Garai Ágnes Szonja győzött a Budapest Marathonon

Budapest Marathon
Carlo Nenast és Garai Ágnes Szonja

A német Carlo Nenast, valamint Garai Ágnes Szonja nyerte meg vasárnap a 39. SPAR Budapest Maraton Fesztivál leghosszabb, klasszikus távját. Szabó Nóra nyerte a női 10 kilométert a SPAR Budapest Maraton Fesztivál első napján.

Fantasztikus hangulat, izgalmas versenyek, színes programok és hatalmas tömeg jellemezte a 39. SPAR Budapest Maraton Fesztivál szombati első napját.

A szervezők tájékoztatása szerint 110 országból mintegy 30 ezren neveztek a mozgás ünnepére, közülük 16 ezren már első nap teljesítették az általuk kiválasztott futó- vagy sétatávok valamelyikét, s zsúfolásig telt a budapesti Pázmány Péter sétányon felépített fesztiválterület.

A szombati, családi fesztivál napján a legkisebb óvodásoktól a legidősebb, 80 év feletti résztvevőkig nyolc futótáv, négy városi túra és a 2,3 kilométeres gyaloglás közül választhattak az indulók.

A mezőnyben sokan voltak, akik életükben először vettek részt szabadidős sporteseményen, hogy legyőzzék önmagukat és teljesítsék az általuk választott távot. A szombati nap leghosszabb távján, az S-Budget 10 kilométeres futáson a nők között az a Szabó Nóra nyert, aki a hónap elején Berlinben új maratoni országos rekordot futott.

“Nagyon szeretek itt futni, Budapest gyönyörű, szuper a hangulat, ezt mindenkinek át kell élnie egyszer. És soha nem felejtem, hogy 23 évesen én is teljesen amatőrként kezdtem, óriási élmény egy ilyen verseny” – nyilatkozta a célban Szabó, aki 33 perc 9 másodperces idővel új egyéni csúcsot futott.

A férfiak 10 kilométeres versenyét Gáll András (Trion SC) nyerte 31 perc 12 másodperccel.

Vasárnap Garai Ágnes Szonja – az ELTE SE – Sashegyi Gepárdok atlétája – 2:54:46 órás idővel ért célba azután, hogy tavaly harmadikként zárt 42,195 kilométeren a magyar fővárosban.

A kétnapos fesztiválon 30 ezer futó és városi túrázó, köztük több mint 6300 külföldi vett részt, a vasárnapi maratonon mintegy 6400-an indultak.