A Veszprém legyőzte a sereghajtó Fredericiát

Nedim Remili
Nedim Remili 13 lövésből 9 gólt szerzett. Fotó: Peka Roland

A Veszprém házigazdaként 34-32-re legyőzte a tabellán sereghajtó dán Fredericia HK-t a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön.

A 11. percben a dánok vezettek 5-4-re, de ennél sokkal nagyobb baj volt hazai oldalon, hogy az egyiptomi balátlövő, Jehia el-Dera súlyosnak látszó térdsérülés miatt kivált a játékból. A klubvilágbajnok Veszprémhez hasonlóan a vendégek is jól védekeztek, ezzel megakadályozták a házigazdák által kedvelt gyors játékot.

Egy 5-1-es sorozattal fordítottak a bakonyiak, akiknek a kapujában Mike Ulrich Jensen remekelt, de a túloldalon Thorsten Fries is kiválóan védett. A hazaiak ekkor még nem tudták lerohanni ellenfelüket – ahogyan a múlt héten a Dinamo Bucuresti-et -, de egy újabb 5-1-es szériával a szünetre megnyugtató, 16-12-es előnybe kerültek.

A Fredericia már az első félidő végén átállt a létszámfölényes támadójátékra, de ezzel nem sokra ment, mert Nedim Remili vezérletével minden kapott gólra volt válasza a magyar bajnoki címvédőnek. A dánok üzbég származású német beállója, Evgeni Pevnov piros lap miatt végleg elhagyta a pályát, a csereként beállt kapus, Sebastian Leth Frandsen viszont remekül mutatkozott be.

A meccs kétharmadánál úgy tűnt, eldőlt a két pont sorsa (26-19), ám a vendégek némileg váratlanul visszazárkóztak három gólra. Xavier Pascual Fuertes vezetőedző időkérése után kapust cserélt, de az 51. percre egy újabb 3-0-s sorozat végén egy gólra csökkentették hátrányukat a vendégek.

A veszprémiek az utolsó pillanatig nem nyugodhattak meg, de Agustín Casado tíz másodperccel a vége előtt bebiztosította a győzelmet

carspod

Nedim Remili kilenc, Hugo Descat és Szergej Koszorotov öt-öt alkalommal talált be, Mike Ulrich Jensen 13, Rodrigo Corrales két védéssel vette ki részét a vártnál sokkal szorosabb sikerből.

A túloldalon Martin Bisgaard hét, Reinier Taboada Dranquet öt gólt szerzett, Thorsten Fries kilenc, Sebastian Leth Frandsen hét lövést védett.

A négy győzelemmel és egy vereséggel álló bakonyiak egy hét múlva az északmacedón Eurofarm Peliszter otthonába látogatnak, a három sikerrel és két vereséggel rendelkező Szeged pedig ugyancsak jövő csütörtökön a norvég Kolstad csapatát fogadja a BL csoportkörében.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

5. forduló

A csoport:

Veszprém HC – Fredericia HK (dán) 34-32 (16-12)
Veszprém:
 Corrales Rodal, Jensen (kapusok), Casado Marcelo 1, Cindric 3, Descat 5 (4), Elderaa, Elisson 4, Fabregas 1, Grahovac, Kosorotov 5, Ligetvári, Pechmalbec, Remili 9, Sandell 3, Vailupau 3, Végh.
Fredericia: Frandsen, Fries (kapusok), Andersen 4 (3), Andersson Moberg 4, Balstad, Bisgaard 7, Jægerum, Kjeldgaard Andersen 3, Kristensen, Martinusen 4, Mossestad 2, Nielsen, Ólafsson, Pevnov 3, Taboada Dranquet 5, Viðarsson.