FA Kupa: ismét manchesteri derby lesz a Wembley-ben

Højlund
A mindent eldöntő tizenegyest Rasmus Højlund szerezte

A címvédő Manchester City után a városi rivális United jutott be másodikként az angol labdarúgó FA Kupa fináléjába.

A Manchester City 1–0-ra verte a Chelsea-t a Wembley Stadionban rendezett szombati elődöntőben. A meccset eldöntő gólt a 84. percben az a Bernardo Silva szerezte, aki szerdán kihagyta a 11-esét a Real Madrid ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, melynek nyomán kiesett a Manchester City.

Vasárnap a Manchester United az 58. percben már 3–0-ra vezetett, de a másodosztályú Coventry City a 95. percben kiegyenlített (3–3).

A 23. percben Diogo Dalot jobb oldali beadását Scott McTominay helyezte bal lábbal a hálóba. A Coventry City kapusa Bradley Collins lényegében árnyékra vetődött.

Az első játékrész ráadásában Bruno Fernandes jobb oldalról beívelt szögletét Harry Maguire 9 méterről bólintott a kapuba.

Az 58. percben Marcus Rashford lényegében már elveszítette a labdát a Coventry 16-osán belül, ám az érkező Bruno Fernandes visszaszerezte a játékszert, bal lábas lövése végül Bobby Thomasról vágódott a jobb alsó sarokba (0-3).

Mark Robins a 63. percben hármat cserélt, a Coventry menedzsere pályára küldte Luis Binkst, a dán Victor Torpot és a portugál Fábio Tavarest.

A 71. percben a 23 éves portugál csatár jobb oldali beadását, egy pattanás után  Ellis Simms kapásból a kapu bal oldalába helyezte. Nyolc perccel később Callum O’Hare 18 méterről leadott lövése utána labda lényegében Wan-Bissaka hátán megpattanva, gellert kapva nagy ívben hullott be Andre Onana kapujába..

A 93. percben egy Coventry beadás után az elcsúszó Van-Bissaka ért hozz kézzel a labdához, a megítélt büntetőt Haji Wright értékesítette.

A kétszer 15 perces hosszabbítás nem hozott újabb gólt, a tizenegyes-párbajból pedig a „Vörös ördögök” jöttek ki győztesen.

Casemiro mondhatni lemásolta Bernardo Silva BL-büntetőjét és szinte feladta Collins kezébe a labdát. A negyedik párban O’Hare hibázott, amire Bruno Fernandes válaszolt (2-3). Majd érkezett Ben Sheaf, aki kapu fölé bombázott. Végül a dán Rasmus Højlund lőtte döntőbe a Manchester Unitedet.

A ManUnited 21 fináléból 12-őt tudott megnyerni, ám az utolsó sikert még 2016-ban aratták a “Vörös Ördögök”. Nyolc évvel ezelőtti döntőben az MU a hosszabbításban nyert 2-1-re a Crystal Palace ellen, a győztes gólt Jesse Lingard szerezte a 110. percben.

Tavaly a Manchester City 2-1-re nyert a United ellen, Ilkay Gündogan kétszer vette be David de Gea kapuját.