Péni István ezüstérmes légpuskában

Péni
Péni István. Fotó: ISSF

Péni István nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet nyert kedden légpuskában a sportlövők Újdelhiben zajló világkupadöntőjén.

Az indiai viadalon számonként csak az év tíz legjobbja léphet lőállásba, a férfi puskások 10 méteres számában pedig a tíz legjobb között két magyar is szerepelt, Péni és a négyszeres Európa Játékok-győztes Pekler Zalán.

A 60 lövéses alapversenyben egyik magyar sem lőtt kiemelkedően, ugyanakkor Péni István 629,2 körös eredményével a hetedik lett és bejutott a nyolcas döntőbe. Pekler viszont lemaradt a fináléról, mivel 628,4 körrel a kilencedik helyen zárt.

A döntőben aztán Kissné Oroszi Edit tanítványa lényegesen jobban teljesített, mint korábban, tíz lövés után az ötödik helyen állt.

A folytatásban a duplák során a kisebb tízesek mellett mindig jöttek a nagy, a hatalmas tízesek is. A 14. lövés után már a harmadik helyre lépett előre Péni István, aki a legfontosabb pillanatokban célzott a legpontosabban. A 20. lövést követően már előrelépett a második helyre és a végén csak az olimpiai bajnok kínaival csatázott. Egyetlen tized döntött végül

Seng Li-hao javára úgy, hogy amíg Péni István 10.8 körrel fejezte be a versenyt, addig a kínai “csak” 10.0-át lőtt.

Péni 251,3 körrel szerezte meg az ezüstérmet a párizsi olimpián légpuskában a férfiak között és vegyes csapatban is győztes kínai Seng Li-hao mögött.

Újdelhiben szerdán Péni a kisöbű szabadpuska összetett számában lesz érdekelt, míg az olimpiai bronzérmes Major Veronika sportpisztolyban lép lőállásba