Nagy siker volt a szabadtüdős merülőknél a nOxyCup

Karácsonyi Emese

A szabadtüdős merülőknél szokatlanul nagy létszámmal, 22 ország 71 versenyzőjével zajlott le a III. nOxyCup Nyílt Magyar Apnea Bajnokság, amely évről évre nagyobb sikert arat a résztvevő versenyzők körében, ezzel is növelve a viadal értékét.

A nemzetközi verseny keretei között a magyar országos bajnokságot is megrendezték a Duna Arénában. A megméretés végén a nemzetközi kategóriák mellett országos bajnokot is hirdettek a sportág három medencés versenyszámában, statikus merülésben, uszonyos és uszony nélküli úszásban.

A férfiaknál a legeredményesebb versenyző Sopronyi András lett, aki országos csúcsot úszott uszony nélküli kategóriában (172 métert tett meg egyetlen levegővel) és uszonyos versenyszámban is (211m). Mayer András az 50 év felettiek mezőnyében világcsúcsot ért el uszony nélküli úszásban 159 méterrel.

A nőknél a hazai merülők közül Nemes Fruzsina és Horváth Anna Gréta is kiemelkedett a mezőnyből – utóbbi az összetett dobogó harmadik fokára állhatott, és kiugró eredmény Karácsonyi Emese 187 méteres országos csúcsa is uszonyos úszásban

Nemes Fruzsina

A lengyelek taroltak a versenyen: a statikus férfi verseny kivételével, amelyen a horvát Boris Milosic diadalmaskodott, minden számnak ők adták a bajnokát, ahogy az várható volt, a szupersztárnak számító Magdalena Solich-Talanda és Mateusz Malinina is remekelt, az összetettet pedig Karol Karcz nyerte.

Szombaton a sportág mélytenegeri merülő klasszisa, a négyszeres világbajnok és világcsúcstartó Korok Fatima, Horváth Anna Gréta, Nemes Fruzsina és Sopronyi András irányításával többek között az olimpiai bronzérmes öttusázó, Marosi Ádám és az olimpiai bajnok Burján Csaba is kipróbálta az apneát, amely segíthet a koncentráció fejlesztésében és számos pozitív élettani hatása is van.

Az esemény főszervezője, a nOxygen Apnea Club elnöke, Bacskó László bízik abban, hogy jövőre még több résztvevővel rendezhetik majd meg a viadalt, ahogy abban is, ismét a Duna Aréna adhat otthont a megméretésnek.

Gazdag Vivien: „Az életmódváltás apró lépésekkel kezdődik!”