Mare Nostrum: hat magyar érem a nyitónapon – Jakabos Zsuzsanna ezüstérmes Londonban

Jászó Ádám
Jászó Ádám

Hat éremmel, egy arannyal, valamint három ezüsttel és két bronzzal kezdtek a magyar versenyzők a Mare Nostum úszó-versenysorozat nyitóállomásán a franciaországi Canet-en-Roussillon városában.

A kétnapos viadal hivatalos eredményközlője szerint a legfényesebb medált Jászó Ádám szerezte, aki 50 méter háton diadalmaskodott (25.46 mp).

Női 200 méter gyorson Ábrahám Minna honfitársát, az olimpiai szinttel rendelkező Pádár Nikolettet megelőzve lett második, 1:58.46 perces ideje nem sokkal maradt el a párizsi induláshoz szükségestől (1:57.26).

Ugyancsak a nők között, 1500 méter gyorson Mihályvári-Farkas Viktória zárt másodikként (16:12.03), míg Késely Ajna a negyedik helyen csapott célba (16:35.77).

Szintén második helyen végzett 200 méter háton az olimpiai induló Molnár Dóra (2:10.07), Szabó-Feltóthy Eszter pedig negyedik lett (2:13.81).

Férfi 400 méter vegyesen Verrasztó Dávid harmadik helyen végzett, ideje (4:19.21) azonban egyelőre messze elmarad attól, ami a párizsi induláshoz lenne szükséges (4:12.50).

A magyarok közül döntőt úszott még Szabó Szebasztián, aki negyedik lett 50 méter gyorson (22.41), valamint ugyanebben a számban a nőknél Senánszky Petra nyolcadikként zárt (25.26), ahogy Békési Eszter is 100 méter mellen (1:10.18).

A Mare Nostrum sorozat három állomásból áll, jövő héten Barcelonában és Monte-Carlóban versenyeznek az úszók.

Jakabos Zsuzsanna ezüstérmet nyert 200 méter pillangón az AP Race London International 2024 elnevezésű nemzetközi úszóversenyen

A brit fővárosban zajló viadal hivatalos eredményközlője szerint a 35 éves magyar versenyző 2:09.87 perces idővel csapott célba, ez nincs olyan messze az olimpiai szinttől (2:08.43). Jakabos Zsuzsanna közel két másodpercet (2:11.67) javult az áprilisi országos bajnokság óta, és legutóbb 2022-ben a római Európa-bajnokságon úszott ilyen jó időt (2:09.03).

Ebben a számban a hivatalos nevezési listán ott volt Hosszú Katinka is, a háromszoros olimpiai bajnok azonban nem állt rajthoz, várhatóan vasárnap 400 méter vegyesen indul majd.

Forrás: MÚSZ / MTI