Magyar Péter: 1956 zsinórmérték, nemzeti minimum

Magyar Péter
Gloria Victis. Dicsőség a valódi magyar hősöknek!

Zsinórmértéknek, nemzeti minimumnak nevezte 1956-ot a Tisza Párt elnöke pártjának a forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából Budapesten, a Széna téren rendezett megemlékezésén.

Magyar Péter kijelentette: arra a Magyarországra kell hasonlítanunk, amely az összefogást választotta, és kimondta, hogy elég volt az elnyomásból.

„Ma ugyanúgy történelmet írunk, ezzel az elszántsággal, erővel vágunk neki az előttünk álló, szűk másfél évnek” – tette hozzá.

Azt mondta: a legkeményebb hatalom is meghátrál, ha látja, hogy kellőképpen erős ellenféllel áll szemben.

Menczer Tamás: a Weber-Magyar párostól meg kell védenünk Magyarországot

A Weber-Magyar paktum világos, Manfred Weber elmondta, hogy le akarja váltani a szuverenista Orbán-kormányt, Brüsszel emberének pedig Magyar Pétert választotta – írta a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója szerdán a Facebook-oldalán.

Menczer Tamás hozzátette, ez nem meglepő, „hiszen aki a feleségét és a családját elárulja, a hazájával is megteszi ugyanezt. Magyar Péter a földig hajolt Brüsszel és Weber előtt, és a mentelmi jogáért cserébe mindent végrehajt”.

„Nem kérünk a brüsszeli birodalomból, és nem kérünk a Brüsszel által irányított politikusokból sem. Megvédjük a családunkat, és megvédjük a hazánkat!” – hangoztatta Menczer Tamás.

Azt is hozzátette, Magyar Péter Brüsszel embere! „A Weber-Magyar párostól meg kell védenünk Magyarországot” – írta.

Nagy János: 1956 nem eladó, nem kisajátítható

1956 nem eladó semmi áron, nem kisajátítható, nem lehet percemberek politikai performansza – jelentette ki a Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár szerdán Zalaegerszegen.

Nagy János az 1956-os szabadságharc és forradalom városi ünnepségén azt mondta: „hiába próbálkoznak ma Brüsszelben, Washingtonban vagy Moszkvában, 1956 fényében minden elhalványul, és hamisan csengenek azok a szónoklatok, amelyek a pesti srácok vagányságát a szomszédunkban zajló szláv testvérháborúval vetik össze”.

Már a forradalom első napján „idősek és fiatalok, munkások és egyetemisták százai döntöttek úgy, hogy kivágják a nemzeti zászlóból az önkényuralom szimbólumát”, és ezzel kitépték a félelmet, a borzalmat, a reménytelenséget – fogalmazott az államtitkár.

Nagy János kiemelte: 

1956-ban „nem a liberális reformkommunisták lázadtak föl a keményvonalas sztálinista kommunisták ellen, és nem is a nyugati titkosszolgálatok tettek kísérletet a Szovjetunió meggyengítésére a magyar véren”. 

Akkor az egész magyar nemzet ált egy emberként talpra, és mondta azt, hogy elég volt.

Ez a földindulás nyitotta meg Mindszenty börtönének ajtaját is a nyolcadik napon, mert a bíborost nyolc napon át „hagyta börtönében a nép által pajzsra emelt ingatag kormány, melynek sorai között már ott fészkelődött az újabb árulásra a forradalom júdása, Kádár János”. Azért hagyták börtönében Mindszentyt, mert magasabban állt mindannyiuknál, nemcsak hivatalban, de még inkább emberségénél fogva.

Mindszenty Józsefet ugyanakkor „nem Nagy Imre, nem Eisenhower elnök és még csak nem is a római pápa szabadította ki, az ő börtönnyitó angyalai a magyar nép, a rétsági honvédek voltak” – emelte ki.

A bíboros hitvalló konzervativizmusa úgy összegezhető: „határozott nem a nemzetrontó külső és az általuk kézivezérelt belső erőkre, a bábkormányokra, és határozott igen az országépítésre és a nemzetmentésre”. Ezért kellett alászállnia előbb a nyilasok, majd a bolsevikok börtönének poklába is – jegyezte meg Nagy János.

A politikus úgy vélekedett, 1956 két örökséget hagyott ránk, „a szabadság október 23-ájának mámoros, felemelő, és a hazaárulás november 4-éjének sötét örökségét”. Kiállás, összefogás, összekapaszkodás az egyik oldalon, cserbenhagyás, megalkuvás árulás és gyilkosok nászéjszakája a másikon.

Megtanultuk, hogy a baloldal „mindig a demokrácia bajnokának állítja be magát, miközben éppen felszámolni készül azt”. 

„Nem kétséges, melyik oldalon állnak azok, akik „az úgynevezett antifasiszta aktivistákat mentegetik, Péter Gábor széles mosollyal fogadta volna Ilaria Salis képviselő asszonyt az ÁVH keretében” – közölte.

Az államtitkár azt is hozzátette: nem kétséges, melyik oldalon állnak azok, akik ma „idegen segítséggel akarnak Magyarországon hatalomra kerülni, csak most nem Moszkvába, hanem Brüsszelbe és a nagy vízen túlra járnak útmutatásért”. 

Nem kétséges az sem, hogy melyik oldalon állnak azok a nagykövetek, akik „nem a hazájukat képviselik, hanem a nemzetközi baloldal szekerét tolják”.

Nagy János hangsúlyozta: a forradalom hősei előtt tisztelegve „megfogadjuk, soha többé nem hagyjuk, hogy a nemzet szabadságán és hazánk szuverenitásán folt essék”, bárkik, bárhonnan, bármilyen módon és eszközökkel támadjanak is ránk. „A magyarok biztosak lehetnek abban, hogy akárcsak az elmúlt 14 évben, csapataink valóban harcban állnak és a kormány valóban a helyén van.”

(MTI)