Kövér Laci egy hétig Kínában nyaral

Kövér
Budapest, 2024. október 28. Kövér László, az Országgyűlés elnöke az Európai Unió parlamentjei uniós ügyekkel foglalkozó bizottságainak ülésén az Országház Felsőházi üléstermében 2024. október 28-án. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Hivatalos látogatásra a Kínai Népköztársaságba utazik Kövér László – közölte az Országgyűlés sajtófőnöke hétfőn az MTI-vel.

Szilágyi Zoltán tájékoztatása szerint az Országgyűlés elnöke Csao Lö-csi, a Kínai Népköztárság Országos Népi Gyűlése Állandó Bizottsága elnökének meghívására tesz látogatást november 5. és 12. között az ázsiai országban, a Kínai Népköztársaság megalakulásának és a Magyarország és a Kínai Népköztársaság közötti diplomáciai kapcsolatok létesítésének 75. évfordulója alkalmából.

Kövér László megbeszélést folytat vendéglátójával, Csao-Lö-csivel, valamint Vang Hu-ninggal, a Kínai Népköztársaság Népi Politikai Tanácskozó Testülete elnökével, Vang Dzsonggal, a Csungking Városi Népgyűlés elnökével, Huang Csu-pinggal, a Kuangtung tartomány Népi Gyűlésének elnökével.

A magyar delegáció tagjaként a tárgyalásokon részt vesz Mátrai Márta, az Országgyűlés háznagya, a Magyar-Kínai Baráti Csoport elnöke is – tette hozzá.

A házelnöki küldöttség Csungkingban magyar érdekeltségű projekteket, Sencsenben hazánkban befektető kínai nagyvállalatokat is megtekint.

A látogatás célja a Kínával való kapcsolatok kiszélesítése és parlamenti együttműködésünk elmélyítése

Az Országgyűlés elnöke a tagállamok nemzeti parlamentjei európai uniós ügyekkel foglalkozó bizottságainak küldöttségei (COSAC 72. plenáris ülés) előtt kiemelte napjainkban a hazáját és Európát szerető és szolgáló minden felelős európai politikusnak a legfontosabb feladata, hogy ezt a veszélyt elhárítsuk, hogy az Európai Uniót megőrizzük annak az érték- és érdekközösségnek, amelynek az alapítói létrehozták.

Kifejtette: a téves brüsszeli szankciós politika hatására a tavalyi évben az Európai Unió GDP-je 0,2 százalékkal emelkedett, míg az orosz GDP 3,6 százalékkal. Az unió vezetésének téves gazdaságpolitikája miatt az EU részesedése a világ GDP-jében évről évre csökken. Az EU-ban az elektromos áram ára 2-3-szor, a földgáz ára 4-5-ször nagyobb, mint az Egyesült Államokban. Ez az európai ipar súlyos versenyhátrányához vezet – összegzett.

(MTI)

Brüsszel politikai okból szándékosan kárt okoz a magyar egyetemistáknak