Ma még nem olimpiai sportág, de Lázók Csaba lett az első magyar evőverseny bajnokság győztese

Augusztus utolsó vasárnapján kiderült, ki lett Magyarország első evőbajnoka

carspod

A Magyar Evőversenyzők Országos Szabadidősport Szövetségének szervezésében és a Marcell-Ház főtámogatásával első ízben lebonyolított (hét selejtezőből + döntőből álló) első magyar evőverseny-sorozat végén Lázók (Kőműves) Csaba lett a győztes.

Augusztus 25.-ikén a Bikás Parkban rendezett Burger Blues Beer Fest nagyszínpadán rendezték az első magyarországi döntőt, ‘melyre a selejtezők győztesei mellé a világhírű ausztrál evőversenyzőt, a világranglista 4. helyezett James Webbet, illetve a népszerű előadóművészt, a Melody Maker ánekesét, Bebét (Abebe Dániel) is meghívták a szervezők.

A Bikás Parkba – a sztárvendégek mellett – “csak” hat evőversenyző érkezett meg, miután Kordics Gábor (PizzaPhone) az utolsó pillanatban lemondta a részvételt.

A színpadra felállított asztalsorhoz Csizmadia Zoltán (Bacon Burger Tata), Orosz György (Unique Burger), Lázók Kőműves Csaba (Roncsbár), Váradi Bence (Ha Mo bisztro), Fegyverneky Zsolt (Sarok Vendéglő), Kardos Károly (Alföldi Street Food Fesztivál), Bebe és James Webb sorrendben lettek szólítva a versenyzők.
Mindenki a sáját maga válaasztott bevonulózenére érkezett az előre kijelölt helyéhez a szépszámú közönség ovációja közepette.

Ezután érkezett a verseny menűsora, amely 3 db. Civita ehető tányért, a Fruska Verda Bisztró klasszik burgerét, a Fish House különleges gyros-át, a Pirog-Da pirogját, és a Popeye Bubble Waffle fagyival töltött waffle-ét tartalmazta.

A versenyzők feladata pedig az volt, hogy ezt a menűsort – “CSAK” egy tányér elfogyasztásával(!) – a lehető leggyorsabban “pusztítsák el”.
Fontos kitétel volt, hogy a fagyis waffle-lel kellett kezdeni, elvégre a rettentű kánikulában a desszert igen gyorsan olvadásnak indult.

Azt, talán mondanunk sem kell, hogy a a világhírű sztárvendég, James Webb tolt le mindent a leggyorsabban a torkán.
Számára csupán 4 perc 01,91 másodperc kellett ahhoz, hogy mindent eltüntessen.
Érdekesség, hogy Bebe ennyi idő alatt szinte még a fagylalttal töltött waffle-t sem fogyasztotta el… 🙂

A hazai bajnoki döntőben Lázók Kőműves Csaba magabiztosnak mondható sikert aratott, miután számára 7 perc 48,68 másodperc elég volt a feladat teljesítéséhet.
Itt kell megjegyezni, hogy Csabi rekedten, fájós totokkal érkezett a döntőre!

A második és a harmadik helyért nagyon izgalmas és szoros küzdelmet folytatott Váradi Bence és Fegyverneky Zsolt, melynek végén – a jobb hajrának köszönhetően – Zsolt ért fel a dobogó második fokára 9 perc 16,05 másodperces idővel.
Bence pedig 9 perc 35,20 másodperc alatt végzett ezúttal az ételek elfogyasztásával.

Az eredményhírdetés előtt a versenysorozat támogatóinak (meglepkék.hu, Marcell-Ház, Chili Baja, Dubai Orientális Parfümök) köszönték meg egy-egy bekeretezett emléklappal a szervezők a bizalmat és a segítséget.

A dobogósok 1-1 bekeretezett egyedi oklevelet/emléklapot, a Dubai Orientális Parfümök jóvóltából exkluzív parfümöket és pezsgőt kaptak.
Csaba természetesen magára húzhatta a bajnoki (grimesclothing) sárga pólót és magasba emelhette a hatlamas Dirty Design fatálat.

Végül, Lázók Csaba mellett James Webb és Bebe is kapott emlékbe egy-egy Dirty Design fatálat.

Ami biztos!

Jövőre folytatódik a bajnokság.

Sőt!

Magyarországon rendezik majd az első Európa-bajnokságot, illetve egy világversenynek is otthont ad hazánk 2025-ben.

A részletekről a meszsport.hu, a GaszTroll, a Médiabirodalom és az Esti Hírlap felületeken olvashatsz majd előszőr friss híreket

Szöveg: Berta István