Quincy Hall az ötödik helyről, közel tízméteres hátrányt dolgozott le 400 méteren
A szerdai versenynap is kiemelkedő színvonalú finálékat tartogatott a párizsi olimpia atlétikaversenyein.
A leginkább várt futószám a férfi 400 méter döntője volt, melyen remek futásra volt kilátás, azután, hogy az elődöntőben hárman, az amerikai Quincy Hall, a grenadai Kirani James, és a zambiai Muzala Samukonga is 44 másodpercen belül futott, míg a friss Európa-csúcstartó brit Matthew Hudson-Smith 44.07-tel nyerte futamát.
A döntő aztán a vártnál is parádésabb végjátékot hozott, holott sokáig úgy tűnt, Hudson-Smith nyeri meg simán a versenyt. A brit vágtázó a célegyenesre komoly előnnyel fordult és egészen az utolsó méterekig stabilan az első helyen futott, Hall azonban az ötödik helyről, közel tízméteres hátrányt dolgozott le vele szemben, a cél előtt egy méterrel ment el mellette és egészen szenzációs, 43.40 másodperces idővel győzött, ami csupán 36 századdal marad el a világcsúcstól.
A célba érve láthatóan roppant bosszús Hudson-Smith 43.44-re javította alig két hete felállított 43.74-es kontinensrekordját. A bronzérmet Samukonga szerezte meg, míg a 2012-es londoni bajnok Kirani Jamesnek csupán ötödik helyet ért 43.87-es eredménye.
Férfi diszkoszvetésben borult a papírforma, a világcsúcstartó Mykolas Alekna ugyanis csupán ezüstérmes lett, míg a tavalyi világbajnok, címvédő svéd Daniel Stahlnak meg kellett elégednie a hetedik hellyel, a 2022-es vb-győztes szlovén Kristjan Cehnek pedig a negyedikkel. A győzelmet kereken 70 méteres eredménnyel a jamaicai Roje Stona szerezte meg, három centivel túldobva Aleknát, míg a bronzérem a 69,31-ig jutó ausztrál Matthew Denny nyakába kerül.
Női rúdugrásban szinte megismétlődött a tavalyi budapesti világbajokság döntőjének végjátéka. A magyar fővárosban az amerikai Katie Moon és az ausztrál Nina Kennedy holtversenyben diadalmaskodott, ezúttal pedig ismét ők maradtak versenyben a legtovább. Igaz, ezúttal a kanadai Alysha Newman is „velük” tartott. Ők hárman átjutottak a 4,85 méteren, majd az ausztrál a 4,90-et is elsőre átugrotta, míg vetélytársai a 4,85-ön fejezték be a versenyt. Az ezüst Mooné, a bronz Newmané lett.
Férfi 3000 méter akadályon a hajrá döntött, melyben a címvédő marokkói Soufiane El Bakkali volt a leggyorsabb, megelőzve az amerikai Kenneth Rooksot és a kenyai Abraham Kibiwotot.
Női rúdugrás, olimpiai bajnok:
Nina Kennedy (Ausztrália) 4,90 méter
2. Katie Moon (Egyesült Államok) 4,85
3. Alysha Newman (Kanada) 4,85
Férfi 400 méter, olimpiai bajnok:
Quincy Hall (Egyesült Államok) 43.40 mp
2. Matthew Hudson-Smith (Nagy-Britannia) 43.44
3. Muzala Samukonga (Zambia) 43.74
Férfi 3000 m akadály, olimpia bajnok:
Soufiane El Bakkali (Marokkó) 8:06.05 p
2. Kenneth Rooks (Egyesült Államok) 8:06.41
3. Abraham Kibiwot (Kenya) 8:06.47
Férfi diszkoszvetés, olimpiai bajnok:
Roje Stona (Jamaica) 70,00 méter – olimpiai rekord
2. Mykolas Alekna (Litvánia) 69,97
3. Matthew Denny (Ausztrália) 69,31
(MTI)
- Féléves eltiltással büntették az olasz férfi vízilabda-válogatottat
- Ezért ér feleannyit egy paralimpiai érem, mint egy olimpiai medál!
- Miért nem kaptak kitüntetést Milák Kristóf trénerei?
- Kopasz Bálint és Milák Kristóf is parancsnoki keresztet kapott
- Tizenhárom érmet és további öt pontszerző helyet szereztek a Toyota által támogatott magyar olimpikonok és paralimpikonok Párizsban