Az Európa Ligában megszerezte első győzelmét a Ferencváros

Ibrahim CIssé
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A Ferencváros hazai pályán 1-0-ra legyőzte csütörtökön a Nice csapatát a labdarúgó Európa Liga alapszakaszának harmadik fordulójában, így megszerezte az első pontjait.

A ferencvárosi szurkolótábor impozáns élőképpel emlékezett meg az 1956-os forradalomról, a magyar zászló és címer mellett az 56-os évszám is kirajzolódott. Eközben a francia drukkerek piros-feketébe borították a vendégszektort.

A magyar bajnok sokkal lendületesebben és elszántabban kezdte a mérkőzést, mint ellenfele, alig két percet kellett várni az első kapura lövésre, de az csemege volt a francia kapus számára. Az FTC egyértelműen ráerőltette akaratát riválisára, így sorra futottak végig a hazai akciók, a legveszélyesebb Kady 18 méteres lövése volt, de nem sokkal elkerülte a jobb alsó sarkot.

Az első igazán nagy helyzetet viszont a nizzai együttes hagyta ki, pontosabban Dibusz védte lábbal Diop próbálkozását. A Ferencváros egy perccel később nem hibázta el első ziccerét, egy pontrúgás után Cissé volt eredményes fejjel, nizzai közreműködéssel.

15. perc: Rommens bal oldalról beívelt szabadrúgására tökéletes ütemben érkezett a hosszú oldalon Cissé, aki középre akarta visszafejelni a labdát, amely azonban Lumpunguról a rövid sarokba pattant (1-0).

A zöld-fehérek a vezetés megszerzése után már nem erőltették annyira a támadásokat, így kiegyenlítetté vált a találkozó.

Bár az FTC azzal, hogy visszább vett a tempóból, kissé magára húzta az ellenfelét, ez azonban a szünetig nem bosszulta meg magát, sőt, közvetlenül a félidő előtt ismét Bulkának akadt védenivalója Kady szabadrúgásánál és Abu Fani szintén jobb alsó sarokba tartó lövésénél.

Térfélcserét követően nyílt sisakos küzdelem alakult ki

carspod

Többet veszélyeztettek a vendégek, s bár kétszer is védenie kellett Dibusznak, a magyar válogatott kapusának egyik sem okozott gondot. A kezdeti francia rohamok után a Ferencváros percei következtek, azonban a hazai kísérletek többsége elkerülte a kaput, egy ízben Varga fejesénél viszont Abdelmonem a gólvonalról tisztázott.

Az intenzív meccsen mindkét gárda lendületesen futballozott, így nem lehettek nyugodtak a hazai szurkolók a minimális előny birtokában. Pedig Traoré a jobb oldali kiugrásból akár meg is duplázhatta volna, azonban kimaradt a ziccere, és a túloldalon érkező Zachariassen is lemaradt a labdáról.

A hajrára emberhátrányba kerültek a nizzaiak, mivel Rosario utolsó emberként buktatta a kiugró Saldanhát. Innentől a Ferencváros számára már nem okozott gondot az eredmény tartása, így megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

„Nagyjából egy ilyen találkozóra számítottunk, azért okoztak problémákat bizonyos időszakokban, a középpályáról fellépő játékosokat nehezebben reagáltuk le, de tudtuk rendezni a sorokat és onnantól kevesebb veszélyt jelentettek”

– mondta már Dibusz Dénes, aki hozzátette, szerencsére az a része is összejött tervüknek, hogy győztek.

„Én is azt gondolom, hogy egyáltalán nem érződött, hogy egy olyan csapattal találkoztunk, amely a francia élvonalban bárkinek méltó ellenfele és nemrég pontot tudott rabolni a PSG-től is, szerintem nagyon pozitív meccs volt” – tette hozzá a Fradi csapatkapitánya.

Varga Barnabás annak bár nem örül, hogy nem sikerült betalálnia annak ellenére, hogy voltak helyzetei, a legfontosabb szerinte a három megszerzett pont, hisz komoly céljaik vannak a sorozatban.

„Azt gondolom, mondhatjuk, hogy ez volt a szezonban az egyik legjobb teljesítményünk, jól kezdtük a mérkőzést, 4-5 lehetőséget is kidolgoztunk, igaz, csak egyszer sikerült betalálnunk, de azt gondolom, hogy nagyon jól játszott a csapat. Sajnos nekem nem sikerült gólt szereznem, de fontosabb, hogy megvannak az első pontjaink, szeretnénk majd bent lenni a továbbjutó csapatok között, úgyhogy örülünk neki” – mondta a támadó.

A Ferencváros következő ellenfele, a Dinamo Kijev 1-0-s vereséget szenvedett Rómában. Az FTC Hamburgban játszik majd az ukrán csapattal.