Paralimpiai döntős Varga Katalin és Kiss Péter Pál

KIss Péter Pál
KIss Péter Pál. Fotó: MKKSZ

Kajak-kenuban döntős lett előfutama megnyerésével a három éve ugyancsak aranyérmes Kiss Péter Pál, valamint a Tokióban bronzérmes Varga Katalin.

A 200 méteres versenyekben az első hely ért közvetlenül döntőt, a többiek középfutamba jutottak

KL1-ben a címvédő Kiss Péter Pál megnyerte futamát, így a fináléban folytatja majd a szereplését, akárcsak a nőknél KL2-ben a Tokióban bronzérmes Varga Katalin.

“Sokkal jobb az idő, mint tegnap, ilyen időben jobb versenyezni. Kicsit szembeszeles a pálya, ez látszik az időeredményen is, de jó volt beállni a rajtgépbe, összességében egy jó pályának éreztem. Nem tudom mennyire nyomták a többiek, szerintem van még a brazilban és a franciában is, de bennem is. Alszok rá egyet és jó lesz. A rajtban is volt még és éreztem, hogy ez meglesz, úgyhogy a végén se kellett nyomnom.” – fogalmazott a futam után Kiss Péter Pál.

Suba Róbert KL1-ben második, VL2-ben harmadik, Kiss Tibor KL2-ben negyedik, Boldizsár Dalmára KL2-ben ötödik, VL2-ben hatodik, Molnár Nikoletta KL3-ban negyedik lett futamában, így rájuk még középfutam vár szombaton, illetve vasárnap.

“Tulajdonképpen erre edzettünk, nagyon bíztam benne, hogy így sikerül majd és nem kell középfutamoznom. – nyilatkozott Kata a futam után. – Ez pályafelmérésnek tökéletes volt. Azt csináltam, amit megbeszéltünk, de egy kicsit változtatni kellett volna a szélállás miatt az utolsó ötvenen, viszont tesztnek jó volt. Holnap jövünk ki edzeni ugyanúgy, a rövideket nyomjuk kicsit és a hajóbeállításokat is megnézzük. Nem nagyon érzem még azt, hogy egy paralimpián vagyok. Lehet azért van ez, mert tavalyról már ismerem ezt a pályát, lehet azért, mert a harmadik paralimpiám, nem tudom egy kicsit inkább feladatnak élem meg és inkább befelé figyelek.”

A kerekesszékes vívóknál a párbajtőr egyéni küzdelmek zajlanak pénteken a Grand Palais-ban

A női A sérültségi kategóriában a címvédő Veres Amarillának a 32 között még nem kellett vívnia, a csütörtöki tőr csapatezüsttel már 13-szoros paralimpiai érmes Krajnyák Zsuzsannának viszont igen, de nem okozott neki gondot a thaiföldi Duean Nakprasit, akit 15-7-re győzött le. A 16-ban Veres 15-10-re verte a lengyel Kinga Drozdzot, Krajnyák viszont 15-12-re kikapott a brit Gemma Collistól, ezzel vigaszágra került.

A férfiaknál a B kategóriában szerepelt Tarjányi István, aki a 16 között 15-9-re kikapott a kínai Csang Csiétől, majd a vigaszágon 15-4-re alulmaradt a menekültcsapatban versenyző Amelio Castróval szemben. Ezzel a 13. helyen végzett.

Kerékpárban a C4 és C5-ös kategória országúti mezőnyversenyében Wermeser Zsombor 14. lett a 26 fős mezőnyben

Rövid ideig az élen is haladt, majd a második emelkedőn leszakadt és az első kört követően 40 másodperces hátránnyal a 16. helyen tekert. Az élmezőnyhöz képest folyamatosan nőtt a hátránya, végül 2:34:09 órás idővel, a győztestől több mint 15 perccel lemaradva ért célba a 99,4 kilométeres versenyben.

Wermesernek az egyik lába születési rendellenesség miatt nem teljesen ép, de korábban épek között is indult és büszke arra, hogy az U23-as országos bajnokságokon Valter Attilával és Peák Barnabással is egy dobogón állhatott. Párizsban két pályaszámot és két országúti versenyt teljesített. A szerdai időfutamban kilencedik lett.