevac 10-10 (2-0, 2-3, 3-2, 3-5), büntetőkkel 15-13