Bondár Anna: ezek az egyszerű hibák nem férnek bele

Bondár Anna
Bondár Anna

Bondár Anna kiesett a nyolcaddöntőben a 232 ezer euró összdíjazású, budapesti salakpályás női tenisztornán, ahol már csak párosban van versenyben magyar játékos.

A világranglistán elfoglalt 98. helyével a legjobb magyarnak számító Bondár csütörtökön a 166. helyezett német Ella Seidellel csapott össze, pályafutása során először. A selejtezőből érkezett ellenfél 19 évesen még nem rendelkezett komolyabb nemzetközi eredménnyel, legjobb pozíciója a 146. volt.

A korábbiakhoz hasonlóan az Asbóth József Stadion zárómérkőzésére is rekkenő hőségben került sor, a nézők igyekeztek az árnyékos helyeket elfoglalni. A Hajdúszoboszló SE sportolója gyorsan 3:0-ra elhúzott, de néhány hiba következtében hamburgi riválisa hamar utolérte őt. A 27 éves magyar 5:5-nél ismét elvesztette az adogatását, Seidel pedig egy óra elteltével kiszerválta a szettet.

A folytatásban az ellenfél 2:1-nél már játszma- és brékelőnyben volt, de Bondár fokozatosan átvette az irányítást, és 5:3-ra fordított. A szettet azonban nem sikerült lezárnia adogatóként, sőt, Seidel elkezdett kevesebbet rontani, és két brék után kiszerválta a második felvonást, ezzel a meccset is. A találkozó 1 óra 59 percig tartott.

“Jól indult a meccs, de a stabil német lány elkezdte megérezni a szerváimat” – kezdte visszapillantását a Hajdúszoboszló SE sportolója a szövetség közösségi oldalán.

“Mindkét szettben megvoltak a lehetőségeim, de ezek az egyszerű hibák nem férnek bele, és ilyenkor jönnek a hullámvölgyek a mérkőzésen. Tavaly a budapesti verseny után nagyon jó formába kerültem, remélem, az idén is így lesz.”

A 27 éves játékos a jövő héten a romániai Jászvásáron (Iasi) versenyez szintén 250-es besorolású tornán, ahol vasárnap vagy hétfőn mutatkozik be.

A Római Teniszakadémián egyesben már nincs versenyben hazai játékos, előzőleg Tóth Amarissa, Babos Tímea, Stollár Fanny és Szabanin Natália már a nyitókörben kiesett.

Stollár Fanny és a lengyel Katarzyna Piter duója bejutott az elődöntőbe párosban

Stollárék remekül kezdtek csütörtökön a Római Teniszakadémián, ugyanis két brékkel hamar 4:0-s előnyre tettek szert az orosz Amina Ansba és brit Emily Appleton ellen, s bár a folytatásban egyszer ők is elvesztették az adogatójátékukat, 30 percnyi játék után így is megnyerték az első játszmát. A második felvonást is fogadóként megnyert játékkal nyitotta a magyar, lengyel kettős, ezt az előnyét pedig végigvitte a szettben, így 75 perces meccsen diadalmaskodott.

Stollár Fanny és partnere továbbjutásával már biztos, hogy lesz magyar döntős a tornán, mivel a legjobb négy között Babos Tímeával és ausztrál játékostársával, Ellen Perezzel találkoznak.

Hungarian Grand Prix

Nyolcaddöntő:

Diana Snajder (orosz, 1.) – Jekatyerina Makarova (orosz) 6:3, 6:3
Ella Seidel (német) – Bondár Anna 7:5, 7:5
Rebecca Sramkova (szlovák) – Xiyu Wang (kínai, 3.) 7:6(4), 6:3
Eva Lys (német) – Bernarda Pera (amerikai) 7:6(6), 4:1-es állásnál Pera feladta.

Negyeddöntő:

Diana Snajder (orosz, 1.) – Ella Seidel (német)
Rebecca Sramkova (szlovák) – Eva Lys (német)
Jelina Avaneszjan (orosz) – Anna Karolina Schmiedlova (szlovák)
Suzan Lamens (holland) – Aljakszandra Szasznovics (orosz)

Páros, negyeddöntő:

Katarzyna Piter, Stollár Fanny (lengyel, magyar)-Amina Ansba, Emily Appleton (orosz, brit) 6:3, 6:4