Románia csoportelsőként lépett tovább

Románia

Nem szerencsés vesztes (lucky loser), hanem szerencsétlen győztes Ukrajna, hiszen az E csoport végelszámolásánál Szerhij Rebrov négy pontos csapata rosszabb gólaránnyal az utolsó negyedik helyen végzett és kiesett.

A szlovák és a román válogatott egyaránt nyolcaddöntőbe jutott a labdarúgó Európa-bajnokságon, miután az E csoport utolsó, harmadik fordulójában Frankfurtban 1-1-es döntetlent játszott egymással.

Mivel a találkozón a döntetlen mindkét csapatnak elég volt a 16 közé kerüléshez, bő húsz percig szinte semmi nem történt, és a szlovákok vezető góljára is viszonylag gyorsan érkezett a román válasz a némileg felélénkülő összecsapáson.

24. perc: Kucka nagyjából a jobbösszekötő helyéről tekert középre, Ondrej Duda hátrafelé ugorva, hat méterről fejelte vissza a labdát a hosszú sarokba (1-0).

34-36. perc: Hancko rúgta fel a jobbról befelé törő Hagit, a játékvezető először szabadrúgást ítélt, majd a videós visszanézés után kiderült, a büntetőterületen belül történt a szabálytalanság. A büntetőt Razvan Marin magabiztosan rúgta a jobb felső sarokba (1-1).

A második félidőben a Frankfurtra lecsapó ítéletidőben – ömlő eső, óriási szél – mindkét csapatnak volt több veszélyes távoli lövése is, de az utolsó negyedórában már elégedettek voltak a döntetlennel és az ezzel járó továbbjutással.

Gól nélküli döntetlennel búcsúztak az ukránok

Bár az ukránoknak mindenféleképpen győzelem kellett volna a biztos továbbjutáshoz – nekik volt a legrosszabb a gólkülönbségük a négy hárompontos csapat közül -, mégis a belgák kezdték támadószellemben a mérkőzést.

Amikor pedig Domenico Tedesco belga kapitány csapatának térfelén volt játékban a labda, akkor sem nagyon tudták megközelíteni a kaput az ukránok. Ezt a 20. perc környékén unták meg és távolról kezdtek – igaz, sikertelenül – lőni. Ezt követően mindkét csapatnak adódtak helyzetei – Kevin De Bruynét pedig még lézerfénnyel is próbálták megzavarni az ukrán szurkolók a szabadrúgásai előtt -, de egyikük sem talált be.

A szünet után sem változott a játék képe, majd a 70. perc után a belgák beszorították az ukránokat, de nem tudták kihasználni lehetőségeiket. A hajrához közeledve Koen Casteelsnak kellett a gólvonalról mentenie, miután Ruszlan Malinovszkij tekerte szögletről egyből a kapura a labdát. A hajrában a belgák próbálták húzni az időt, az ukránok pedig már nem tudtak megújulni, így a gól nélküli döntetlennel ők búcsúztak.

Ezzel eldőlt, hogy a belgák jutottak tovább, és hétfőn a nyolcaddöntőben Franciaországgal játszanak Düsseldorfban.