Bajnokok Ligája: angol és spanyol házirangadó is lehet az elődöntőben

Bajnokok Ligája

A címvédő Manchester City a Real Madriddal került össze a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

A pénteki, nyoni sorsoláson eldőlt, hogy a legutóbbi győztes, valamint a 14-szeres aranyérmes madridiak párharca a spanyol fővárosban kezdődik majd, és a visszavágó lesz Angliában.

A két együttes tavaly az elődöntőben csapott össze, akkor a spanyolországi 1-1 után Manchesterben 4-0-ra nyert a későbbi győztes City.

A negyeddöntő másik slágercsatája a Paris Saint-Germain és a Barcelona mérkőzései lesznek: a két klub legutóbb a 2020/2-es BL-szezon nyolcaddöntőjében találkozott, akkor a PSG 5-2-es összesítéssel jutott tovább.

A másik két negyeddöntőben az Arsenal a Bayern Münchennel, az Atlético Madrid pedig a Borussia Dortmunddal találkozik.

A pénteki sorsoláson az is eldőlt, hogy továbbjutás esetén az elődöntőben a Real vagy a City az Arsenallal vagy a Bayernnel találkozik, míg a másik ágon az Atlético, Dortmund, Barcelona, PSG négyesből kerül majd ki a finalista.

A negyeddöntőket április 9-10-én és 16-17-én, az elődöntőket április 30-május 1., valamint május 7-8-án rendezik, míg a finálé a londoni Wembley Stadionban lesz június 1-jén.

A negyeddöntő párosítása:

Arsenal (angol)-Bayern München (német)
Atlético Madrid (spanyol)-Borussia Dortmund (német)
Real Madrid (spanyol)-Manchester City (angol)
Paris Saint-Germain (francia)-FC Barcelona (spanyol)

Az elődöntő párosítása:

Atlético Madrid (spanyol)/Borussia Dortmund (német)-Paris Saint-Germain (francia)/FC Barcelona (spanyol)
Arsenal (angol)/Bayern München (német)-Real Madrid (spanyol)/Manchester City (angol)

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében

A liverpooliak hazai pályán kezdik majd az olasz bajnokságban hatodik helyen álló bergamóiak elleni párharcot. Az is eldőlt, hogy amennyiben Szoboszlaiék bejutnak az elődöntőbe, ott a portugál Benfica és a francia Olympique Marseille párharcának továbbjutójával találkoznak.

A Liverpool és az Atalanta 2020-ban a Bajnokok Ligája csoportkörében játszott egymás ellen. Az angol klub Diogo Jota mesterhármasával, Mohamed Salah és Sadio Mané egy-egy találatával 5-0-ra nyert Bergamóban. A már tét nélküli visszavágón az olaszok nyertek 2-0-ra az Anfield Roadon.

A többi negyeddöntőben a tavaly Bajnokok Ligája-elődöntős AC Milan olasz házirangadót vív majd az El legutóbbi kiírásában döntős AS Romával. A Serie A-ban az AC Milan szeptember elsején 2-1-re nyert Rómában, Olivier Giroud büntetőből volt eredményes, majd Rafael Leão szerzett győztes gólt az Olimpiai-stadionban. A 90. percben Leonardo Spinazzola csak szépíteni tudott.

A január 14-i visszavágón Yascine Adli és Giroud egy-egy gólja után Leandro Paredes büntetőből szépített, végül Theo Hernández zárta le a mérkőzést (3-1).

Az AS Roma utoljára 2019-ben tudta legyőzni az AC Milant.

Az idényben veretlen német Bayer Leverkusen a Konferencia-liga tavalyi győztesével, az angol West Hammel csap össze.

A negyeddöntőket április 11-én és 18-án, az elődöntőket május 2-án és 9-én rendezik, míg a döntőnek Dublin ad majd otthont május 22-én.

AC Milan (olasz)-AS Roma (olasz)
Liverpool FC (angol)-Atalanta (olasz)
Bayer Leverkusen (német)-West Ham United (angol)
Benfica (portugál)-Olympique Marseille (francia)

Benfica (portugál)/Olympique Marseille (francia)-Liverpool FC (angol)/Atalanta (olasz)
AC Milan (olasz)/AS Roma (olasz)-Bayer Leverkusen (német)/West Ham United (angol)

Lehet görög házidöntő Athénban

A versenyben maradt két görög együttes, a PAOK és az Olimpiakosz külön ágra került a labdarúgó Konferencia-liga végjátékának pénteki sorsolásán.

A negyeddöntőben a PAOK a belga Club Brugge csapatával találkozik, és idegenben kezd, míg az Olimpiakosz – amely a nyolcaddöntőbe jutásért a Ferencvárost búcsúztatta – a török Fenerbahcéval csap össze, először hazai környezetben.

A magyar bajnokkal azonos csoportból továbbjutott olasz Fiorentina a cseh Viktoria Plzennel csatázik az elődöntőért, és amennyiben továbbjut, a négy között a PAOK-Brugge párharc győztesével mérkőzik.

A negyedik párban az Aston Villa és a Lille találkozik majd.

A negyeddöntőket április 11-én és 18-án, az elődöntőket május 2-án és 9-én rendezik, míg a döntőnek az AEK Athén arénája, az Agia Sophia Stadion ad otthont május 22-én.