Négy góllal győzött az FTC és a DEAC is

FTC-Telekom
Fotó: Sas Gábor

A magyar bajnok Ferencváros és a DEAC is hazai pályán győzött négy góllal a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

Robert Payne már nem volt ott a ferencvárosiak keretében, szerződése felbontását kérte a klubtól. Amíg a zöld-fehérek eggyel kevesebben lettek a napokban, a Gyergyó kerete bővült: a finn Janne Väyrynen már ott is volt a csapatban a Tüskecsarnokban.

A Szuperkupa-meccsen remeklő Arany Gergely helyett most Nagy Kristóf állt a hazaiak kapujában. Az utánpótlás-válogatott Haranghy Bence szerezte meg a vezetést a Ferencvárosnak, ezt még a héten második gyermeke, Milán születését ünneplő Vincze Péter kiegyenlítette a 13. percben. Ezután viszont már csak a hazaiak voltak előnyben, már az első harmad végén is, köszönhetően Aku Kestilänak (2-1).

Valentyin Razumnyak a második, Bán Károly a harmadik harmadban volt eredményes (az 55. percben), a negyedik hazai gól után kért időt Markus Juurikkala. Ezt a játékhelyzetet végül a hazaiak használták ki, hiszen a 60. percben Valentin Razumnyak önmaga második, csapata ötödik gólját szerezte üres kapura. Megvan tehát a magyar bajnoki címvédő első győzelme a 2024/25-ös idényben.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

“Nagyon komoly csapatmunka volt a mai, nagyon örülünk. Minden játékosomat külön, név szerint kiemelhetném, de nem fogom ezt tenni, nagybetűs Csapat volt a jégen ma. Ezt leginkább akkor lehetett látni, amikor a harmadik harmad első 12-13 percében nagyon nyomott a Gyergyó, nekik sürgős volt, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Abban a periódusban óriásit küzdöttünk, leginkább a saját kapunk előtt. A srácok egymásért küzdöttek, ami jól jellemezte az egész mérkőzést. Ki tudtuk védekezni a nehéz perceket a harmadik harmadban, sőt, utána mi lőttünk gólt, onnantól kezdve pedig szinte már megvolt a meccs. Ennek ellenére végig, hatvan percen keresztül szép csapatmunkát láthattunk, aminek nagyon örülünk.”

Markus Juurikkala, a Gyergyói HK vezetőedzője

“Egyértelműen nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy azt szerettük volna. Az első harmad kifejezetten nem sikerült jól, mindig csak kergettük az ellenfelet. Igen, voltak jó pillanataink, a második és harmadik harmad elején is. Nem adtuk fel, vissza akartunk jönni a meccsbe. Keményen küzdöttünk, de mindent egybevetve túl sok lehetőséget adtunk a Fradinak ma este. Ők egy jó csapat, megérdemlten nyertek ma. Gratulálok nekik hozzá! Túl sok lehetőséget adtunk nekik, és így nem nyerhetsz itt.”