Brüsszeli vereséggel rajtolt a Ferencváros

Ramirez
Cristian Ramírez, az FTC (jobbra) és Killian Sardella, az Anderlecht játékosa a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának 1. fordulójában játszott RSC Anderlecht – Ferencváros TC mérkőzésen a brüsszeli Constant Vanden Stock Stadionban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Ferencváros 2-1-es vereség szenvedett a belga Anderlecht otthonában a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának szerdai nyitófordulójában.

Remek hangulatban kezdődött a találkozó, a mérkőzésre utazó mintegy ötszáz ferencvárosi drukker háromnegyed órával a kezdés előtt petárda durrogásra érkezett meg a Lotto Parkba, a középkezdés előtt pedig néhány görögtüzet is elfüstöltek szektorukban.

Az első veszélyes lehetőség a Ferencváros előtt adódott, Traoré közeli lövését blokkolták, ezt követően viszont az Anderlecht vette át a kezdeményezést, Dibusznak többször is résen kellett lennie az ekkor már szakadó esőben.

Hosszú ideig szinte csak a magyar bajnok térfelén zajlott a játék, a zöld-fehérek csak a szünet előtti utolsó néhány percre jöttek ki a szorításból.

A fordulást követően sem változott a játék képe, amíg a Ferencváros támadói sokszor kiszolgáltatott helyzetben voltak, addig a hazaiak nyugodtan szövögethették akcióikat. Az Anderlecht fölénye a 60. percben érett góllá, hat perccel később pedig megduplázta előnyét a belga gárda.

60. perc: Stroeykens készítette le a labdát a 16-os közepén érkező Yari Verschaerennek, aki a csúszós talajon nagyon okosan, laposan a jobb alsóba passzolt (1-0).

66. perc: Kasper Dolberg közeli fejesét Dibusz hatalmas bravúrral védte, a kipattanót Edonzie gyűjtötte be, majd Botka mellett büntetőt harcolt ki. A 11-est Dolberg a jobb alsóba lőtte (2-0).

Pascal Jansen, az FTC vezetőedzője egyszerre három cserével próbált változtatni a játék képén, de nem igazán járt sikerrel

A 81. percben tíz emberre fogyatkozott a házigazda – a csereként pályára lépő Angulo három perc alatt két sárga lapot kapott -, a zöld-fehérek pedig gyorsan kihasználták ezt, igaz, ehhez Simic szerencsétlen mozdulata is kellett.

86. perc: egy röviden kifejelt labdát Adama Traoré nagy erővel kapura lőtt, a labda Simicről a hálóba vágódott (2-1).

A hosszabbítás perceiben a belgák magabiztosan őrizték előnyüket, a találkozó pedig paprikás hangulatban ért véget.

A Ferencváros – amely története során először kapott ki belga csapattól az európai kupaporondon – jövő csütörtökön az angol Premier League-ben szereplő Tottenham Hotspur együttesét fogadja a Groupama Arénában.