Az UTE két góllal nyert, Rajna Miklós gyakorlatilag lehúzta a rolót a Tüskecsarnokban

Rajna Miklós
Rajna Miklós. Fotó: Vörös Dávid / MJSZ

Az Újpest 3-1-re győzött a magyar bajnok Ferencváros otthonában, a Tüskecsarnokban a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A lila-fehéreknél Laskawy Ferenc duplázott, majd Kyle Just is betalált, a végeredményt pedig Németh Attila állította be.

Az UTE 2022 januárja után nyert ismét Erste Liga-bajnokit a Ferencváros otthonában. Ráadásul tette ezt úgy, hogy az utolsó pillanatokig gólt sem kapott, már 3-0-ra is vezetett, de a végén Németh Attila egy picit elrontotta Rajna Miklós napját. Az addig jól védő újpesti kapus aztán még egy gólt kapott az utolsó másodpercben, de Tyni találatát videózás után elvették, már a dudaszó után esett. Merthogy 0-3 után időt kért Fodor Szabolcs, 34 másodperc azonban már nem volt elég a csodához, dacára annak, hogy két bulit is remekül játszott meg a csapat.

S hogy mi történt addig? Nos, szervezetten játszott az Újpest, és bár a kapura lövési mutatót fölényesen nyerte az FTC, nem mondhatni, hogy veszélytelen lett volna támadásban az Újpest. A hazai kapuban Arany Gergely kezdett, de egy szerencsétlen mozdulat után megsérült, és aztán Nagy Kristófnak is akadtak bravúrjai.

A 15. percben egy nagyszerű támadás végén szerezte meg a vezetést az Újpest, Páterka Bence játszotta meg Solt, aki megeresztette a lövést, a kapu előtt pedig beleért Laskawy Ferenc, így kötött ki a kapuban a korong. Kyle Justemberelőnyben megeresztett lövésébe végül nem ért bele, így a légiósé a gól, persze a fiatal játékos helyezkedését így is meg kell dicsérni. Just aztán egy még tisztább gólt is szerzett a végefelé, Nagy bravúrjai után a kipattanót félfordulat után tette a jobb felsőbe.

A bajnokságot jól kezdő UTE tehát az első derbit is behúzta, Jason Morgan elégedett lehet.

A dudaszó pillanatában Paavo Anttoni Tyni lőtt a hálóba, de a második FTC-gólt a játékvezetők nem adták meg.

Az UTE legutóbb 2020. december 28-án tudott a rendes játékidőben győzni a Ferencváros vendégeként

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom, vezetőedzője

“Az első harmadban mutatott játékunk finoman szólva sem volt méltó a klubhoz, pláne az ősi rivális Újpest ellen, ennél sokkal több kell. Mondhatjuk, hogy szerencsénk volt, hogy csak egygólos előnybe került akkor az ellenfél. Nekik sem volt sok helyzetük, de nekünk sokkal jobban kellett volna beleállnunk a mérkőzésbe. A második és a harmadik harmadban picit feljavultunk, ott már megvolt a küzdés, az akarás, de a kapu előterét nagyon határozottan védte az ellenfél, erre külön készültek is, azt pedig tudjuk, hogy Rajna Miki mennyire jó kapus. De amíg a kapu előtt, úgymond tűzközelben nem leszünk kicsit keményebbek, határozottabbak, addig nem lesz esélyünk az ilyen mérkőzéseken, az ellenfelünk sokkal hatékonyabban dolgozott a kapu előterében. A helyzeteink megvoltak, de a kipattanókat, a fontos korongokat nem tudtuk a kapu előtt összeszedni, így nem tudtunk nagyobb gólveszélyt kialakítani.”

Jason Morgan, az UTE vezetőedzője

“Korongmenedzsment szempontjából talán az első volt az egyik legjobb harmadunk idén. Nagyon szépen jöttünk ki a védekező harmadból a támadóba. A második és a harmadik játékrészben jól játszottuk az emberhátrányos védekezésünket, Rajna Miklós pedig kiválóan védett, hihetetlen volt, ahogy megfogott néhány korongot. Egyértelműen kulcsfigurája volt a mai győzelmünknek, az ő teljesítménye döntőnek bizonyult. A meccs vége egy őrület volt, főleg az utolsó három percben. Összességében jó meccset játszottunk, sokat blokkoltunk, jól védekeztünk, és Rajna gyakorlatilag lehúzta a rolót. Nagyon jó, hogy begyűjtöttük a három pontot!”

A Debrecen 5-3-ra nyert Dunaújvárosban, a DEAC gyakorlatilag már az első harmadban eldöntötte a mérkőzést, ugyanis a kilencedik percben 3-0-ra vezetett.

A címvédő Brassó házigazdaként szétlövésben győzte le a Miskolcot.

Jégkorong Erste Liga

FTC-Telekom – Újpesti TE 1-3 (0-1, 0-0, 1-2)
Gól:
 Németh Attila (60.), ill. Laskawy Ferenc (15., 56., a másodikat emberelőnyben), Kyle Just (60.)

Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni EAC 3-5 (0-3, 1-1, 2-1)
Gól:
 Mikkel Binou Jensen (30., emberelőnyben, 59., kettős emberelőnyben), Ritter Zalán (53., emberelőnyben), ill. Mihalik Gergő (3., 9., a másodikat emberelőnyben), Jevgenyij Mozer (5.), Mihail Bucskin (23.), Jakabffy Sámuel (46.)

Corona Brasov – DVTK Jegesmedvék 5-4 (1-1, 2-3, 1-0, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
Gól:
 Jevgenyij Szkacskov (17.), Radim Valchar (22., emberelőnyben), Jared Michael van Wormer (29., emberelőnyben), Cedric Desruisseaux (41., emberelőnyben), Lövei Dávid (65., büntető), ill. Miskolczi Márk (5.), Aliaksandr Shkrabau (21.), Szathmáry Simon (35.), Gareth Joseph Hunt (36.)

SC Csíkszereda – Budapest JAHC 5-4 (2-2, 2-1, 1-1)