Aron Palmarsson visszatért a Veszprém kézilabdacsapatához

Palmarsson
Bartha Csaba és Aron Palmarsson

Az irányító Aron Palmarsson visszatért a bajnoki címvédő Veszprém HC férfi kézilabdacsapatához.

A klub honlapjának hétfői híradása szerint az izlandi játékos – aki Xavier Pascual Fuertes vezetőedző kérésére azonnali hatállyal csatlakozott a csapathoz – 2026 nyaráig szóló szerződést írt alá.

A 34 éves sportoló 2015 és 2017 között a bajnokságot és a Magyar Kupát két-két alkalommal, a SEHA Ligát egyszer nyerte meg veszprémi színekben, a Bajnokok Ligájában pedig ezüstérmes volt.

A tapasztalt irányító a közvélemény előtt a mai napig nem tisztázott viharos körülmények között távozott a klubtól.

Azóta volt a Barcelona játékosa, ahol a Veszprém jelenlegi vezetőedzőjével, Xavier Pascual Fuertesszel dolgozott együtt, a spanyol bajnokságot és a kupát egyaránt négyszer, a BL-t egyszer nyerték meg.

Utána a dán Aalborgot, legutóbb pedig szülővárosa és nevelőegyesülete csapatát, a Hafnarfjördurt erősítette

Bartha Csaba, a Veszprém Handball Team Zrt. vezérigazgatója úgy fogalmazott: a korábbi nyilatkozataiban is egyértelműen elmondta, hogy szükségük van egy játékosra a belső posztokon. Az egyiptomi balátlövő Jehia el-Dera súlyos térdsérülése még inkább megerősítette ezt az álláspontját.

“Természetesen Fazekas Gergő neve vetődött fel elsőként, hiszen ő a mi játékosunk, de sajnos a kölcsönadási szerződése nem tartalmaz visszahívási opciót, valamint a BL-ben csak a csoportkört követően tudtunk volna rá számítani” – mondta Bartha.

Hozzátette, egyrészt nagyon örül Palmarsson érkezésének, másrészt a szakmai döntéseket és a játékosok kiválasztását teljes mértékben a vezetőedzőre és a sportigazgatóra bízza.