Konkoly Zsófia aranyérmes 100 pillangón

Konkoly
Konkoly Zsófia

A paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia címét megvédve aranyérmet nyert 100 méter pillangón, míg Pap Bianka ezüstérmet szerzett 400 méter gyorson.

A Madeirán zajló paraúszó Európa-bajnokság első versenynapján Illés Fanni ezüstérmes lett az SB4 kategóriában 100 méter mellen.

A Vasas SC sportolója a vasárnap késő esti döntőben 1:53:00 perces eredménnyel lett második.

A paralimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó közel két évvel gyermeke születése után először indult el rangos nemzetközi viadalon.  Klubtársa, Pap Bianka a 50 méteres gyorsúszás döntőjében hetedik lett.

Hétfőn a paralimpiai bajnok Konkoly Zsófia másodikként csapott célba az SM9-es kategóriában 200 méter vegyesen. Ugyanebben a számban, csak az SM10-s kategóriában a szintén paralimpiai bajnok Pap Bianka harmadik lett. A második bronzérmet Száraz Evelin az S6-os kategóriában 100 méter gyorson nyerte.

Kedden Adámi Zsanett S2-es kategóriában, 100 méter háton lett harmadik.

Szerdán Konkoly 1:08.22 perces idővel diadalmaskodott, míg S10-ben Pap 4:38.63 perccel végzett másodikként.

A nap harmadik magyar érme Adámi Zsanetté volt, ő az S2-es kategóriában, 100 méter háton lett harmadik.

A szombatig tartó kontinensviadalon kilenc sportoló képviseli a magyar színeket.

A magyar küldöttség egy aranyérem mellett három-három ezüst- és bronzmedált gyűjtött az első négy versenynapon.

Forrás: Magyar Paralimpiai Bizottság