Ismét Szeged-Veszprém csata zajlik majd aranyéremért

Frimmel
Sebastian Frimmel hatszor vette be a Ferencváros kapuját

A Szeged 16 góllal győzte le otthon az FTC-t, míg a Dabas hét góllal nyert a Komló ellen a férfi kézilabda NB I-ben.

Szegeden a bemutatáskor Balogh Zsoltot, az FTC jelenlegi játékosát hatalmas taps köszöntötte. A szegedi közönség továbbra is nagy szeretettel fogadja Zsoltit, akit névnapja alkalmából is felköszöntöttek. A 80. születésnapját ünneplő Margó néni végezte el a kezdődobást, akinek kedvenc játékosa Dean Bombac.

Bánhidi Bence, Bodó Richárd és Gleb Kalaras kisebb sérülés miatt kimaradt a Ferencváros elleni keretetből, így a PICK Kézilabda Akadémia játékosa, Fekete Gellért került be a csapatba.

Az első 15 perc hozott izgalmat. Jól tartotta magát a fiatal Ferencváros, 9-8 után viszont nagyobb iramra kapcsolt a Szeged, Mikler Roland a kapuban parádézott, így jöttek a könnyű a gólok,.

A távolság egyre nagyobb lett a két csapat között. Luka Stepancic bombái is ültek, így harminc perc után 19-10-re vezetett a Szeged.

Nagy Martin két hatalmas védéssel indította a második harminc percet. Szilágyi Benjámin remekül értékesítette a heteseket, Sebastian Frimmel parádés szélső gólokkal vette ki részét az eredményből.

A hajrában jöhetett Fekete Gellért, aki Miguel Martins varázslatos passza után talált a kapuba. A vendégeknél Bognár Alex mellett Mészáros Márk is négy gólt szerzett.

Négy fordulóval az alapszakasz vége előtt ezzel a győzelemmel a Szeged kiharcolta a bajnoki döntőben való részvételt, így a két győzelemig tartó párharcban ismét Szeged-Veszprém csata zajlik majd aranyéremért.

Kárpáti Krisztián, az OTP Bank – PICK Szeged vezetőedzője

“Összeségében elégedettek lehetünk a mérkőzéssel, hiszen kvalifikáltuk magunkat a bajnoki döntőbe.Tudjuk, hogy az FTC nehéz időszakból jön, több sérültjük van, de nálunk is voltak hiányzók. Azt kértem a játékosaimtól, hogy vegyék komolyan a meccset. Meghatározó volt, hogy Mikler és Nagy Martin is kiválóan védett. A második félidőben próbálkoztunk egy-két olyan dologgal, amit a jövőben szeretnénk beépíteni a játékunkba.”

Férfi kézilabda NB I:

OTP Bank-Pick Szeged – FTC-Green Collect 39-23 (19-10)
Szeged:
 Imsgard, Mikler, Nagy (kapusok), Bombac 4, Fekete 1, Frimmel 6, Gaber 2, Garciandía 2, Jelinic 2, Mackovsek 4, Martins 2, Molina, Sostaric 3 (1), Stepancic 6, Szilágyi 4 (3), Szita 3.
FTC: Borbély, Győri (kapusok), Balogh, Bognár 4, Bujdosó 1, Csörgő 2, Debreczeni, Fülöp 3, Imre, Kovacsics 2, Mikita 1, Mészáros Máté 1, Mészáros Márk 4 (1), Nagy 2 (1), Pordán 3, Szepesi.

Dabas KC – Carbonex-Komló 28-21 (16-13)
Dabas:
 Nagy, Szikora (kapusok), Bognár 1, Bálint 8 (2), Dobrkovic 2, Fekete 5, Garajszki 1, Katona, Koller 1, Kádár, Laurinyecz 3, Szeverényi, Szöllősi 3, Török 4 (1), Ács Tamás.
Komló: Granic, Merkovszki (kapusok), Bogdanic 5, Gulyás, Jerkovic 5, Kovács, Menyhárt 2, Orbán 1, Rotim 1, Szöllősi, Urbán 1, Varga, Vekic, Veselinovic 1, Váczi 5 (5), Ács Péter.