Kiesett a címvédő francia férfi kézilabda-válogatott

Nicola Karabatic

A házigazda, címvédő és Európa-bajnok francia férfi kézilabda-válogatott hosszabbítás után 35-34-re kikapott Németországtól a negyeddöntőben, a párizsi olimpia szerdai versenynapján.

Spanyolország hosszabbítás után 29-28-ra győzte le Egyiptomot

A tokiói olimpián, valamint a legutóbbi két világbajnokságon bronzérmes spanyolok a rendes játékidőben csak egyszer, 5-4-nél vezettek. A 48. perc elején még négygólos hátrányban voltak, a hajrában azonban egyenlítettek, a hosszabbításban pedig óriási csatában egy találattal nyertek.

A Veszprémben játszó Agustín Casado négy góllal járult hozzá a sikerhez. A három évvel ezelőtt olimpiai negyedik észak-afrikaiaknál – akik a csoportkör elején legyőzték a magyarokat – a Veszprém balátlövője, Jehia el-Dera nyolc alkalommal talált be.

A rendes játékidő vége előtt 14 másodperccel Franciaország még két góllal vezetett

A németek Renars Uscins büntetőjével felzárkóztak 29-28-ra, és már csak hat másodperc volt hátra, amikor a franciák időt kértek. A folytatásban Uscins megszerezte Dika Mem labdáját és még a dudaszó előtt a hálóba talált, így hosszabbítás következett.

A győztes gólt szintén Uscins szerezte négy másodperccel a hosszabbítás vége előtt, és 21 lövésből 14 találattal zárt. David Späth 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A túloldalon Dika Mem tíz góllal, Vincent Gérard 24 védéssel zárt.

A franciák legutóbb húsz évvel ezelőtt, Athénban nem jutottak a legjobb négy közé az olimpián, sőt, azóta minden alkalommal döntőt játszottak.

Pályafutása utolsó mérkőzését játszotta Nikola Karabatic, a franciák 40 éves irányítója, aki az elmúlt húsz évben 17 érmet nyert a válogatottal világversenyen.

A németek hatodszor kerültek a négy közé az olimpia férfi kézilabdatornáján. Elődöntős ellenfelük a spanyol csapat lesz.

A legutóbb ezüstérmes, elmúlt három világbajnokságon aranyérmes dán férfi kézilabda-válogatott hatalmas csatában, egy góllal győzte le Svédországot. A győztes együttesből Simon Pytlick kilenc, a vesztes féltől Felix Claar hét gólt szerzett.

Az utolsó negyeddöntőben nagy meglepetésre a szlovén válogatott 33-28-ra legyőzte a norvég csapatot.

A szlovénok 4-3-nál voltak utoljára hátrányban, majd 6-6 után végig vezettek. Az eddigi legjobb ötkarikás eredményük a 2016-os riói negyeddöntő volt.