Ludwigsburgban nyert a Győri Audi ETO KC

Jörgensen
Kristina Jörgenen. Fotó: Marco Wolf

A címvédő Győri Audi ETO 31-26-ra nyert az elmúlt idényben ezüstérmes HB Ludwigsburg vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, vasárnap.

A két csapat korábbi öt egymás elleni mérkőzését kivétel nélkül a kisalföldi alakulat nyerte, a júniusi fináléban 30-24-re kerekedett az akkor még SG BBM Bietigheim néven szereplő rivális fölé.

A német bajnoki címvédő keretében Faluvégi Dorottya és Háfra Noémi is ott volt

Per Johansson vezetőedző együttesénél eleinte támadásban többször is pontatlanok voltak a befejezések, ennek ellenére előnybe került a magyar csapat, míg a házigazda a kapus Johanna Bundsen jó teljesítményével tartotta a lépést, háromgólos hátrányból (3-6) is egyenlíteni tudott.

A Győr védekezéséből többször hiányoztak a megállító faltok, az első félidő derekán, hat-hatot követően rendre egygólos előnybe került a csapat, majd egyenlített a vendéglátó.

A játékrész záró harmadára fordulva, 11-14-nél tudott ismét három találattal eltávolodni az ETO, de innen is gyorsan visszazárkózott a Ludwigsburg. A vezetést azonban nem engedte át házigazdájának a Győr, amely Hatadou Sako szünet előtt bemutatott hárításaira alapozva kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A fordulást követően négy találatról (17-21) egyenlített a német alakulat, 23-23-ról a magyar klub ismét el tudott lépni, méghozzá egy 5-0-s sorozattal, amelyben emberhátrányos időszak és Sako hetesvédése is benne volt.

Ebből a különbségből már nem tudott visszazárkózni a hajrában a Ludwigsburg, a Győr úgy aratott ötgólos győzelmet idegenben az elmúlt kiírás döntősének otthonában, hogy riválisa egyszer sem vezetett.

A meccs legeredményesebb játékosa a hazaiakat erősítő Viola Leuchter lett hat találattal.

Kristina Jörgensen, Estelle Nze Minko és Dione Housheer egyaránt nyolc-nyolc lövésből ért el öt-öt gólt.

Mindkét csapat kapusa kiemelkedő teljesítményt nyújtott: Bundsen 19 védéssel és 38,78 százalékos hatékonysággal, Sako 18 hárítással és 41,86 százalékos védési mutatóval zárt.

Per Johansson, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője

“Egész héten a rájuk készültünk; tisztában voltam vele, hogy félelem nélkül jönnek majd ki ellenünk a pályára. Ha a Ludwigsburgról beszélünk, Xenia Smits és Jenny Carlson neve az első, ami eszünkbe jut, de ma csapatként is nagyszerűen teljesítettek. Okosan játszottak, jól lőttek, és a fiatal balkezesük is megmutatta, mekkora tehetség. Nehézzé tették nekünk a meccset és néha igenigen bajban voltunk, úgyhogy rotálnunk kellett. Két fantasztikus kapusteljesítményt láthattunk, Johanna Bundsen nemcsak szépen védett, nagyszerű passzai voltak és gólt is szerzett. Örülök, hogy Hatadou Sako megmentett minket a kulcspillanatokban. Ez egy fontos győzelem volt, egy rendkívül nehéz pályán. Ha így, ilyen keményen játszik a Ludwigsburg, sok csapat meg fog még izzadni ebben a csarnokban.”

Hatadou Sako, a Győri Audi ETO KC kapusa

“Nagyon örülök az eredménynek, mert kifejezetten nehéz mérkőzést játszottunk. A második félidőben jobban védekeztünk, ennek köszönhetően tudtuk kialakítani ezt a különbséget. Ha jó a védelem, a kapusnak is könnyebb védenie, úgyhogy büszke vagyok erre sikerre, és remélem, hasonló lesz a folytatás is.”

EHF női Bajnokok Ligája

2. forduló

B csoport:

HB Ludwigsburg (német) – GYŐRI AUDI ETO KC 26-31 (16-18)
Ludwisburg:
 Bundsen 1, Roth (kapusok), Behrend 2, Carlson 3, Döll 4, Faluvégi, Háfra, Johansen 3, Klemencic 1, Leuchter 6, Nestaker 3, Niewiadomska, Smits 2, Thomaier 1.
Győr: Sako, Toft (kapusok), Blohm 2, Breistöl 1, Dale, de Paula 3, Dulfer 2, Fodor 2, Győri-Lukács 3, Housheer 5 (2), Hovden, Jörgensen 4, Nze Minko 5, Rédecsi, Ryu, van Wetering 3.

Buducnost (montenegrói) – Brest Bretagne Handball (francia) 22-35 (10-16)
Team Esbjerg (dán) – Odense Handbold (dán) 39-30 (22-14)