Kilenc gólt ütött a Budapest Jégkorong Akadémia

Budapest
Fotó: DAB/Anda Fábián

A Budapest JAHC csapata fölényesen, hétgólos különbséggel nyert Dunaújvárosban a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A DAB legutóbb hosszabbításra mentette a DEAC elleni idegenbeli meccset, ráadásul 6 gólt is lőtt, így bizakodva várhatta a BJA elleni hazai találkozót. Amely végül nem annak a forgatókönyvnek a mentén haladt, amelyet Somogyi Balázsék felfestettek képzeletben: már 3-0-ra mentek a vendégek a 14. percre.

A Dunaújváros 0-5 után szépített Ritter Zalán révén, de a vendégek diktálták a tempót, és a meccs végén fölényessé tették a különbséget, a 9-2 a bajnokság eddigi legnagyobb arányú győzelme.

Somogyi Balázs, a DAB vezetőedzője

„A DEAC elleni meccshez képest egy másik csapat jött ki ma a jégre. Az egész mérkőzés értékelhetetlen volt számunkra, elfogadhatatlan. Nyilván az egy hosszú folyamatos, hogy beépítsük a fiatalokat, s a szurkolóink ma csak miattuk erőltették meg a hangszálaikat, mert ők kapartak a jégen. A munkamorálunk és a fejünk az teljes káoszban volt, semmi akaratot nem láttunk a jégen, még azt sem, hogy megakadályozzunk egyes támadásokat, belevetődjünk korongokba, vagy áldozatot hozzunk. Ezek megvoltak a DEAC ellen, ezért voltunk közel a győzelemhez. Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés után beszélni, számomra ez új szituáció, és egy feladatom van, hogy valahogy ezt helyrehozzuk. Nem érdekel ki sérült, ki nem játszik, az érdekel, hogy aki a pályán van, az tegyen meg mindent a jégen. Ehhez nem az kell, hogy ki milyen ügyes, ki mennyire képzett, ki hogyan korcsolyázik, ez fejben dől el.”

Kangyal Balázs, a Budapesst JAHC vezetőedzője

„Büszke vagyok a srácokra a meccs elejéért, mert ugyan késve érkeztünk a közlekedési nehézségek miatt, de nagyon készen álltak a kezdésre, s az első harmadban még jó dolgokat is mutattak. A második elején szerzett negyedik gól után azonban káosz jellemezte a játékunkat, nem azt mondom, hogy rossz volt nézni, de néha inkább a közönség felé fordultam, annyira rettenet volt, amit láttam. Viszont a harmadik harmadban változtattak valamit a srácok. Én annyit kértem, hogy amikor megjövünk egy mérkőzésre, akkor mutatunk egy képet magunkról, s amikor felülünk a buszra, akkor jobb csapatként üljünk fel, ahogy megérkeztünk. Nem sokkal, elég nekem egy nagyon kicsike és a harmadik harmadba ezt meg is léptük. Különösebb konzekvenciát azonban nem lehet levonni ebből az eredményből, gratulálok a srácoknak, de a legfontosabb az, hogy gyorsan felejtsük el és készüljünk vasárnapra.”

Ugyancsak meggyőző teljesítményt nyújtott az idén döntős FTC, amely 5-2-re verte a vendég DEAC-ot

Csak a kilencedik helyen állt a forduló előtt az FTC a tabellán, szokatlan ez a pozíció tőlük, de a keret minőségét tekintve várható azért, hogy stabilizálja magát a csapat. A DEAC ellen Valentin Razumnyak szerzett vezetést, a hazaiak kapuját a Kontinentális Kupában is szerepet kapó Földes László védte – a túloldalon Hetényi Zoltán állt a kapuban.

Még az első harmad végén növelte előnyét a Ferencváros, hogy aztán a második szakaszban fél perc alatt lőjön újabb kettőt, 4-0! A debreceniek Bukor Rajmund révén csak 5-0 után szépítettek, és még kicsit kozmetikáztak a záróharmadban is, a vége ezzel együtt hazai siker, a zöld-fehérek egy pontra megközelítették a Csíkszeredát.

A FEHA19 együttese fölényesen, 5-1-re verte idegenben az SC Csíkszereda együttesét, a fehérváriaknál Szita Donát két gólt ütött.

A Csíkszeredától eltérően a másik két erdélyi együttes, a címvédő Corona Brasov és a Gyergyói HK nyert: előbbi az UTE-t, utóbbi pedig a DVTK-t győzte le hazai jégen.