Hátrányból fordítva, hosszabbítás után jutott tovább a Diósgyőr a Magyar Kupában

Rakonjac
A csereként beállt Marko Rakonjac duplázott Kazincbarcikán. Fotó: Szabó Krisztián

Az élvonalbeli Diósgyőri VTK hosszabbítás után 4-2-re nyert a másodosztályú Kazincbarcika vendégeként a labdarúgó MOL Magyar Kupa harmadik fordulójának hétfő esti mérkőzésén, ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

A 31. percben Saničanin balról pontosan tekert középre, a lendületből érkező Jurek Gábor pedig a védőket megelőzve, szép mozdulattal fejelt a rövid felső sarokba (0-1).

Nyolc perccel később Gera és Jurek között Kártik szerezte meg a labdát a tizenhatoson belül. Visszagurított a második hullámban érkező Szabó Máténak, aki a 16-os előteréből kapásból a diósgyőri kapu bal oldalába tekert (1-1).

Az 55. percben Varga ugratta ki a félpályánál meglóduló Szabó Mátét, aki Lund mellett elhúzott, a kimozduló Sentic mellett pedig elhúzta a labdát, majd a keresztléc alá belsőzött (2-1).

A 71. percben balról érkezett Rharsall beadása a hossú oldal irányába. Varga Zétény mellel levette, és bár kissé alá került a labda, de így is közelről a bal salsóba talált (2-2).

A 95. percben egy bal oldali diósgyőri szöglet átszállt a hosszú oldalra. Kampetsis visszarúgta a jobb sarok irányába, amibe a kapu előtt Marko Rakonjac még beleért, a labda így jutott a hazai hálóba (2-3).

Végül a 109. percben Gera jóütemű kiugratásával  Marko Rakonjac lépett ki, majd a kilépő Fadgyas mellett laposan a hálóba gurított (2-4).

Csak egy élvonalbeli párharc lesz a 32 között

carspod

A nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcok hétfői, M4 Sporton közvetített sorsolásán – amelyen ifjabb Bene Ferenc segédkezett – nem volt kiemelés, azaz minden együttes összekerülhetett bármely riválissal.

A címvédő Paksi FC – amelynek lehet, hogy utólag le kell játszania a hétvégén a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt Mezőörs elleni összecsapását – a nagymúltú, de jelenleg második vonalbeli Budapest Honvéddal került össze, míg a bajnok Ferencváros az NB III-as Tiszafüred vendége lesz.

A húzáson az is eldőlt, hogy lesz legalább két harmadosztályú, vagy vármegye I-es csapat a nyolcaddöntőben, miután a mostani fordulóban Gödöllő-Dorog és Tarpa-Iváncsa párharcokat is rendeznek.

A továbbjutás minden esetben egy mérkőzésen dől el, osztálykülönbség esetén az alacsonyabb ligában szereplő együttes a pályaválasztó.

A 4. forduló egyetlen elsőosztályú párharcában a Fehérvár FC odahaza fogadja a Diósgyőri VTK-t. Az NB I 2. fordulójában a Fehérvár 3-1-re nyert a DVTK ellen

MOL Magyar Kupa 3. forduló:

Kolorcity Kazincbarcika – Diósgyőri VTK 2-4 (1-1, 2-2, 2-3)
Gól: Szabó Máté (39., 55.), ill. Jurek Gábor (31.), Varga Zétény (71.), Marko Rakonjac (95., 109.)